ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בפסיכולוגיה

תואר ראשון בפסיכולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי פסיכולוגיה?

פסיכולוגיה היא תחום מרתק, חשוב ורחב היקף אשר שנמצא בענף מדעי החברה ועוסק בחקר נפש האדם וההתנהגות של האדם. בבסיסה של הפסיכולוגיה ניצבת ההנחה לפיה התנהגותם של בני האדם ובעלי החיים אינה מקרית, אלא שעומדים מאחוריה כללים מובהקים וברורים אותם ניתן לזהות ולאבחן, וביחס אליהם להחליט על דרך התמודדות רצויה. 

הבנת החוקים הקבועים מאפשרת לפסיכולוגים הן להבין את דרכי הטיפול בבעיות ההתנהגותיות השונות והן לחזות את התפתחותן של התנהגויות עתידיות של המטופל. בתואר זה הסטודנטים יכירו את החוקים וההנחות עליהם מושתת התחום, יעסקו במושגים המרכזיים במדע הפסיכולוגיה, יתנסו במחקר בסיסי בתחום, יקיימו טיפולים ויוכשרו להכרת הכלים המדעיים אשר משמשים את הפסיכולוגיים. לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה אמנם אינם מאפשרים עיסוק בתחום זה ואינם מקנים רישיון תעסוקתי, אך הם מהווים רקע והכנה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה?

1
חוקר
2
חברתי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בפסיכולוגיה?

פסיכולוגיה משלבת בין עולמות תוכן מגוונים ושונים, ביניהם פילוסופיה, סטטיסטיקה, ביולוגיה, מדעי המוח, מדעי הרפואה ועוד. על מנת להפוך לפסיכולוגים ולטפל בבעיות התנהגותיות שונות, על הסטודנטים להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה ולבחור אחת מבין ההתמחויות: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה תעסוקתית-ארגונית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה קוגנטיבית ופסיכולוגיה רפואית. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפסיכולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים, השתלבות במעבדות מחקר והתנסות בכתיבת עבודות מחקר, התנסויות מעשיות, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מבוקש, פופולארי, מרתק ומאתגר זה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד פסיכולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בפסיכולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סבלניים, אשר אוהבים לעזור לאנשים אחרים ולהקשיב לבעיותיהם השונות, בעלי זיקה לתחום נפש האדם ולרוצים לחקור אותה לעומקה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בתחום מבוקש, מאתגר ומרתק זה. מפני שהעיסוק כפסיכולוג מורשה מותרת רק אחרי השלמת התואר השני, הלימודים יתאימו לאלה המוכנים להשקיע בהם לאורך זמן. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים לא רק אלו החולמים להיות פסיכולוגים, שכן ידע מעמיק עם המוטיבציות והגורמים להתנהגות האנושית יכול לתרום לבעלי מקצוע שונים ומגוונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

לימודים אלו הינם לימודים מבוקשים במיוחד, וציון הפסיכומטרי הנדרש על ידי מרבית מוסדות הלימוד הוא בין 600 ל-700 לפחות. על מנת להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי פסיכולוגיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי פסיכולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בפסיכולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד.

חשוב לדעת כי קיימים מוסדות לימוד שמציעים לימודים עצמאיים. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בפסיכולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. במוסדות רבים לא ניתן ללמוד פסיכולוגיה כתואר חד חוגי, ויש לשלב את הלימודים עם מסלול נוסף, שלא בהכרח קשור לפסיכולוגיה ובכך לגוון את נושאי הלימוד בתואר.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: סטטיסטיקה, פסיכולוגיה ורפואה, פסיכולוגיה פיזיולוגית, מדעי ההתנהגות, תפיסה חושית, פסיכואנליזה, פסיכולוגיה והתפתחות בילדים, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה רפואית, שיטות ודרכי מחקר בפסיכולוגיה, יישומי מחשב, פסיכולוגיה של יחסים בקבוצות וארגונים, פסיכופתולוגיה, תורת האישיות, נוירופסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגנטיבית, פסיכולוגיה של בעלי חיים, פסיכולוגיה ארגונית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בפסיכולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה רישיון לעסוק בטיפול פסיכולוגי. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן אנשים איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודות שיקומיות ובעבודות חונכות, עבודות הדרכתיות במערכת החינוך הבלתי פורמלית, תפקידים שונים בחברות כוח אדם, עבודה כמדריכים במוסדות שיקומיים, יועצים ארגוניים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בפסיכולוגיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה כפסיכולוגיים מורשים באחת מן ההתמחויות הקיימות, זאת באמצעות מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים כמטפלים מקצועיים אשר יש באפשרותם להתמודד עם מצבים שונים ומגוונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ