ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בסיעוד

תואר ראשון בסיעוד

מה כדאי לדעת על לימודי סיעוד?

סיעוד הוא תחום מרתק ומאתגר במיוחד המשיק בחלק גדול מן המקרים ללימודי הבריאות והרפואה, אך כולל בתוכו גם תחומים נוספים כמו מדעי החברה, פסיכולוגיה, שיטות מחקר, מנהל, כימיה, ביוכימיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, סוציולוגיה, גנטיקה, תזונה ועוד. מטרת תחום זה היא להכשיר סטודנטים לעבודת סיעוד על מנת שיוכלו לסייע למטופלים במסגרות רפואיות שונות, גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי.

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בסיעוד כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרכזי ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו להתנהלות עם חולים, מתן עזרה ראשונה, שימוש בכלים רפואיים, הבנת מונחים רפואיים, מתן תרופות, ביצוע בדיקות רפואיות שונות, מתן מענה מיידי לחולים ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בסיעוד?

1
חברתי
2
חוקר
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בסיעוד?

עבודתם של האחים והאחיות אמנם מאתגרת ואינה פשוטה כלל, שכן היא כוללת התמודדות עם קהל שנזקק לעזרתם, עוסקת בנושאים כואבים וקשים, דורשת שעות עבודה ארוכות ומחויבות למקצוע, אך היא מספקת ומרתקת במיוחד. לימודי סיעוד מאפשרים לסטודנטים להשפיע, לנהל, להתפתח, ללמוד ולחקור את התחום גם בעת השתלבותם במערכת הבריאות, זאת תוך רכישת מיומנויות מקצועיות.

ככל שתוחלת החיים עולה, תחום הסיעוד הולך ומתפתח והופך למבוקש במיוחד. כמו כן, בעקבות המהפכה הטכנולוגית והתפחותם של המכשירים הרפואיים, זקוקה מערכת הבריאות לאחים ואחיות מוסמכים במחלקות השונות בבתי החולים ובקופות החולים, שיש באפשרותם להשגיח על המטופלים, לבצע פעולות בסיסיות, לדאוג לנקיונם, להעניק עזרה ראשונה וכו'.
פתיחה

למי מתאים ללמוד סיעוד?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בסיעוד פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי זיקה לתחומי הבריאות ומדעי הרפואה, אנשים סבלניים, אחראיים, בעלי יחסי אנוש מפותחים ויכולת עבודה תחת לחץ, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב במערכת הבריאות ולסייע לחולים ולמטופלים בהתמודדות עם מצבים שונים, תוך נכונות להקדיש את חייהם לטובת מקצוע חשוב זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסיעוד יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

נוסף על הישגיהם הלימודיים, נדרשים המועמדים לקבל חיסונים מסוימים טרם הלימודים, להגיש אישור המעיד על היעדר רישום פלילי, להציד הצהרת בריאות וויתור על סודיות רפואית ולעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי סיעוד.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי סיעוד?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בסיעוד עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד. לאחר הלימודים יידרשו הסטודנטים לעבור בהצלחה את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הבריאות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בסיעוד?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בסיעוד משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: מדעי הבריאות, מדעי הטבע, רפואה מונעת, שיקום, ניהול, טיפול, עזרה ראשונה, היגיינה, אבחון ראשוני, החייאה, תרופות, מכשור רפואי, תקשורת, מחלות, מדעי החברה, פסיכולוגיה, אימונולוגיה, סטטיסטיקה, התנהגות ארגונית, פיזיקה, מתמטיקה, שיטות מחקר, כימיה, ביוכימיה, כלכלה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, חשיבה קלינית, נוירו-פיזיולוגיה, מומים מולדים ומניעתם, מיומנויות בין אישיות, מנהל מערכות בריאות, סיעוד קליני, המפגש הטיפולי, פרקטיקה בצוותי בריאות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בסיעוד?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בסיעוד אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.A או B.SN בסיעוד ותעודת הסמכה לאח/אחות, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בסיעוד עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב במחלקות השונות בבתי החולים בארץ, חדרי מיון, מרפאות פרטיות, מרפאות קהילתיות, בתי חולים לילדים, יחידות לטיפול נמרץ, מכונים רפואיים, בתי אבות וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בסיעוד?

בוגרי לימודי תואר ראשון בסיעוגהמעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס כירופרקטיקה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול בפתולוגיות השונות הקשורות לתפעול הגוף ולעמוד השדרה באמצעות מגע כפות הידיים של המטפל בגוף המטופל.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בסיעוד. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעבודה מחקרית בתחום, ואף יוכלו לבחור להתמקצע בתחום התמחות ספציפי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ