ייעוץ לימודים חינם
קורס שילוח בינלאומי

קורס שילוח בינלאומי

מה כדאי לדעת על קורס שילוח בינלאומי?

לבוגרי קורס שילוח בינלאומי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות אותה מציב המוסד הלימודי בו בחרו לרכוש את הכשרתם, הגשת המטלות והתרגילים, השתתפות פעילה בשיעורים, מעבר הבחינות הפנימיות והגשת פרויקט הסיום במידה ויידרשו לכך, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

הלימודים בקורס שילוח בינלאומי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך מעבר בחינות ההסמכה החיצוניות, מבחני "משלחים בין לאומיים" מטעם רשות המיסים. לאחר מעבר הבחינות החיצוניות בהצלחה יוענק לבוגרים רישיון לעסוק בתחום מטעם אגף המכס ברשות המיסים. בסיום לימודיהם, עומדות בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות והם משתלבים בקלות בשוק העבודה.

למי מתאים ללמוד קורס שילוח בינלאומי?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס שילוח בינלאומי?

קורס שילוח בינלאומי מקנה ידע נרחב על שיטות השילוח השונות ועל שירותים נלווים כדוגמת ביטוח, אחסנה ואריזה. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעבודה בחברות העוסקות בסחר בינלאומי, במחלקות ייבוא וייצוא ובתפקידים השונים לאורך כל מסלול השילוח. במדינות רבות הסחר הבינלאומי הוא חלק משמעותי מהתוצר המקומי הגולמי ולכן השפעתו רבה מאוד, ואנשי המקצוע העוסקים בתחום זה, הם מבוקשים ונדרשים ביותר בשוק העבודה.

חשיבותו הכלכלית, התרבותית, החברתית והפוליטית של הסחר הבינלאומי נמצאת בעליה במאה שנים האחרונות בזכות פיתוח מערכות בנקאות וביטוח, תיעוש ותעבורה, חברות וארגונים רב-לאומיים. קורס שילוח בינלאומי מיועד למעוניינים לעסוק בשילוח בינלאומי, לעובדים בחברות העוסקות באופן ישיר בסחר בינלאומי, ובחברות המחזיקות מחלקות לוגיסטיקה ושינוע.
פתיחה

למי מתאים קורס שילוח בינלאומי?

קורס שילוח וסחר בינלאומי מיועד לאנשים בתחילת דרכם המקצועית אשר מעוניינים לעבוד במקצוע מתגמל עם זיקה לתחום המסחר הבינ"ל, אנשים השואפים לתווך בין חברות או אנשים פרטיים בעלי מטען לחברות ההובלה. הקורס מתאים גם לעובדים זוטרים בחברות ייצוא וייבוא שמעוניינים להתקדם במדרג המקצועי ולעסוק בתפקידים מאתגרים יותר עם שכר גבוה יותר.

נוסף על כך, לימודי שילוח וסחר בינלאומי יכולים להתאים גם לעובדים זוטרים במחלקות בינלאומיות של בנקים וחברות ביטוח אשר רוצים להתקדם מקצועית ולצבור ידע נחוץ בתחום הסחר הבינ"ל. כמו כן, עשוי קורס זה להתאים לאנשי רכש ולוגיסטיקה במפעלים, בחברות ובארגונים ציבוריים שאחראים על ייבוא וייצוא סחורות ומוצרים מהשוק הבין לאומי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס שילוח בינלאומי?

תנאי הקבלה ללימודי קורס שילוח בינלאומי משתנים בין מוסדות הלימוד השונים המציעים הכשרה זו. על פי רוב בכדי להתקבל ללימודי קורס שילוח וסחר בינלאומי על המועמדים להיות אזרחי ישראל, ומעל גיל 18. לרוב יידרשו המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, ובמוסדות מסוימים אף יידרש מהם להיות בעלי תואר הנדסאי או תואר אקדמי. בנוסף, על המועמדים להציג תעודת יושר שמעידה על כך שהם אינם בעלי רישום פלילי.

המועמדים יעברו ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים אשר מטרתו לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד להשתתפות בקורס. ישנן מכללות הדורשות שהמועמדים ללימודי קורס זה יהיו בעלי ידע קודם וניסיון בתחום של ייבוא ייצוא, הסחר הבינ"ל או בעלי ניסיון תעסוקתי בחברות שסוחרות בשוק הבין לאומי.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שילוח בינלאומי?

משך הלימודים בקורס שילוח בינלאומי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. קורס שילוח בינלאומי כולל בין 150 ל-180 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנת לימודים אחת ונלמדות במתכונת של בין 35 ל-45 מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שילוח בינלאומי?

תוכנית הלימודים בקורס שילוח בינלאומי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. נושאי הלימוד יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, אך על פי רוב התכנים נלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: היבטים משפטיים, מכס והובלה בינלאומית, שירותי אריזה, טיפול בחומרים מסוכנים, שירותי אחסנה ולוגיסטיקה, דרכי הובלה, הובלה אווירית, הובלה ימית, דיני סחר בינלאומי ואמנות בינלאומית ועוד.

כמו כן, ילמדו המשתתפים את הנושאים: יסודות בהסכמי הסחר של ישראל, מושגים מקצועיים מעולם המסחר, דיני מס, מכס, מסמכי סחר וחוץ, מסמכי הובלה, שטרי מטען, ביטוח יבשתי, ביטוח אווירי, הובלת מטענים מסוכנים, היכרות עם נמלים בארץ ובחו"ל, לוגיסטיקה ורכש ועוד מגוון רחב של תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שילוח בינלאומי?

לבוגרי קורס שילוח בינלאומי שיעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות ומעבר מוצלח של הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס שילוח בינלאומי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעבודה כפקידי רישוי, סוכני מכס ולעסוק ביבוא ויצוא במסגרת ארגונים וחברות העוסקות בסחר בינלאומי, חברות בעלות מחלקות לוגיסטיקה ושינוע לחו"ל ומחו"ל. בנוסף לכך, למועמדים אשר עומדים בדרישות הקורס תינתן האפשרות לגשת לבחינה חיצונית של אגף המכס והמע"מ, ולאחר שיעברו אותה בהצלחה יזכו לקבל תעודת משלח בינלאומי מטעם אגף המכס והמע"מ.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שילוח בינלאומי?

בוגרי קורס שילוח בינלאומי אשר מעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי נוסף, הרחבת הסמכתם והשתלבות בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפניהם היא השתלבות בקורס סחר בינלאומי שמקנה למשתתפיו ידע מקצועי נרחב ומעמיק בתחום זה, אשר נחשב למומחיות מקצועית מבוקשת ומצריך יכולות לוגיסטיות וניהוליות שונות ומגוונות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס ניהול רכש בכיר. לימודים אלו מקנים למשתתפים ידע, כלים ומיומנויות הנדרשים על מנת לעמוד בדרישות הניהוליות בתחום הרכש והלוגיסטיקה, שכן תפקידים אלו כוללים אחריות רבה וידע מעמיק.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ