ייעוץ לימודים חינם!

קורס מדריכי ירי

לימודי מדריכי ירי

בעולם בכלל ובארץ ישראל בפרט, בה ישנן סכנות ביטחוניות רבות, קיים צורך באנשים היודעים להשתמש בנשק ורבים מבקשים להוציא רישיון ירי ולשפר את כישוריהם ויכולותיהם בתחום, בין אם מדובר באנשים פרטיים, מאבטחים, קציני ביטחון, מנהלי אבטחה, מנהלי אישים, מלווי טיולים, שומרי ראש ובעלי תפקידים אחרים. השימוש בנשק עלול להיות מסוכן אם לא יודעים כיצד להפעיל, לכוון ולהשתמש בו. 

אנשים רבים פוקדים את המטווחים השונים בארץ באופן שוטף ותפקידם של מדריכי הירי הוא לשמור כי תלמידיהם ידעו כיצד להתשמש בנשק בצורה הראויה, הטובה והבטיחותית ביותר. בישראל קיימת דרישה רבה ותמידית למדריכי ירי מקצועיים, מיומנים ואיכותיים שיש באפשרותם להדריך את לקוחותיהם הרבים.

למי מתאים ללמוד קורס מדריכי ירי?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מדריכי ירי


חלק מהותי מהציבור הישראלי מתאמן בירי, בין אם למטרות ספורט והנאה ובין אם למטרות מוכנות לעת צרה והגנה עצמית. על כן, קיימת דרישה תמידית למדריכי ירי מיומנים העומדים בדרישות האגף לרישוי ופיקוח במשרד הפנים. מדריך הירי הוא הגורם האחראי על הדרכתם והכשרתם של המתאמנים בירי במטווחים האזרחיים, הוא זה המקנה להם את כללי הבטיחות הנדרשים ומסייע להם לשפר את כישוריהם בתחום הירי. 

הלימודים בקורס מדריכי ירי כוללים את מרב הידע התיאורטי, הכלים והמיומנויות בתחום ומשלבים בין לימודים עיוניים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, במטרה להכשיר את מדריכי הירי על כלי הנשק השונים. 
פתיחה

למי מיועד קורס מדריכי ירי?

הלימודים בקורס מדריכי ירי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום אתגרי זה. הלימודים מתאימים במיוחד למנהלי אבטחה, קציני ביטחון, יוצאי יחידות צה"ל המובחרות ועובדי כוחות הביטחון. 

תנאי הקבלה לקורס מדריכי ירי יכולים להשתנות מעט בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום, אך כיוון שלימודים אלו מפוקחים על ידי האגף לרישוי ופיקוח במשרד הפנים, הדרישות לרוב דומות. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 21 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובוגרי שירות צבאי או משטרתי מלא. כמו כן, עליהם להיות בעלי עבר פלילי נקי, תושבי ישראל, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה ולבעלי אישור להשתתף בקורס מטעם המשרד לביטחון פנים. חלק מן המוסדות אף מקיימים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מדריכי ירי?

משךה לימודים בקורס מדריכי ירי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 150 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מדריכי ירי?

תכנית הלימודים בקורס מדריכי ירי כוללת תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים ומשלבת בתוכה התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

התכנים הנלמדים במרבית הקורסים כוללים את הנושאים: בטיחות, סוגי מטווחים, בעלי תפקידים במטווח, ארגון וניהול של מטווח, חוק כלי ירייה ותקנות משרד הפנים, חוק רישוי עסקים, עקרונות ההדרכה, הוראות קבע של רשויות מוסמכות, רובי ציד, רובי אוויר, רובים חצי אוטומטיים, רובה בריחי, הוראות פתיחה באש, עקרונות לבניית תיק תרגיל, בליסטיקה, גורמי סיכון במטווח, חידוש רישיון כלי ירייה, עזרה ראשונה, חוק העונשין, אימון המדריך, תחמושת,  חידוש רישיון מדריך הירי, אקדחים ועוד מגוון רחב של נושאים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס מדריכי ירי?

לבוגרי קורס מדריכי ירי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות והתרגולים, הגשת המטלות ומעבר מוצלח של הבחינות הפנימיות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה אישור לעסוק בהדרכת ירי ואינה מאפשרת להתקבל לעבודה במטווחים השונים.

בכדי לקבל את הרישיון להשתלב בשוק העבודה כמדריכי ירי, על הבוגרים לעמוד בדרישות משרד הפנים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס מדריכי ירי?

בפני בוגרי קורס מדריכי ירי שעברו את הבחינות הפנימיות והחיצוניות, עמדו בדרישות משרד הפנים לקבלת רישיון מדריכי ירי וקיבלו את הרישיון התעסוקתי לעבוד בתחום, עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בשוק העבודה בתפקיד של מדריכי ירי במגוון המטווחים האזרחיים הפרושים בכל רחבי הארץ.

אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בעבודות ובתפקידים שונים בתחום הביטחון אשר הולך ומתרחב בארץ ישראל. כמו כן, יוכלו הבוגרים להתנדב במשמר האזרחי ולסייע להם בעבודותיהם השונות והחשובות. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מדריכי ירי?

בוגרי קורס מדריכי ירי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות שונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס בטיחות וגהות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים לאיתור וזיהוי הסיכונים הבטיחותיים, מניעת הליקויים, טיפול בסכנות והובלת תהליכי ביטחון בארגונים ובבתי העסק השונים כממונים על הבטיחות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס צניחה חופשית. לימודים אלו מתאימים לכל מי שחש זיקה לתחום הספורט האתגרי והאדרנלין. במסגרת הלימודים יוכשרו המשתתפים לביצוע צניחות באופן בטוח ונכון, באמעות תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים והתנסויות מעשיות רבות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ