ייעוץ לימודים חינם!

קורס גישור משפחתי

מה כדאי לדעת על קורס גישור משפחתי?

הגישור המשפחתי מציע דרך שונה ורגועה יותר לפירוק יחסים, פתרון סכסוכים ויישוב מחלוקות בכל הנוגע לתא המשפחתי. המגשר מסייע לכל אחד מן הצדדים להבין את רצונותיו וצרכיו ומאפשר הידברות, תקשורת והבנה בין הצדדים מתוך מטרה להגיע להסכם המקובל על שניהם. במשפחה ישנם אנשים נוספים אשר מושפעים גם הם מהשלכות הסכסוך ולכן יש צורך בניהול נכון ומחושב בתהליך פתרון הבעיות.

הלימודים בקורס גישור משפחתי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך השתלבות בתחום מרתק וחשוב זה. המשתתפים ילמדו על הליכי הגירושין ואופן פעולתם, דרכי הימנעות ממחלוקות בין בני הזוג, תוך מתן דגש לדיני המשפחה בנושא הסכמי ממון, משמורת ילדים, דיני ירושה, דמי מזונות וכדומה.

למי מתאים ללמוד קורס גישור משפחתי?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס גישור משפחתי?

הליך הגישור הוא הליך מקובל ונפוץ המשמש לצורך יישוב סכסוכים וקונפליקטים שונים ללא התערבות בית המשפט, באמצעות צד שלישי ניטרלי, ומטרתו להגיע לפתרון מוסכם בין שני הצדדים. רבים בוחרים לעשות שימוש בשיטת הגישור כיוון שהליכים משפטיים יכולים לארוך זמן רב ולהיות יקרים למדי, פסיקתם של השופטים במקרים רבים מותירה את אחד הצדדים לפחות לא מרוצים ועוד.

בשנים האחרונות, בעקבות ריבוי סכסוכים בין קרובי משפחה, הוקם בישראל בית משפט לענייני משפחה אשר עוסק בהליכים משפטיים הנוגעים לגירושים, מאבקי ירושה, משמורת ילדים וכדומה. הגישור המשפחתי מציע דרך שונה ליישוב מחלוקות הקשורות לתא המשפחתי ולפתרון סכסוכים אשר נוגעים לכלל המשפחה תוך פגיעה מינימלית בבני המשפחה.
פתיחה

למי מתאים קורס גישור משפחתי?

הלימודים בקורס גישור משפחתי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המשפט ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי יכולת הקשבה מפותחת המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו לסייע לזוגות רבים ולמשפחות שונות בהתמודדות עם מגוון בעיות וקשיים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מגשרים, עורכי דין, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, אנשי חינוך וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס גישור משפחתי?

תנאי הקבלה לקורס גישור משפחתי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. 

עם זאת, ישנם קורסים הדורשים כי המועמדים יהיו בוגרי קורס גישור, ולעיתים אף בעלי תואר ראשון בתחומים הרלוונטיים כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, משפטים וכדומה. מרבית מוסדות הלימוד אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס גישור משפחתי?

משך הלימודים בקורס גישור משפחתי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 100 ל-300 שעות לימוד אקדמיות. קורסים מקוצרים המיועדים לבעלי תעודת מגשר כוללים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס גישור משפחתי?

תוכנית הלימודים בקורס גישור משפחתי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: עקרונות תהליך הגישור, מאפייני גישור משפחתי, מיומנויות וכלים בגישור על פי שלבי התהליך, היבטים משפטיים בגישור משפחתי, מאפייני זוגות במשבר נישואין או בהליך גירושין, דגמים שונים לניהול גישור, רגשות המעורבים בתהליך, אילו מצבים מתאימים לגישור משפחתי, מצבים שנכון בהם להפסיק תהליך גישור, תפקיד המגשר, ילדים בגישור משפחתי, אלימות במשפחה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס גישור משפחתי?

לבוגרי קורס גישור משפחתי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודה מוכרת ומאושרת על ידי איגודים מקצועיים רלוונטיים, כמו האגודה הישראלית לטיפול משפחתי.

בוגרי קורס גישור משפחתי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מוסדות המציעים שירותי גישור כמו משרד הרווחה וכדומה, ובמהלך עבודתם לסייע בגישור במבחר תחומים: מינוי אפוטרופוס לבן משפחה, התמודדות עם גירושין ופרידה, חלוקת ירושה ועיזבון ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס גישור משפחתי?

בוגרי קורס גישור משפחתי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אימון משפחתי וזוגי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להדרכת זוגות ומשפחות לצורך שינוי הרגלי החיים שלהם והשגת המטרה המיוחלת באמצעות מודלים לניהול תהליכי אימון. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ייעוץ זוגי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לסיוע לזוגות בפתרון בעיות ומשברים בזוגיות, תיקון מערכת היחסים ויצירת צורת הסתכלות בריאה יותר של הזוג על מערכת היחסים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ