ייעוץ לימודים חינם!

קורס אילוף כלבים

מה כדאי לדעת על קורס אילוף כלבים?

תחום אילוף הכלבים הוא תחום עתיק ומוכר, אך בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בביקוש לאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחום, בייחוד במוסדות הזקוקים להכין את הכלבים לעבודה מסוימת כמו תפקידי אבטחה והגנה, במסגרת הצבאית בתפקידים השונים או במסגרת הביתית מתוך מטרה ללמד את הכלבים את ההתנהגויות הרצויות, להיפטר מההתנהגויות הלא רצויות ולהרגיל אותם לסביבה הביתית והמשפחתית.

הלימודים בקורס אילוף כלבים הם לימודים מרתקים וייחודיים בתחום טיפולי, מאתגר ומספק זה, אשר מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות לאילוף הכלבים, תוך מתן דגש למקצועות הטיפול, הפסיכולוגיה, הרפואה ועוד. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים וכעצמאים במגוון המשרות הקיימות בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס אילוף כלבים?

1
יזם
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אילוף כלבים?

הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם והקשר בין שני המינים הללו נוצר עוד בימי קדם, כאשר הכלבים שימשו את בני האדם למטרות ציד וסייעו להם בלכידת חיות שונות לצורך לבוש ומאכל. במשך השנים, התפתחו תפקידיהם של הכלבים וכיום נעזרים בהם למטרות רבות: כלבי מזחלות בארצות הקור, כלבי משטרה, כלבי גישוש, כלבי נחייה, כלבי שמירה והגנה, כלבים בתפקידים צבאיים, חילוץ והצלה ועוד. כמו כן, הכלבים מהווים חיית מחמד וחלק משמעותי מחיי המשפחה.

מאלף כלבים הוא איש מקצוע בעל ידע רב ומעמיק בפסיכולוגיה של הכלב, כלים ומיומנויות להכחדת התנהגויות לא רצויות אצל הכלב, הקניית ועיצוב התנהגויות רצויות והבנת הנסיבות והסיבות להתנהגותו של הכלב, במטרה להתאימם למחייה בסביבת בני האדם או לתפקיד אותו הם נדרשים לבצע.
פתיחה

למי מתאים קורס אילוף כלבים?

הלימודים בקורס אילוף כלבים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה ייחודית ומקצועית בתחום מרתק, מתגמל ומהנה זה. הלימודים מתאימים במיוחד לאוהבי בעלי החיים בכלל ואוהבי הכלבים בפרט, לעוסקים באילוף כלבים כתחביב המעוניינים ללמוד ולרכוש הסמכה איכותית בתחום ולכל המעוניינים לרכוש כלים נוספים לעבודה עם בעלי חיים.

כמו כן, הלימודים יכולים להתאים למנהלי כלביות, סייעים במרפאות וטרינריות, וטרינרים, מטפלים באמצעות בעלי חיים ועוד, המעוניינים להרחיב את הסמכתם, להעשיר את ידיעותיהם בתחום האילוף ולהכשיר עצמם כמאלפי כלבים. בנוסף, מתאימים הלימודים לבעלי כלבים המעוניינים לדעת כיצד לאלף את כלביהם בצורה הנכונה והיעילה ביותר, מתוך התעניינות ולצורך העשרה אישית.
פתיחה

מה תנאי קבלה לקורס אילוף כלבים?

תנאי הקבלה לקורס אילוף כלבים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים הכשרה זו ובין הקורסים המגוונים הקיימים בתחום, שכן מקצוע אילוף בעלי החיים אינו מוסדר ומוגדר בחוק ואינו מצוי תחת ממסד שלטוני מסוים. מרבית הקורסים דורשים מהמועמדים להיות בני 18 ומעלה ולעיתים אף בני 21 ומעלה, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ובעלי תעודת יושר מהמשטרה המעידה על כך שאינם בעלי עבר פלילי.

חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם קורסים אשר דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון קודם בעבודה עם כלבים או כי יהיו בעלים של כלבים בזמן הלימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אילוף כלבים?

משך הלימודים בקורס אילוף כלבים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. מרבית הקורסים כוללים בין 350 ל-450 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול לימודים זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס אילוף כלבים?

הלימודים בקורס אילוף כלבים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה.

התכנים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים והקורסים המגוונים בתחום, אך בדרך כלל כוללים את הנושאים הבאים: יסודות באנטומיה פיזיולוגיה ופתולוגיה של הכלב, מבוא לפסיכולוגיה, טיפולים יומיים בכלבים בבית ובכלביה, הכרת ציוד האילוף והשימוש בו, מבוא לאילוף, התאמת כלב למטרה או תפקיד, הקמה וניהול של כלביה, בעיות התנהגות ודרכי אילוף, טיפול בכלבים מסוכנים, עזרה ראשונה לכלבים, חוקי אחזקת כלבים, דרכי גידול גורים ומניעת בעיות התנהגות, יצרי הכלב, שפת הגוף, חינוך גורים, שיטות אילוף לגזעים ספציפיים, הסתגלות לסביבה החדשה, כלבי נחייה, יצרים ותכונות, תזונה נכונה, אתיקה מקצועית ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אילוף כלבים?

בפני בוגרי קורס אילוף כלבים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בתפקידי אילוף בענפים השונים במשק, במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, למשל: צבא ההגנה לישראל, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, בתי חולים וטרינריים, מרכזי סיוע לעיוורים ולמוגבלים ועוד. כמו כן, הבוגרים יוכלו לפנות לדרך עצמאית ולהציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב, לייעץ באילוף בעלי חיים ומשמעת, לעבוד בעמותות שונות וכדומה.

כמו כן, יוכלו להשתלב בתחום הטיפולי בשילוב עבודה עם בעלי חיים, לדוגמה: אנשי חינוך וחינוך מיוחד, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמצעות בעלי חיים ועוד. בנוסף, בוגרים שיהיו מעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם יוכלו להמשיך לקורסים מתקדמים בתחום. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אילוף כלבים?

בוגרי קורס אילוף כלבים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף במטרה להעשיר את ארגז הכלים שלהם ולהשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים בעלי תחומי אחריות רבים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא קורס טיפול באמצעות בעלי חיים. לימודים אלו מקנים למשתתפים היכרות מעמיקה עם מגוון בעלי חיים ותכונותיהם הייחודית, בשילוב עם ידע על מהות האדם ומהות הריפוי באמצעות בעלי החיים השונים. אפשרות אחרת היא המשך לימודים אקדמיים לתואר ראשון בוטרינריה. לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים אשר מקנים לבוגריהם ידע נרחב ומעמיק באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים בתחומים השונים המקבילים לרפואה האנושית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ