ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בחינוך

תואר ראשון בחינוך

מה כדאי לדעת על לימודי חינוך?

אחד התחומים המבוקשים ביותר במוסדות הלימוד השונים בארץ, בין אם מכללות אקדמיות ובין אם אוניברסיטאות, הינו תחום החינוך וההוראה. על אף משכורתם הנמוכה ותדמיתם של המורים, רבים מבקשים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום על מנת שיוכלו להשתלב במערכת החינוך בישראל, להשפיע על דור העתיד ולעצב אותו. 

על מנת לעסוק בהוראת מקצועות שונים ומגוונים, נדרשים המעוניינים בכך להיות בעלי תעודת הוראה ולעבור התמחות בהוראה. חלק ממסלולי הלימוד בתחום החינוך מעניקים תעודת הוראה כחלק מהלימודים, וישנם מסלולים הנלמדים בנפרד ואחריהם נדרשים הסטודנטים לעבור קורס תעודת הוראה וסטאז' בהוראה. לימודי חינוך והוראה מכשירים את בוגריהם להשתלבות במוסדות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי כמורים, מדריכים או גננות בהתמחויות שונות. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בחינוך?

לימודי חינוך והוראה לתואר ראשון באים במטרה להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים אשר יש באפשרותם לחנך את ילדי הגן או את תלמידי בית הספר, בהתאם למסלול הלימודים בו ישלימו את הכשרתם. ניתן להשתלב בלימודי חינוך מיוחד, חינוך לבית הספר היסודי, חינוך לגיל הרך וכדומה, וכן יוכלו הסטודנטים לבחור התמחות שתכשיר אותם כמורים מקצועיים, למשל מורים למתמטיקה, מורים לאנגלית וכדומה.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק, משמעותי, מאתגר ומספק זה. המשתתפים יוכשרו להקניית ערכים, מיומנויות חברתיות, מיומנויות קוגנטיביות ותמיכה בילדים, וכן יפתחו כישורי למידה וחקירה עצמאיים וילמדו להבין את התהליכים הפסיכולוגיים הקשורים בהתפתחותם של ילדים ובני נוער.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חינוך?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים להשתלב בעבודת שליחות חשובה חשובה זו, באמצעותה יוכלו להשפיע על דור העתיד, לחנך אותו, להקנות לו ערכים לימודיים וחינוכיים בשילוב עם מיומנויות חברתיות שונות, זאת על ידי רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים העוסקים בתחומי החינך השונים, ביניהם מטפלות, סייעות ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחינוך יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

מומלץ לברר מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים, כך תוכלו לדעת מה האפשרויות העומדות בפניכם. כמו כן, מוסדות רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי חינוך.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד, כתלות במסלול הלימודים אותו למדו. לימודים המשלבים תעודת הוראה לרוב נפרשים על פני ארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך תוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך?

במסגרת לימודי חינוך לתואר ראשון ניתן להשתלב במסלולים שונים ומגוונים בהתמחויות שונות, למשל: תואר ראשון בחינוך לבית הספר היסודי, תואר ראשון בחינוך לבית הספר העל יסודי, תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר ראשון בחינוך ולדורף, תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תואר ראשון בחינוך סביבתי, תואר ראשון בחינוך גופני ועוד.

כמו כן, יוכלו המעוניינים בכך להשתלב בלימודי הוראה מקצועיים בתחום מסוים, למשל: הוראת אנגלית, הוראת מתמטיקה, הוראת ערבית, הוראת ביולוגיה, הוראת טבע וכדומה. נוסף על כך, קיימת אפשרות להשתלב בתואר ראשון דו חוגי המשלב בין לימודי חינוך למקצועות נוספים: תואר ראשון בחינוך וכלכלה, תואר ראשון במדעי המדינה וחינוך, תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך ועוד שלל תחומים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.Ed בחינוך, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר, ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במסגרת החינוך הפורמלית או הבלתי פורמלית, בבתי ספר, מתנ"סים, גנים, מוסדות חינוך לילדים ונוער בסיכון, מוסדות לימוד לילדים בעלי לקויות למידה, פנימיות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחינוך?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בחינוך. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להשתלבות בתפקידים מתקדמים ובכירים יותר, באמצעות רכישת ידע נרחב, כלים ומיומנויות מקצועיות. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה עם תלמידים בבתי הספר העל יסודיים, אשר נמצאים בגיל ההתבגרות שנחשב קשה מבחינה רגשית ופסיכולוגית, תוך התמקדות במיומנויות ייעוץ, טיפול ותמיכה במתבגרים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ