ייעוץ לימודים חינם
קורס סחר בינלאומי

קורס סחר בינלאומי

מה כדאי לדעת על קורס סחר בינלאומי?

הסחר הבין לאומי הוא זה אשר מבסס את כלכלת המדינה, תוך חיזוק קשריה הכלכליים, החברתיים, התרבותיים והפוליטיים. טכניקות חדשות בתובלה, בשילוב עם ההתפתחות התקשורתית והטכנולוגית השפיעו על המסחר הבינלאומי והשפיעו עליו רבות. כיום, נחשב עולם הסחר הבינלאומי למומחיות מקצועית ומבוקשת, המצריכה יכולות לוגיסטיות וניהוליות בשילוב עם ידע נרחב במגוון תחומים.

הלימודים בקורס סחר בינלאומי מקנים למשתתפים ידע תיאורטי נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות בתחומי הביטוח והלוגיסטיקה, הייבוא והייצוא, המשפט, הכלכלה, הדיפלומטיה, השילוח, המכס, המסחר, השליטה והניהול, תוך יכולות התקשרות עם מגוון גורמים ורשויות ועוד. בוגרי הקורסים השונים בתחום יוכלו להשתלב בשוק העבודה במגוון התפקידים והעבודות בתחום רווחי ומבוקש זה.

למי מתאים ללמוד קורס סחר בינלאומי?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס סחר בינלאומי?

סחר בינלאומי הוא שם כולל להעברת מוצרים, סחורות, חומרי גלם ושירותים בין מדינות שונות. כיום, תחום זה הוא אחד מגורמי הצמיחה העיקריים בכל מדינה והוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הכלכלה העולמית. לכן, הביקוש לבעלי מקצוע מיומנים בתחום זה הוא רב. עידן הגלובליזציה, מהפכת המחשוב, התפתחות הטכנולוגיה והתפתחותן של התשתיות הלוגיסטיות הבינלאומיות הובילו לחשיפת תפקודו המורכב של השילוח הבינלאומי.

המסחר הבינלאומי נוגע בדרך כלל לפעילותם של חברות ובתי עסק גדולים ובינוניים, ועל כן נדרשים העוסקים בתחום לידע נרחב ומעמיק בנושאי הלוגיסטיקה, הרכש, המכס, הביטוח והמשפט. כל אחת משיטות ההובלה בתחום הסחר הבינלאומי, בין אם מדובר באמצעי תחבורה יבשתי, אווירי או ימי, דורשת התמקצעות מיוחדת.
פתיחה

למי מתאים קורס סחר בינלאומי?

הלימודים בקורס סחר בינלאומי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והן לצורך רכישת מקצוע חדש, מבוקש ורווחי.

הלימודים מתאימים במיוחד ליבואנים ויצואנים, עובדי מכס ומשלחים בינלאומיים, עובדי חברות סחר, סוכני מכס, עובדי חברות תובלה ואחריות על מחסנים, בנקים, חברות ביטוח, עובדי קניינות ולוגיסטיקה, בעלי מפעלים ועסקים ועוד, המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום, לשפר את מעמדם המקצועי ולסחור עם חברות גדולות במשק. כמו כן, מתאימים הלימודים לבוגרי לימודי כלכלה, ניהול, חשבונאות, בנקאות ושוק ההון, המעוניינים להשתלב בשוק העבודה במסגרת תחום הסחר הבינלאומי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס סחר בינלאומי?

תנאי הקבלה לקורס סחר בינלאומי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול זה. חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, ייתכן ויידרשו לשליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית ולהצגת תעודת יושר מהמשטרה.

דרישה נוספת בה יידרשו המועמדים לעמוד היא מעבר בחינות קבלה באנגלית, מתמטיקה והבנת הנקרא וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים בתחום פונים רק לבעלי ניסיון מהתחומים הרלוונטיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס סחר בינלאומי?

משך הלימודים בקורס סחר בינלאומי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים הקצרים כוללים בין 70 ל-80 שעות לימוד אקדמיות ואילו קורסים ארוכים ומקיפים יותר כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס סחר בינלאומי?

תכנית הלימודים בקורס סחר בינלאומי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תהליכי ייבוא וייצוא, שיטות תשלום בסחר בינלאומי, הסחר הבינלאומי וחשיבותו לכלכלת ישראל, בסיסי מחיר בסחר חוץ בין קונה ומוכר, הובלה ימית, הובלה אווירית, שילוח בינלאומי, פקודות מכס ודיני ייבוא, ביטוח מטענים, היבטים משפטיים בסחר בינלאומי, קרונות השיווק, ניהול משא ומתן, שימוש במאגרי מידע, דיני חוזים, תרגול, ניהול משא ומתן, תקשורת בין אישית, שיטות תשלום, שטרי מטען, חישוב עלויות, רכש ולוגיסטיקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס סחר בינלאומי?

לבוגרי קורס סחר בינלאומי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, ביצוע פרויקט הגמר ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרים שיעברו את הבחינות החיצוניות יזכו לתעודת גמר יוקרתית מטעם משרד הכלכלה.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות ביטוח ושילוח, משרדי מכס, חברות הפועלות עם נמלי אוויר וים, חברות עמילות מכס, חברות בעלות מחלקות עסקיות הפועלות בתחום הסחר הבינלאומי ועוד. כמו כן, יש באפשרותה של הכשרה זו לאפשר לעוסקים בתחום להתקדם בסולם הדרגות בארגון או העסק בו הם פועלים.
פתיחה

מה לומדים אחרי קורס סחר בינלאומי?

בוגרי קורס סחר בינלאומי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי נוסף, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והרחבת הסמכתם מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע בעלי הכשרות שונות ומגוונות, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים מרתקים.

אחת האפשרויות העומדת בפניהם היא השתלבות בקורס שילוח בינלאומי. לימודים אלו מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק בנושא שיטות השילוח השונות והשירותים הנלווים אליהן, כמו ביטוח, אחסנה, אריזה וכדומה. אפשרות נוספת היא השתלבות בלימודים אקדמיים במסגרת מסלול תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למחקר ופיתוח פתרונות לצורך הגברת קצב התפוקה בתעשייה, הוזלת עלויות הייצור והתפעול, ייעול תהליכי העבודה בארגון ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ