ייעוץ לימודים חינם
קורס מדריכי עבודה בגובה

קורס מדריכי עבודה בגובה

לימודי מדרכי עבודה בגובה - לדעת לעבוד בבטחה

גורדי השחקים ובניינים גבוהים אחרים מהווים נוף המעטר כמעט כל עיר גדולה בעולם. השמיים הפכו להיות גם הם מלאים במבנים, אנטנות, עמודי תאורה, עמודי חשמל וכדומה. כל אחד מאלו דורש תחזוקה שוטפת, ניקיון ותיקונים שונים, שעל מנת לבצעם נדרשים העוסקים בתחום זה לטפס לגבהים עצומים, דבר הטומן בחובו סכנות רבות שעלולות לגרום לפגיעה ממשית בחיי אדם.

תקנות הבטיחות לעבודה בגובה מחייבות הדרכה והסמכה מקצועית בנושא בטיחות לעובדים המוגדרים כעובדי גובה בתחומים השונים, למשל: עבודה על סולמות, סלים להרמת אדם, בימות הרמה מתרוממות, פיגומים ממוכנים, מקום מוקף, פיגומים נייחים, גגות, מבני קונסטרוקציה, טיפול בעצים וגיזומם, הקמת בימות, התקנת מערכות תאורה והגברה ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי עבודה בגובה?

1
יזם
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי עבודה בגובה


בכדי לשמור על בטחונם ושלמותם של העובדים בגובה, יש להקפיד על כללי בטיחות רבים, שכן עבודה בגובה יכולה לגרום לסכנות ממשיות, לפציעות ואף למוות. כל עובד אשר נדרש לטפס ולעבוד בגובה חייב לעבור קורס שיקנה לו את מרב הידע, הכלים והמיומנויות לעבודה נכונה, יעילה ובטוחה בגובה. קורסים אלו מתבצעים ומועברים על ידי מדריכים מנוסים בתחום. בכדי להיות מדריך עבודה בגובה ולהכשיר דורות חדשים של עובדים מקצועיים ואיכותיים, יש לעבור הסמכה מתאימה.

לימודי הכשרת מדריכי עבודה בגובה נלמדים בפיקוח משרד התמ"ת ומכשירים את משתתפיהם להסמכת דור חדש של עובדים בגובה בתפקידים השונים והמגוונים העוסקים בתחום.
פתיחה

למי מיועד קורס מדריכי עבודה בגובה?

הלימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש כלים ומיומנויות בתחום ולהשתלב בשוק העבודה כמדריך עבודה בגובה אשר מכשיר את העובדים בגובה לעבודה בטוחה, יעילה ונכונה. הלימודים מתאימים במיוחד לאחראי בטיחות, מנהלי עבודה בפועל ולעובדים מקצועיים בעלי ניסיון קודם בתחום הבטיחות ובתחום העבודה בגובה, המעוניינים לרכוש הסמכה איכותית ומקצועית להדרכת עובדים לעבודה בגובה.

כמו כןף מתאימים הלימודים לכל המעוניינים להשתלב בתחומי ההדרכה וההסברה בתעשייה זו, כך שיוכלו להדריך ולהסמיך את העובדים בגובה על כל תפקידיהם המגוונים.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מדריכי עבודה בגובה?

תנאי הקבלה לקורס מדריכי עבודה בגובה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים והקורסים המגוונים בתחום, אך כיוון שלימודים אלו מתבצעים באישור ובפיקוח משרד התמ"ת, הדרישות לקבלה דומות יחסית. המועמדים ללימודים נרדשים לעמוד בתקנה 48 א'2 בתקנות הבטיחות בעבודה, התשס"ז 2007, מטעם משרד התמ"ת.

על המועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי מוכח של שנתיים לפחות בשימוש בציוד בטיחות ועבודה בגובה לאחד או יותר מתחומי ההכשרה. בנוסף, יידרשו המועמדים להציג אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה, החתום על ידי רופא תעסוקתי. כמו כן, יוכלו להתקבל ללימודים אלו מנהלי בטיחות, מנהלי עבודה בבניין ועובדים אחרים בעלי ניסיון והכשרה רלוונטית.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי עבודה בגובה?

משך הלימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. אמנם, כיוון שלימודים אלו כפופים לדרישות משרד התמ"ת, לרוב יימשכו הלימודים על פני 43 שעות לימוד אקדמיות לפחות, הנפרשות על פני תקופת זמן של חמישה ימי לימוד רצופים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי עבודה בגובה?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה כפופה לדרישות משרד התמ"ת ועל כן נושאי הלימוד בקורסים השונים בתחום הינם דומים. הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים לבין תרגולים מעשיים והתנסויות, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. 

התכנים הנלמדים במרבית הקורסים כוללים את הנושאים: מבוא לעבודה בגובה, תקנות וחוקים רלוונטיים בתחום, עבודה על סולמות, משטחי עבודה, גגות וקירות, עבודה על פיגומים, במות הרמה, סלי הרמה, כללי בטיחות וזהירות, נהלי חירום, הכרת ציוד המגן האישי, חילוץ, ניהול סיכונים, טעויות אופייניות, סימני איתות והפעלה, סוגי פיגומים, חללים מוקפים ועוד מגוון רחב של תכנים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס מדריכי עבודה בגובה?

לבוגרי קורס מדריכי עבודה בגובה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות בהתנסויות המעשיות ומעבר מוצלח של הבחינות הפנימיות וחיצוניות, תוענק תעודת גמר "מדריך עבודה בגובה מוסמך" מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובאישור משרד התמ"ת. תעודה זו מהווה רישיון חוקי לעבוד בגובה.

חשוב מאוד לברר טרם ההרשמה ללימודים האם המוסד הלימודי בו אתם מתכננים ללמוד אכן מוכר ומפוקח על ידי משרד התמ"ת והאם התעודה הנרכשת עם סיום הלימודים מהווה אישור חוקי לעסוק בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי עבודה בגובה?

בוגרי קורס מדריכי עבודה בגובה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת ידיעותיהם ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי, הרחבת ארגז הכלים שברשותם ורכישת הסמכה חדשה שתסייע להם בהשתלבות בשוק העבודה, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. 

אחת האפשרויות אשר עומדת בפני הבוגרים הינה קורס מפעילי עגורן. לימודים אלו מכשירים את משתתפיהם להפעלת עגורן באופן מקצועי, יעיל ובטיחותי כך שיוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת התעשייה הכבדה בענף הבנייה. אפשרות נוספת היא קורס בטיחות וגהות. לימודים אלו מכשירים את משתתפיהם לאיתור וזיהוי של סיכונים בטיחותיים, מניעת ליקויים מסוכנים והובלת תהליכים בארגונים. תפקיד זה דורש ידע נרחב ומיומנויות רב תחומיות, אותן יוכלו לרכוש במהלך הלימודים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ