ייעוץ לימודים חינם!

קורס מטפסי תרנים

לימודי מטפסי תרנים

טיפוס תרנים, לפי הגדרתו בתקנות הבטיחות בעבודה של משרד התמ"ת הוא כל עבודה הנעשית בגובה או על גבי תורן ממנו עלול אדם ליפול לגובה העולה על שישה מטרים, למשל הרכבה, פירוק, כוונון, טיפול, תחזוקה, תיקון, חיבור או החלפת רכיבי התורן או המכלולים המורכבים עליו. עובדים רבים בתעשייה נדרשים לטפס על תרנים כחלק מעבודתם, בין אם מדובר בחשמלאים, עובדי בניין, הנדסאים, אנשי נקיון, אחזקה, תחזוקה וכדומה. כיוון שפעולה זו טומנת בחובה סכנות רבות שיכולות לגרום לפגיעה בחיי אדם - יש לעבור הסמכה מקצועית ואיכותית בתחום.

אדם רשאי לטפס על תורן בתנאי שהוא רתום ברתמת בטיחות לטיפוס תקינה, שלמה ומותאמת למידותיו, נועל נעלי בטיחות בעלות סוליות מיוחדות אשר נוגדות החלקה, חובש כובע מגן המתאים לאופי עבודתו וסוג העבודה אותו הוא מבצע, בעל לבוש מלא המכסה את גופו ומאובטח במשך כל זמן עבודתו על התורן על ידי מערכת לבלימת נפילה.

למי מתאים ללמוד קורס מטפסי תרנים?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מטפסי תרנים

אנטנות, בניינים, עמודי חשמל, תרנים וכדומה מהווים חלק מן הנוף אותו אנו רגילים לראות. בכדי לבדוק מתקנים אלו ולתחזק אותם, על העוסקים בתחום לטפס לגובה רב. עבודה בגובה הינה עבודה קשה ומסוכנת אשר דורשת מהעוסקים בה לעבור הסמכה מקצועית. על פי תקנות העבודה בגובה שחוקקו בשנת 2007, נדרש כל מטפס תרנים לקבל הסמכה על ידי בית ספר לעבודות גובה לפי התכנית המפורטת בתקנה, לעבור את בחינת ההסמכה ולהירשם במרשם של משרד התמ"ת.

הלימודים בקורס מטפסי תרנים מקנים למשתתפים את מרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים מהם לצורך עבודה בטיחותית ומקצועית בתחום ומהווים הכנה לבחינת ההסמכה בהצלחה כך שיוכלו לקבל את הרישיון המבוקש לעסוק בתחום.
פתיחה

למי מתאים קורס מטפסי תרנים?

הלימודים בקורס מטפסי תרנים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה איכותית ומקצועית בתחום כך שיוכל לעבוד במגוון התפקידים והעבודות הדורשים טיפוס לגובה. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בטיפוס על תרנים, על עמודים או על מגדלי תקשורת, המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית בתחום וקבלת רישיון הסמכה מטעם משרד התמ"ת.

כמו כן, יכולים למצוא עניין בלימודים גם פועלים בתחום הבנייה, התחזוקה והאבטחה של מגדלים ותרנים בגובה העולה על שישה מטרים, עובדי ניקיון העוסקים בניקיון בניינים גבוהים, חשמלאים הנדרשים לטפס על עמודי חשמל נישאים, הנדסאים ומהנדסים שעבודתם כוללת עבודה בגובה רב ועוד.

על המועמדים ללימודים להיות בני 18 ומעלה ולהציג אישור רפואי מרופא תעסוקתי המעיד על בריאות תקינה ועל כשירותם לעסוק בעבודה הכוללת טיפוס על תרנים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מטפסי תרנים?

משך הלימודים בקורס מטפסי תרנים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-17 ימים לימוד, מתוכם מוקדשים חמשת הימים הראשונים ללימודים העיוניים והתיאורטיים הנפרשים על פני 40 שעות לימוד אקדמיות ו-12 הימים הבאים מוקדשים להתנסות המעשית בטיפוס תרנים אשר מתבצעת תחת פיקוחו של מנהל מקצועי לטיפוס תרנים שקיבל הסמכה לכך על ידי משרד התמ"ת.

לאחר מכן, יידרשו המשתתפים לבצע את חובת ההתמחות ובתקופת זמן של עד חצי שנה אחריה יוכלו לגשת לבחינת ההסמכה מטעם משרד התמ"ת ולקבל את רישיון העבודה לטיפוס על תרנים.
פתיחה

מה לומדים בקורס מטפסי תרנים?

תכנית הלימודים בקורס מטפסי תרנים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין שני אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה וכי עברו את ההכנה לבחינות ההסמכה בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

התכנים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך על פי רוב כוללים את הנושאים: מבוא לבטיחות בעבודה בגובה, חוקי המדינה ותקנות משרד העבודה בתחום, זיהוי, הערכת ומניעת סיכונים, הוראות בטיחות, ציוד מגן אישי וצוותי - בדיקתו ופסילתו, קשרים, ניהול סיכונים ובטיחות בשטח, עקרונות בבניית עיגון, מערכת תילוי, מערכות מיקום ותמיכה, מערכת אבטחה צירית, מערכת בלימת נפילה מרחבית, מערכת בלימת נפילה גמישה, חילוץ עצמי ומילוט, סולמות ניידים, מערכות אבטחה בעבודה על גגות שטוחים, טיפוס על עמוד עגול, עבודה על גגות שבירים ומשופעים, במות הרמה וסלי אדם, תקשורת ואיתות, הרמה והרכבת ציוד, עבודה בגובה בתנאי ראות לקויים, חילוץ עמיתים ועוד.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס מטפסי תרנים?

לבוגרי קורס מטפסי תרנים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות ומעבר הבחינות תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה אישור לעסוק בתחום. לאחר שיקבלו את תעודת הגמר, יידרשו לעבור סטאז' ובחינה חיצונית מטעם משרד התמ"ת, לאחר שיעברו את אלו בהצלחה יוענק להם הרישיון התעסוקתי.

תוקפו של הרישיון לעבודה בגובה מטעם משרד התמ"ת הוא שנתיים בלבד. עם פקיעת התוקף, יידרשו הבוגרים לעבור קורס רענון לעבודה בגובה הנפרש על פני תקופת זמן של יומיים בכדי שיוכלו להאריך את תוקף הרישיון.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס מטפסי תרנים?

בפני בוגרי קורס מטפסי תרנים אשר עברו בהצלחה את תקופת ההתמחות, את הבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת וקיבלו את הרישיון לעסוק בתחום העבודה בגובה העולה על שישה מטרים, עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת עבודות ותפקידים הכוללים טיפוס על תרנים, עבודות ניקיון בגובה, עבודות אחזקה ותחזוקה, עבודות הנדסה, עבודות בניין, עבודות חשמל, עבודות בנייה ועוד, בהתאם להכשרתם ולתחום עיסוקם הקודם.

כל אחד מן העובדים שבמסגרת עבודתו מטפס על בניינים, תרנים או מתקנים שונים העולים על גובה שישה מטרים נדרש לעבור הסמכה מקצועית בתחום, ללא קשר לתחום התמחותו.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מטפסי תרנים?

בוגרי קורס מטפסי תרנים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ובעלי תחומי אחריות שונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים. אחת האפשרויות אשר עומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס מדריכי עבודה בגובה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמדריכים שיש באפשרותם להסמיך דור חדש של עובדים בגובה באמצעות ידע מקיף ומעמיק ומיומנויות מעשיות רבות. 

אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס גלישת מעטפת. לימודים אלו מקנים למשתתפיהם מיומנויות לעבודה בגובה סביב מעטפת בניינים לצורך ביצוע עבודות שונות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ