ייעוץ לימודים חינם
קורס מורים לנהיגה

קורס מורים לנהיגה

לימודי מורי נהיגה - לעזור לאחרים להוציא רישיון!

בעידן המשוכלל, הטכנולוגי והמתפתח בו אנו חיים, רישיון נהיגה אינו נחשב עוד למותרות אלא לצורך בסיסי של ממש. נהיגה שאינה נכונה ובטוחה יכולה לסכן חיים ועל כן, קובע החוק במדינת ישראל כי יש להשלים עשרים ושמונה שיעורי נהיגה מעשיים לפחות, טרם האפשרות לגשת למבחן הנהיגה המעשי - הטסט. 

מורה נהיגה הינו בעל המקצוע האחראי על הכשרתם של נהגים חדשים והוא הגורם המלווה אותם לאורך כל דרכם עד להוצאת רישיון הנהיגה. האחריות המוטלת על כתפיהם של העוסקים בתחום היא רבה, שכן הם אלו המעצבים את דמותם של הנהגים החדשים שלומדים תחתם והם אלו המקנים להם את טכניקות ומיומנויות הנהיגה הנכונה, הבטיחותית והזהירה ביותר.

למי מתאים ללמוד קורס מורים לנהיגה?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מורים לנהיגה

מורה נהיגה הוא בעל מקצוע אשר נהנה מעבודה מרתקת ומאתגרת, אך במקביל דורש ממנו תפקידו אחריות רבה, יכולות נהיגה מעולות, כישורי אנוש ותקשורת בין אישית מעולים ויכולת הדרכה טובה. על מנת לזכות בהכשרת מורה נהיגה, נדרשים המעוניינים בכך לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית הנלמדת באישור ופיקוח של משרד התמ"ת.

הלימודים בקורס מורי נהיגה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות במקצוע חשוב ומשמעותי זה. המשתתפים יוכשרו ללימוד נהיגה בטיחותית וזהירה, נוסף על דרכי התמודדות עם קשייהם ופחדיהם של התלמידים בכל הנוגע לנהיגה ברכה וטכניקות לימוד והעברת התכנים הרלוונטיים בצורה הטובה והמקצועית ביותר.
פתיחה

למי מתאים קורס מורים לנהיגה?

הלימודים בקורס מורים לנהיגה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ההכשרה והדרכה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לנהגים טובים וזהירים, המעוניינים להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום הוראת הנהיגה ובאמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לחנך ולהכשיר את דור העתיד של הנהגים בישראל ולתרום לשיפור תרבות הנהיגה בארץ.
פתיחה

מי יכול להתקבל ללימודי קורס מורים לנהיגה?

תנאי הקבלה לקורס מורים לנהיגה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. אמנם, כיוון שלימודים אלו מפוקחים על ידי משרד התמ"ת, תנאי הקבלה אליהם כמעט וזהים.

על המועמדים להיות בני 21 ומעלה ולעיתים אף בני 24 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובחלק מן המוסדות נדרשים אף להחזיק בתעודת בגרות מלאה. כמו כן, עליהם להיות בעלי רישיון נהיגה לרכב פרטי בותק של שלוש שנים לפחות, חסרי עבר פלילי ותעבורתי ובעלי הפנייה מטעם משרד התחבורה. כמו כן, עליהם לעמוד במבחן מעשי המתבצע על רכב פרטי ולעיתים גם מבחני ידע והתאמה. חלק מן המוסדות אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מורים לנהיגה?

משך הלימודים בקורס מורים לנהיגה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 550 ל-710 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מורים לנהיגה?

תכנית הלימודים בקורס מורים לנהיגה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: דיני תעבורה, נהלי רישוי, כללי נהיגה נכונה, יסודות בפיזיקה, הכרת הרכב, עזרה ראשונה, הנדסת תנועה, נהיגה מתקדמת, מבוא לפסיכולוגיה, תורת המבחנים, מתודיקה של הדרכה, יישומי מחשב, מערכות בטיחות ברכב, הגורם האנושי בנהיגה, תקשורת בין אישית, אתיקה מקצועית, תכתובת מנהלית, לקויות למידה, התנהגות הרכב, נהיגה נכונה, נהיגה מונעת, המתודיקה של ההדרכה
ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מורים לנהיגה?

לבוגרי קורס מורים לנהיגה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מכן, יידרשו המועמדים לעמוד בבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת ואגף הרישוי במשרד התחבורה, ורק לאחר מכן יוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום.

בפני בוגרי קורס מורים לנהיגה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי הספר השונים לנהיגה ברחבי הארץ, העוסקים בתחום הכשרת נהגים חדשים, וככל שיצברו ותק וניסיון בתחום יוכלו הבוגרים להתקדם מבחינה מקצועית ולצבור לעצמם כמות תלמידים רחבה. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מורים לנהיגה?

בוגרי קורס מורים לנהיגה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס שמאות רכב. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקביעת מחירי רכבים, מתן הערכה למחירי תיקון הרכב לאחר תאונה, קביעת התשלום שיוחזר לבעלי הרכב מחברת הביטוח, מתן חוות דעת מקצועית על ערך הרכב ועוד. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס נהג רכב ציבורי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לנהיגה על מוניות, אוטובוסים או אוטובוסים זעירים, אשר דורשת אחריות ומיומנות גבוהה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ