ייעוץ לימודים חינם!

קורס כתיבה טכנית

לימודי כתיבה טכנית

כתיבה טכנית הינה כתיבת מסמכים נלווים לשירותים או מוצרים שאמורים להסביר אודות המוצר או השירות המבוקש, לפרט על דרכי השימוש בו והאפשרויות הקיימות בו, כיצד להפעיל אותו, להתקין ולתחזק אותו, להקנות מידע על מערכות עזרה, נהלים ותהליכי עבודה. מסמך זה הינו מסמך ידידותי למשתמש, מדוייק ומקצועי, אשר תורם רבות לשביעות רצונו של הלקוח מהמוצר או השירות ומאפשר לו למצות את מלוא הפוטנציאל האפשרי.

הכתיבה הטכנית מתבצעת למגוון רחב של נושאים כמו תוכנה, ציוד רפואי, חומרה, מוצרי תקשורת, מערכות שונות ועוד, ודורשת מיומנות ומקצועיות רבה. הכתיבה צריכה להיות שימושית מבחינת הנתונים והתכנים, השפה, פשטות ההסבר והצגת האינפורמציה. לכן, נבדלת הכתיבה הטכנית מכתיבה יוצרת או כתיבה שיווקית. 

למי מתאים ללמוד קורס כתיבה טכנית?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס כתיבה טכנית

הכתיבה הטכנית, אשר כוללת את כתיבתם של ספרי המשתמש, ההדרכה והאחזקה, הוראות הייצור והבדיקה, הטכנולוגים ההנדסיים, המפרטים הטכניים וכדומה, הינה בעלת חשיבות רבה ועיקרית לחוויית המשתמש והצרכן, לעובדים בתעשיות הטכנולוגיות, למפתחים ולמהנדסים ועוד. כתיבה זו מקטינה את תלות המשתמש במערך התמיכה הטכנית של החברה ובכך חוסכת ליצרן, למשווק ולמשתמש משאבים כספיים וזמן. בנוסף, משפיעה הכתיבה השיווקית גם על תדמית המוצר והחברה.

הלימודים בקורס כתיבה טכנית כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות להכשרת בעלי מקצועות טכניים ומדעיים כמו מהנדסים, הנדסאים, עובדי חברות היי טק וכדומה, להפקה, תרגום וכתיבה של חומרים טכניים בצורה מקצועית תוך פיתוח מיומנויות כתיבה, עריכה והגהה של טקסטים מקצועיים בפורמטים שונים.
פתיחה

למי מתאים קורס כתיבה טכנית?

הלימודים בקורס כתיבה טכנית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הכתיבה, התרגום והעריכה הלשונית ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תפקיד מרתק, מבוקש ורווחי זה. 

הלימודים בקורס מתאימים במיוחד לבעלי מקצוע או ידע נרחב בתחום הטכני או המדעי, כמו בוגרי לימודי הנדסת חשמל, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת מכונות, מתמטיקה, כימיה, פיסיקה, הטכנולוגיה וההיי טק ועוד, המעוניינים להכשיר עצמם בתחום הכתיבה הטכנית, לשפר את יכולת הכתיבה שלהם ולהשתלב בחברות תרגום ועריכה או לשלב מיומנות זו במסגרת עבודתם הנוכחית.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס כתיבה טכנית?

תנאי הקבלה לקורס כתיבה טכנית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון או לימודי הנדסאים, בעלי שליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית ובשפה העברית. בנוסף, עליהם להיות בעלי יכולות כתיבה מרשימות ורהוטות.

דרישה נוספת שיכולה להוות תנאי לקורסים השונים הינה ניסיון תעסוקתי קודם באחד מתחומי ההנדסה, המדעים המדוייקים, ההיי טק, הטכנולוגיה וכדומה. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי שמטרתו לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס כתיבה טכנית?

משך הלימודים בקורס כתיבה טכנית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים הבסיסיים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לחצי שנה. הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות ונפרשים על פני תקופת זמן של שנה ומעלה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס כתיבה טכנית?

תכנית הלימודים בקורס כתיבה טכנית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מהות הכתיבה הטכנית, כתיבה טכנית מקצועית, שרטוטים, טבלאות ותמונות, שימוש במונחים טכניים בצורה שתומכת במשתמש, עריכה לשונית, אחידות בפורמטים, ארגון ולוגיקה בכתיבה, שירותי תרגום, הכרות עם מילון המונחים של הכתיבה טכנית, אפיון קהל יעד, עימוד, שלבי הכנת המדריך, סוגי מסמכים טכניים, עריכה והגהה, איסוף מידע וניתוחו ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס כתיבה טכנית?

לבוגרי קורס כתיבה טכנית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה ככותבי מסמכים וחומרים טכניים, כשכירים במסגרת תעשיית היי טק, התעופה, המחקר המדעי, ההנדסה, התעשייה האווירית, הטכנולוגיה, האלקטרוניקה, החשמל, הרובוטיקה ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם לקהל לקוחות רחב. 

הבוגרים יוכלו לכתוב מדריכים למשתמש, ספרי הפעלה, ספרי אחזקה, נהלי עבודה, הוראות שימוש ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס כתיבה טכנית?

בוגרי קורס כתיבה טכנית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תרגום. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתרגום קטעים וטקסטים תוך מתן דגש לחיזוק השפות הרלוונטיות והעברת הטקסט ברמה מקצועית ואיכותית מבחינה לשונית בין שתי שפות שונות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס עריכה לשונית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתיקון ושיפור של השפה הכתובה בטקסט, תיקון שגיאות והתאמת הטקסט לסגנון האישי של הכותב, לתוכן ולקהל היעד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ