ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון במנהל עסקים

תואר ראשון במנהל עסקים

מה כדאי לדעת לימודי מנהל עסקים?

מנהל עסקים הוא מקצוע מגוון ורחב היקף הנכלל בתוך ענף מדעי החברה ומאגד בתוכו תחומים שונים, ביניהם: חשבונאות, מימון, שיווק, טכנולוגיות מידע ומשאבי אנוש. לפיכך, גם תעסוקתם של בוגרי הלימודים בתחום היא מגוונת ומרתקת. המכנה המשותף שיש לכל התחומים שנכללים במקצוע מנהל העסקים הוא להגיע לניהול יעיל ומיטבי של עסק, בין אם מדובר בעסק בבעלות פרטית ובין אם מדובר בעסק בבעלות ציבורית. 

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים כוללת ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מאתגר ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו להתמודדות עם התרחשויות ואתגרים שונים בארגון ובסביבתו העסקית מתוך מטרה לקדם את העסק ולהגדיל את רווחיו. כמו כן, ילמדו הסטודנטים תורות שונות של ניהול תוך שימוש בכלי ניתוח מגוונים הנדרשים לצורך קבלת החלטות מושכלת, מניעת בעיות וסיפוק פתרונות יעילים.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון במנהל עסקים?

לימודי מנהל עסקים מקנים לסטודנטים ידע נרחב ומעמיק בתחומי הניהול השונים, והוא עוסק במחקרים ותיאוריות בתחום הארגון, הכלכלה והמסחר. תואר ראשון במנהל עסקים הוא תנאי הכרחי לכניסה לעולם העסקים הנכסף, המבוקש והרווחי שכן הוא עוסק בהיבטים פנים ארגוניים, בסביבתו של הארגון, בכלכלה העולמית, במשק הלאומי ועוד.

ההתפתחויות והשינויים שחלו בשנים האחרונות הביאו את עולמנו למצב בו אנשים רבים פותחים עסק פרטי משלהם או מעורבים בעניינים הקשורים לניהול של עסקים בצורות ובאופנים שונים. תחומי הניהול והאחריות של המנהלים התרבו במידה משמעותית, וכיום נדרשים בעלי התפקידים בתחום לפעול ביעילות גדולה יותר על מנת לגרוף רווחים ולהוביל את העסק להצלחה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד מנהל עסקים?

הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, בעלי יכולת עבודה תחת לחץ, יזמים, עובדים המועמדים לתפקידי ניהול שונים ומעוניינים להתקדם בסולם הדרגות המקצועית, וכן למנהלים ובעלי עסקים, העומדים בפני הקמת עסק פרטי משלהם וכדומה, אשר יש ברצונם לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם והלתעדכן בכלל ההתפתחויות שחלו בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון במנהל עסקים?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, נדרשים המועמדים לציון פסיכומטרי בטווח שבין 500 ל-650 לפחות, וכן לממוצע בגרויות בציון של בין 85 ל-90 ומעלה. מומלץ לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים השתלבות במסלול לימודים זה מהן דרישות הקבלה אותן הם מציבים. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי מנהל עסקים.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי מנהל עסקים?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של שלוש שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במתכונת של תואר ראשון חד חוגי והן במתכונת של תואר ראשון דו חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. במהלך הלימודים יידרשו המשתתפים לבחור בהתמחות מסוימת מבין מספר אפשרויות.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: שיווק, משפט מסחרי, ניהול והערכת נדל"ן בישראל, טכנולוגיות מידע, חשבונאות, כלכלה, ניהול מוצרים, מתמטיקה, ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע, שוק ההון בישראל, דיני תאגידים, דיני ניירות ערך, משפט מסחרי, תקשורת ואבטחת מידע, תקשורת שיווקית, דיני חוזים, התנהגות ארגונית, שיווק שירותים, מיסוי, מכשירים פיננסיים, יישומי מחשב, תרבות הארגון, מיומנויות מכירה, אנגלית עסקית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון במנהל עסקים?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול מתקדמים בכל ארגון, חברה או עסק, במסגרת עבודתם לנהל את העובדים, להניע תהליכים וביצועים, לקבל החלטות, להוביל את העסק להצלחה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במנהל עסקים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני במנהל עסקים. לימודים אלו באים במטרה להעמיק את ידיעותיהם של הבוגרים בתחומי הניהול השונים ומכינים אותם למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגונים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ניהול משאבי אנוש. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול כוח האדם בארגון, וכן לגיוס עובדים חדשים, זאת תוך הפקת תועלת מרבית, קידום מטרות הארגון והובלתו להצלחה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ