ייעוץ לימודים חינם!

קורס ספרות כלבים וחתולים

מה כדאי לדעת על קורס ספרות כלבים וחתולים?

תחום ספרות הכלבים והחתולים הלך והתפתח עם השנים, וכיום כמות המשפחות המחזיקות בחיית מחמד אחת לפחות היא רבה ביותר. עובדה זו הובילה לדרישה גבוהה לבעלי מקצוע המסוגלים להעניק שירותי טיפוח לחיות המחמד. כדי לעסוק בתחום ספרות חיות המחמד, אין דרישה ללימודי קורס, הכשרה מצקועית או רישיון מיוחד, אולם לימודים אלו יעילים במיוחד כיוון שעל העוסקים במקצוע לדעת כיצד לטפל בבעל החיים ולהימנע מפגיעות.

הלימודים בקורס ספרות כלבים וחתולים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות להכנת הטיפול והטיפוח המתאימים ביותר לבעל החיים, וגם גישה נכונה לבעלי חיים ולעיתים גם תכנים מתחום אילוף כלבים. המשתתפים בלימודים ירכשו טכניקות לטיפול בבעלי חיים באופן יעיל ומקצועי במסגרת הכשרה איכותית הכוללת את מרב התכנים הנדרשים להשתלבות בתחום מרתק זה.

למי מתאים ללמוד קורס ספרות כלבים וחתולים?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד קורס ספרות כלבים וחתולים?

תחום ספרות הכלבים והחתולים, הנקרא גם Pet Grooming, אינו תחום חדש כלל וכבר מהמאה ה-18 נמצאו עדויות לכך שבני האצולה באירופה השקיעו בתספורות מסוגננות של חיות המחמד שלהם ואף כי פעלו ברחבי מדינות שונות סלוני טיפוח ייחודיים לכלבים. תחום טיפוח חיות המחמד הינו תחום מפותח ומקובל מאוד בימינו. נוסף על מזון בריא ומגוון, צעצועים מיוחדים, בגדים ועוד, ישנו התחום האסתטי, המתמקד במראה ועיצוב הפרווה של חיות המחמד.

כמו כן, מעבר לטיפוח ותספורת של חיית המחמד, תחום ספרות הכלבים והחתולים כולל טיפולים נלווים המשפיעים על בריאות החיות ואיכות חייהן, למשל: הפחתת נשירת השיער, שימוש בחומרים השומרים על בריאות הפרווה, גזיזת ציפורניים, הסרת שיער באזורים מסוימים, טיפול נגד קרציות ופרעושים, ניקוי אוזניים, רחצה, בדיקת בריאות העור, זיהוי פצעים ומחלות ועוד. כיום, ישנה אף מגמה מתפתחת של מספרות כלבים וחתולים ניידות, המגיעות לתת שירות בבית המשפחה או ברכב של בעל המספרה.
פתיחה

למי מתאים קורס ספרות כלבים וחתולים?

הלימודים בקורס ספרות כלבים וחתולים מתאימים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם בתחום הספרות או בעלי החיים ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית שתסייע לו להשתלב בשוק העבודה בתחום מבוקש ורווחי זה. 

הלימודים מתאימים במיוחד לספרים העוסקים במקצוע זה מכבר, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתחיל לספר כלבים וחתולים גם כן. בנוסף, מתאימים הלימודים לבעלי חנויות למזון וציוד בעלי חיים או בעלי פנסיונים, המעוניינים להרחיב את היצע השירותים שלהם ובכך להגדיל את קהל לקוחותיהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ספרות כלבים וחתולים?

תנאי הקבלה לקורס ספרות כלבים וחתולים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, קורסים אלו פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם דורשים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים זה.

ישנם קורסים אשר דורשים מן המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד וזיקה לבעלי חיים. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כדאי לזכור כי עבודת ספרות חיות המחמד היא עבודה פיזית ולכן נדרשים העוסקים בה להיות בעלי מסוגלות ומוטיבציה לעבודה קשה ומאתגרת, אך מספקת ומהנה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ספרות כלבים וחתולים?

משך הלימודים בקורס ספרות כלבים וחתולים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הקורסים המגוונים בתחום בין 180 ל-220 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו, אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס ספרות כלבים וחתולים?

תוכנית הלימודים בקורס ספרות כלבים וחתולים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וסוג ההסמכה הנרכשת בסיום הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: תספורות גזע, תספורות חורף, הכרות עם כלים לגילוח ותספורת, סוגי גזעים, סוגי פרוות, אמצעי בטיחות בשימוש עם כלי גילוח ותספורת, כיצד לגשת לחיות המחמד, טכניקות לסיפור חיות מתפרעות, כיצד להבריש, לרחוץ לעבוד עם מספריים, בעיות התנהגות, קשיים נפוצים ודרכי ההתמודדות עימן, חשיבות ההיגיינה והדרך לשמירתה, הכרת התכשירים השונים, עבודה עם חומרי ניקוי וחיטוי, עזרה ראשונה בסיסית, הקמה וניהול של עסק עצמאי, עזרה ראשונה, מחלות עור, פרעושים וקרציות, שיווק ומיתוג ועוד שלל תכנים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ספרות כלבים וחתולים?

לבוגרי קורס ספרות כלבים וחתולים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות במגוון מקומות, הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חנויות חיות, מספרות, מרכזים וטריניים, גני חיות וכדומה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת מספרת חיות מחמד פרטית משלהם, בה יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב באגודות וארגונים כמו צער בעלי חיים וכדומה, וכן במכללות ובבתי הספר לספרות כלבים וחתולים בתור מדריכים מיומנים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ספרות כלבים וחתולים?

בוגרי קורס ספרות כלבים וחתולים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי נוסף, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והרחבת הסמכתם מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים בעלי הכשרות מגוונות, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים במגוון תחומים מרתקים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טיפול באמצעות בעלי חיים אשר מקנה למשתתפיו מיומנויות וכלים לטיפול חווייתי בבעיות שונות באמצעות בעלי חיים. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אילוף כלבים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו המשתתפים לאילוף הכלב והתאמתו למחייה בסביבת בני האדם, באמצעות הכשרה מקצועית ואיכותית.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ