ייעוץ לימודים חינם
קורס בטיחות וגהות

קורס בטיחות וגהות

מה כדאי לדעת על קורס בטיחות וגהות?

כיום, כמעט כל ארגון, מפעל או עסק מפעילים מערך בטיחות הכולל בתוכו אנשי מקצוע מומחים לבטיחות וגהות, אשר תפקידם קשה ומורכב ודורש מהם ידע מקיף רב תחומי עדכני. הבטיחות בעבודה כוללת את בטיחותו האישית של כל אחד מהעובדים, לשמירה על היגיינה, ניקיון, בריאות ושלמות העובדים. בטיחות העובדים ומניעת סכנות מיותרות עומדת בראש סדר העדיפויות של בעלי התפקידים הניהוליים.

המודעות הרבה לנושא הבטיחות והגהות שהתפתחה בשנים האחרונות גרמה לביקוש רב לעובדים בתחום הפיקוח על תחומי הבטיחות ואכיפת התקנות הנדרשות בעבודה. המשתתפים בקורס ילמדו את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שיוכלו לאתר ולזהות את הסיכונים הבטיחותיים, למנוע את הליקויים, לטפל בסכנות ולהוביל את התהליכים בארגונים ובבתי העסק.

למי מתאים ללמוד קורס בטיחות וגהות?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס בטיחות וגהות?

ממונה בטיחות וגהות הוא תפקיד אשר כולל אחריות ערכית וחוקית רבה בנושא חייהם, בריאותם ורווחתם של העובדים בארגון, המפעל או העסק. נושא הבטיחות והגהות הוא נושא שהלך, התפתח ותפס מקום נכבד ומרכזי בשנים האחרונות, בנושא הניהול התקין של הארגון או העסק, כתוצאה מאירועי בטיחות קשים שהתרחשו בעבר ובעקבות התקנות והחוקים שהתפתחו בתחום.

הדרישה למינוי ממונה על בטיחות וגהות במקום העבודה היא תוצאה של חוק ארגון הפיקוח על העבודה ותקנות ארגון הפיקוח. החוק בארץ ישראל בתחום קובע כי בכל מפעל בו מועסקים יותר מ-50 עובדים יש למנות ממונה בטיחות מיומן ומקצועי שעבר את ההכשרה המתאימה לכך, וזאת כדי לוודא שביטחון העובדים נשמר על הצד הטוב ביותר. 
פתיחה

למי מתאים קורס בטיחות וגהות?

הלימודים בקורס בטיחות וגהות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הסמכה איכותית בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד למנהלים במפעלים, בארגונים ובמערכות הציבוריות, למנהלי קו ולמנהלים בדרג הביצוע, למנהלי בטיחות, למנהלי איכות ואנשי אבטחת איכות וכדומה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בנושא הבטיחות והגהות ולקבל הסמכה מטעם משרד התמ"ת.

כמו כן, הלימודים מיועדים לאנשים אשר תחום הבטיחות והגהות הוא חשוב ומשמעותי עבורם, אשר יש ברצונם לרכוש התמחות בתחום זה ולהתקדם מבחינה מקצועית במקום עבודתם כממוני בטיחות וגהות. הלימודים מתאימים גם לממוני בטיחות מוסמכים המעוניינים לחדש את ידיעותיהם ולהתעדכן בחידושים שחלו בתחום לאחרונה. הביקוש לעובדים בתפקידים אלו הוא רב, כתוצאה מחשיבותו הרבה של הנושא.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס בטיחות וגהות?

תנאי הקבלה לקורס בטיחות וגהות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד ובין הקורסים השונים המציעים הכשרה זו. המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר טכנאי, הנדסאי או מהנדס, שכן מקצוע זה מערב בין ידע טכנולוגי ומקצועי ולכן על המועמדים להיות בעלי זיקה לתחום. תנאי נוסף בו נדרשים המועמדים לעמוד הוא ניסיון מעשי של שלוש שנות עבודה לפחות במקצוע הנדסאי או טכנאי או ניסיון מעשי של שנתיים לפחות עבור בעלי תואר ראשון בתחומי ההנדסה, הטכנולוגיה, מדעי הטבע וכדומה.

חלק ממוסדות הלימוד אף דורשים מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס בטיחות וגהות?

משך הלימודים בקורס בטיחות וגהות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. הקורס כולל בין 300 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה הנלמד במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס בטיחות וגהות?

תוכנית הלימודים בקורס בטיחות וגהות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין תרגולים מעשיים והתנסויות שונות. התכנים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום.

על פי רוב, הלימודים כוללים את הנושאים הבאים: יסודות באנטומיה ופיזיולוגיה, המערכת החוקית והמשפטית - חוקים ותקנות, המערכת הארגונית - גופים ומוסדות, ארגון וניהול בטיחות וגהות, סיכונים כלליים ומכניים, היגיינה תעסוקתית וארגונומיה, בטיחות בשימוש בחומרים כימיים, בטיחות באש, תנאים סביבתיים, הדרכת עובדים, חקירת תאונות, הכנת תיקי בטיחות, שימוש ביישומי מחשב, גהות תעשייתית, בטיחות במערכות החשמל, עקרונות דינאמיקת אש, הנדסת בטיחות בתעשייה הכימית, ניהול סיכונים, אגף הפיקוח על העבודה ועוד מגוון רחב של נושאים מרתקים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס בטיחות וגהות?

לבוגרי קורס בטיחות וגהות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת מטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר רשמית מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בנוסף, לאחר שיעברו את הבחינות החיצוניות יקבלו תעודה מטעם משרד הכלכלה ואגף הפיקוח על העבודה.

בוגרי קורס בטיחות וגהות הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, כתוצאה מחשיבותו הרבה של נושא, ובהתאם לכך עומדות בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בשוק העבודה כממוני בטיחות בעבודה, יועצי בטיחות, מדריכי בטיחות וגהות, ממוני בטיחות באש ובתפקידים רבים נוספים, במסגרת מקום עבודתם הנוכחית, במפעלים, בעסקים ובארגונים שונים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בטיחות וגהות?

בוגרי קורס בטיחות וגהות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי נוסף, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והרחבת הסמכתם מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים.

אחת האפשרויות העומדת בפניהם היא השתלבות בקורס מדריכי עבודה בגובה. לימודים אלו יקנו למשתתפים הסמכה מקצועית ואיכותית בנושא בטיחות לעובדים בגובה בתחומים השונים בתעשייה, שכן העבודה לגובה טומנת בתוכה סכנות רבות שעלולות לגרום לפגיעה בחיי אדם. אפשרות נוספת היא המשך לימודים בקורס קציני בטיחות בתעבורה. לימודים אלו מקנים למשתתפיהם ידע נרחב, כלים ומיומנויות לדאוג לכשירותם ולבטיחותם של כלי הרכב במקום העבודה בו הם פועלים ולוודא כי הנהגים מכירים את כללי התעבורה ואת כללי הבטיחות בנושא הפעלת כלי הרכב במפעל או בארגון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ