ייעוץ לימודים חינם!

קורס מפעילי זיקוקי דינור

לימודי מפעילי זיקוקי דינור

זיקוקי הדינור אשר מעטרים את השמיים בצבעים עזים ומשמחים, רעש חזק ודוגמאות מרהיבות, מתקשרים אצל רובנו לחגיגות ומועדים לשמחה. החל מיום העצמאות העשירי של מדינת ישראל, מלווים הזיקוקין את חגיגות יום העצמאות בכל שנה בכל רחבי הארץ ומסמלים את פתיחת החגיגות של יום משמעותי וחשוב זה. מאז, מלווים זיקוקי הדינור גם אירועים ציבוריים ופרטיים שונים.

אף כי פעולת ההפעלה של הזיקוקין נראית פשוטה וקלה, היא פעולה מסוכנת שיכולה לגרום לנזקים שונים. הפעלת זיקוקין ללא האישור המתאים לכך מטעם משרד התמ"ת ומשטרת ישראל מהווה עבירה על החוק. על כן, בכדי להפעיל את הזיקוקין יש לעבור הסמכה מקצועית ואיכותית. 

למי מתאים ללמוד קורס מפעילי זיקוקי דינור?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מפעילי זיקוקי דינור

בכדי להאיר את השמיים בשלל צורות וצבעים, לשמח ולרגש את הקהל, לשמח את לב החוגגים ולהנות מתגובותיהם של הצופים, יש לעבור קורס הסמכה להפעלת זיקוקי דינור, שכן ללא לימודים אלו וקבלת ההסמכה המתאימה לא ניתן לפעול בתחום. הלימודים בקורס מפעילי זיקוקי דינור מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות להפעלה בטיחותית ומקצועית של זיקוקין.

הלימודים בקורס מהווים הכנה לבחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד התמ"ת, שכן ללא מעבר מוצלח של בחינות אלו וקבלת הרישיון מהווה הפעלת הזיקוקין עבירה על החוק. הלימודים מתקיימים בפיקוח של המוסד לבטיחות ולגהות מטעם משרד התמ"ת ומשטרת ישראל.
פתיחה

למי מיועד קורס מפעילי זיקוקי דינור?

הלימודים בקורס מפעילי זיקוקי דינור פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום ולקבל רישיון חוקי להפעיל זיקוקין מטעם משרד התמ"ת. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי אולמות אירועים, מתכנני אירועים ומפיקי אירועים, עובדי הרשויות המקומיות ובעלי תפקידים נוספים אשר מקומות עבודתם מרבים להשתמש בזיקוקין במסגרת אירועים ושמחות והפעלתם תוכל לסייע להם במסגרת עבודתם.

כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים מעצבי תפאורה ואנשים הפועלים במסגרת הקולנוע והטלוויזיה, כיוון שלעיתים מצריכה עבודתם שימוש באפקטים נפיצים שונים. חשוב לבדוק טרם ההרשמה ללימודים כי מוסד הלימודים בו בחרתם לרכוש את הכשרתם הינו מוסד מוכר על ידי משרד התמ"ת, שכן ללא האישור מטעמם לא תוכלו להשתלב בשוק העבודה בתחום מאתגר ומשמח זה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מפעילי זיקוקי דינור?

תנאי הקבלה לקורס מפעילי זיקוקי דינור יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד והקורסים השונים בתחום, אך כיוון שמקצוע זה מפוקח ומאושר על ידי משרד התמ"ת, תנאי הקבלה ללימודים כמעט זהים. על פי רוב, המועמדים ללימודים אינם נדרשים לתעודת בגרות מלאה או לציון פסיכומטרי, אמנם חלק מן הממוסדות דורשים כי יהיו בוגרי 12 שנות לימוד. בנוסף, על המועמדים להיות בני 21 ומעלה, כיוון שזהו הגיל המינימלי לקבלת רישיון להפעלת זיקוקין.

כמו כן, חלק מן המוסדות דורשים מהמועמדים לעבור ועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מפעילי זיקוקי דינור?

משך הלימודים בקורס מפעילי זיקוקי דינור עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרש החלק העיוני של הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלושה לחמישה ימים ואילו החלק המעשי נפרש על פני תקופת זמן של בין יום אחד ליומיים. לאחר מכן, נדרשים המשתתפים להשתתף בהשתלמות מעשית באורך חמישה ימים אצל מפעיל זיקוקין מורשה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מפעילי זיקוקי דינור?

הלימודים בקורס מפעילי זיקוקי דינור משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הסמכתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה והלימודים בקורס מכינים אותם לבחינות מטעם משרד התמ"ת בצורה המקצועית והטובה ביותר, כך שיוכלו לקבל את הרישיון התעסוקתי בתחום.

התכנים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום הפעלת זיקוקי הדינור כוללים את הנושאים: ההיסטוריה של זיקוקי הדינור, פתילי הדלקה והפעלה, הפעלה חשמלית, יסודות הפירוטכניקה, סוגי זיקוקין, אפקטים, תכנון והכנת השטח להפעלת הזיקוקין, אחסנת זיקוקי דינור והובלתם, נהלי המשטרה, מד"א ומכבי האש, חוקים ותקנות רלוונטיים ועוד שלל נושאים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס מפעילי זיקוקי דינור?

לבוגרי קורס מפעילי זיקוקי דינור אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות ומעבר מוצלח של הבחינות הפנימיות תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה אישור או רישיון להפעיל זיקוקין. על מנת לקבל את הרישיון להפעלת זיקוקי הדינור נדרשים הבוגרים לעבור התמחות מעשית במשך חמישה ימים אצל מפעיל זיקוקין מורשה, לאחריה יוכלו לגשת לבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת.

לאחר שיעברו את הבחינות החיצוניות בהצלחה, תוענק לבוגרים תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת והמוסד לבטיחות וגהות אשר מהווה אישור להפעלת הזיקוקין.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס מפעילי זיקוקי דינור?

בפני בוגרי קורס מפעילי זיקוקי דינור שעברו את הבחינות הפנימיות, את חובת ההתנסות המעשית והסטאז' ואת הבחינות החיצוניות מטעם המשרד לבטיחות וגהות של משרד התמ"ת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כעובדים שכירים במסגרת של אולמות אירועים, אירועים המתקיימים מטעם הרשויות המקומיות וכדומה.

כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולהשתלב בשוק העבודה כעובדים פרטיים האחראיים על הפעלת זיקוקי דינור במסגרת הופעות, מסיבות, פסטיבלים, מופעי חוצות ועוד אירועים שונים ומשמחים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ