ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות

מה כדאי לדעת על לימודי ראיית חשבון?

חשבונאות, או בשמה השני - ראיית חשבון, היא תחום המשלב בין כלכלה לבין מנהל עסקים, שנכלל תחת ענף מדעי החברה ועוסק ברישום, בקרה וניתוח של אירועים פיננסיים במערכת כלכלית נתונה, וכן בהצגת תמציתם בפני בעלי עניין כמו מנהלים, בעלי מניות, שלטונות המס, הציבור הרחב וכדומה. מלבד זאת, מהווה החשבונאות שיטה אוניברסילית מקובלת לצורך חישוב והצגה של תוצאות עסקיות לצרכי מס ולצרכי מסחר בניירות ערך.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מבוקש, רווחי, חשוב ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו לפיקוח על הפעילות החשבונאות באמצעות רישום ותיעוד של הפעילות הכלכלית, תיעוד ההכנסות וההוצאות השוטפות, הקניות והמכירות, התמחור והתקצוב ועוד, כמו גם לקבלת החלטות ארגוניות וניהול סיכונים.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחשבונאות?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על תואר ראשון בחשבונאות

הדוחות הפיננסיים אותם עורכים רואי החשבון משמשים הן לצורך קבלת החלטות כלכליות שונות והן לצורך הצגתם בפני שלטונות המס. החשבונאות נחלקת לשני סוגים: חשבונאות ניהולית העוסקת במסירת מדע כספי על מנת לסייע לתהליכי קבלת החלטות בארגון, וחשבונאות פיננסית העוסקת בבקרה ועריכה של דוחות פיננסיים של חברות פרטיות וציבוריות.

הפיקוח על הפעילות הכלכלית של כל ארגון, חברה או עסק, בין אם מדובר בעסקים פרטיים ועצמאיים ובין אם מדובר במוסדות ציבוריים או ממשלתיים, דורש בעל מקצוע איכותי ומיומן שיהיה אחראי על כלל התנועות הכספיות, הוצאות והכנסות כאחד, שמתבצעות בארגון. כזאת על מנת להוביל את הארגון למקסימום הצלחה ולגריפת רווחים.
פתיחה

למי מתאים ללמוד חשבונאות?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי יכולות מתמטיות ולוגיות גבוהות, שכן עבודתם תכלול ניתוח של נתונים כספיים. כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים אחראיים, זהירים ומחושבים, בעלי יחסי אנוש טובים ומפותחים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בעבודה בתחום זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בחשבונאות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחשבונאות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים להחזיק בציון פסיכומטרי הנכלל בטווח שבין 625 ל-680 ומעלה, וכן לתעודת בגרות מלאה הכוללת ציון 80 ומעלה בבחינת בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או לציון של 70 לפחות בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי כלכלה וחשבונאות.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי חשבונאות?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בחשבונאות?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: הנהלת חשבונות, יסודות החשבונאות, התנהגות ארגונית, מערכות דיווח בתאגידים, מתמטיקה, דיני מיסים, מערכות מידע לחשבונאים, יחסי עבודה, מדעי ההתנהגות, משפט מסחרי, חקר ביצועים, כלכלה, מימון, סטטיסטיקה, חשבונאות ניהולית, חשבונאות פיננסית, מיסוי תאגידים, תורת ההחלטות הנורמטיביות, שיווק, שימושי מחשב, דיני ניירות ערך, ניהול סיכונים פיננסיים, מיסוי בינלאומי, בורסה, תורת ההחלטות, תורת המשחקים, תמחור, כלכלת ישראל ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון חשבונאות?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A בחשבונאות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. על מנת שיוכלו להשתלב בעבודה בתחום, נדרשים הבוגרים לעבור התמחות באורך שנתיים ולאחר מכן עליהם לעבור בהצלחה את המבחנים החיצוניים מטעם מועצת רואי החשבון. 

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בחשבונאות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי ייעוץ השקעות, חשבות שכר, ניהול כספים, ייעוץ כלכלי, ייעוץ מס וכדומה, במסגרת משרדי רואי חשבון, משרדי ניהול כספים וחשבות, משרדי ממשלה, גופים ציבוריים, משרדי עורכי דין ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בחשבונאות?

בוגרי לימודי תואר ראשון בחשבונאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס ייעוץ מס. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן שירות, ייעוץ והכוונה בתחום המיסוי למען ייעול תהליכים, גריפת רווחים ועבודה יעילה מול רשויות המס.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אימון וייעוץ כלכלי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למתן עצות מעשיות וכלים ניהוליים באמצעות מודלים מעולם האימון, זאת על מנת להוביל מטופילם שונים לניהול כספי וכלכלי מוצלח.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ