ייעוץ לימודים חינם
קורס עיתונאות

קורס עיתונאות

מה כדאי לדעת על קורס עיתנואות?

הלימודים בקורס עיתונאות מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק על העבודה העיתונאית, מיומנות התחקיר, הכתיבה העיתונאית, העריכה והיצירה. כמו כן, ירכשו המשתתפים כלים ומיומנויות בתחום, המתאימים הן לכתיבה עיתונאית בדפוס, הן לחדשות בטלוויזיה וברדיו והן לאתרי החדשות ברשת האינטרנט ובדיגיטל.

לאור התפתחות עולם העיתונות לממדים חדשים, קיימת דרישה לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון המשרות המוצעות בתחום בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. עם זאת, מלבד לסיים את לימודי התעודה והקורסים בתחום, על הבוגרים להשתייך לאגודת העיתונאים בכדי שיוכלו לפעול בתחום. על מנת לרכוש יתרונות משמעותיים בעת חיפוש עבודה בתחום, ישנם עיתונאים שרשמים ללימודי קורס נוספים במטרה להרחיב את סט הכלים והמיומנויות שיש להם: קורס עריכה לשונית, קורס עריכת וידאו, קורס כתיבה יוצרת וכו'.

למי מתאים ללמוד קורס עיתונאות?

1
אמנותי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיתונאות?

העיתונות היא אחד הנושאים העיקריים והמרכזיים בעולם התקשורת. עם זאת, השפעתה של העיתונות נוגעת גם לקיומה ולתפקודה של כל חברה דמוקרטית באשר היא. העיתונות מקיפה את כל תחומי החיים ועוסקת במדיניות, בפוליטיקה, בשחיתויות, באמנות, בבישול, ברכילות ועוד. כל אדם יצירתי, סקרן ובעל יכולת ביטוי גבוהה יכול להשתלב בתחום העיתונות ולעסוק בנושאים ובתחומים הנוגעים לליבו. הלימודים מכשירים את בוגרי הקורס להיות אנשי מקצוע מן השורה הראשונה. 

העיתונות המודפסת מצויה במשבר, כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית ומהחידושים השונים שחלו בתחום. בוגרי קורס עיתונאות יכולים להשתלב במסגרת העיתונים המודפסים, מהדורות החדשות המשודרות בטלוויזיה ובאתרי החדשות ברשת האינטרנט, דבר המאפשר לעיתונאים חופש ביטוי רב יותר בתחום.
פתיחה

למי מתאים קורס עיתונאות?

בלימודים בקורס עיתונאות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה איכותית ומקצועית בתחום, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה בעולם מרתק ומאתגר זה או לצורך העשרה אישית והתפתחות. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים, אינטליגנטיים, בעלי יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה ובעלי תחומי עניין נרחבים ומגוונים, המעוניינים להכיר מקרוב את עולם התקשורת בכלל ואת עולם העיתונות בפרט.

עולם העיתונות הוא עולם דינמי ומרתק המאפשר לכל העוסקים בתחום להתבטא בתחומי העניין שלהם, בין אם במסגרת העיתונות הכתובה, אתרי האינטרנט, אפליקציות הסלולר, תשדירי הרדיו ומהדורות החדשות בטלוויזיה, כך שכל אחד מהבוגרים יכול למצוא את המסגרת המתאימה לו ביותר, בהתאם לרצונותיו והעדפותיו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיתונאות?

תנאי הקבלה לקורס עיתונאות יכולים להשתנות בין הקורסים השונים ובין מוסדות הלימוד המציעים הכשרה זו. בדרך כלל, קורסים אלו אינם מציבים תנאי קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים ללמוד את תחום העיתונאות לעומקו. חלק מן הקורסים דורשים מהמועמדים להיות בוגרי תואר ראשון או לקראת סיום לימודיהם בתואר הראשון. לעיתים, נדרשים המועמדים להגיש מטלות כתיבה במטרה לבחון את כושר ההבעה שלהם בכתב, את יכולת הניסוח שלהם, את הכתיבה היצירתית שלהם ואת שליטתם בשפה העברית.

כמו כן, חלק מן מוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיתונאות?

משך הלימודים בקורס עיתונאות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. קורסים בסיסיים בתחום, שמעניקים פתח לעולם מרתק זה, כוללים בערך 50 שעות לימוד אקדמיות. קורסים מעמיקים ומקיפים יותר בתחום כוללים בין 250 ל-400 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין עשרה חודשים לשנה וחצי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיתונאות?

הלימודים בקורס עיתונאות משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים לבין התנסויות מעשיות רבות בכתיבה עיתונאית מסוגים שונים. התכנים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים והקורסים המגוונים בתחום.

על פי רוב התכנים כוללים את הנושאים הבאים: תקשורת על סוגיה השונים בארץ ובעולם, מערכת העיתון וכלי התקשורת, שפת העיתונאות, עקרונות בסיסיים של כתיבה עיתונאית, תקשורת המונים, תוצרים עיתונאיים, כלים לכתיבה ולשכלול יכולות כתיבה, תהליך כתיבה, חשיבה יצירתית, מחקר עיתונאי, איסוף נתונים ממוקד, כלי עבודה עיתונאיים, לשון עיתונאית, עיתונות מקומית, שיקולי עריכה, ביקורת, צנזורה, טכניקות של ראיונות, כתיבה לכתבי עת, עריכת חדשות, רדיו, תקשורת אלקטרונית, אחריות מקצועית, אתיקה עיתונאית, דיני תקשורת, תקשורת שיווקית, צנזורה, יחסים עם יחצ"נים ודוברים ועוד מגוון רחב של תכנים.
פתיחה

מה אפשר לעשות אחרי קורס עיתונאות?

לבוגרי קורס עיתונאות שיעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות ומעבר מוצלח של הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה במגוון רחב של תפקידים: כתיבה עיתונאית, תחקיר, הגשה וכדומה. הבוגרים יוכלו לעסוק בעולם המרתק והסוער של העיתונות, בין אם בעיתונות המודפסת הארצית והמקומית, בין אם באתרי החדשות והאקטואליה באינטרנט ובאפליקציות הסלולר ובין אם בחברות התקשורת השונות המשדרות חדשות בטלוויזיה וברדיו. חשוב לציין כי חלק מן המכללות ומוסדות הלימוד מציעים לבוגריהם סיוע בהשתלבות בשוק העבודה במגוון המשרות בתחום לאחר סיום הלימודים בקורס עיתונאות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיתונאות?

בוגרי קורס עיתונאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והרחבת הסמכתם מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ובעלי תחומי ידע מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפניהם היא המשך לימודים אקדמיים לתואר ראשון בתקשורת. לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים אשר מכשירים את בוגריהם להשתלבות בעולם התקשורת במגוון רחב של תפקידים ומקומות עבודה. אפשרות אחרת העומדת בפניהם היא המשך לימודים לקורס כתיבה יוצרת. לימודים אלו מספקים למשתתפים יסודות לכתיבה משמעותית, להתמודדות עם מצבים שונים ולתרגום חוויותיהם ורגשותיהם למילים. מסלול נוסף בו יוכלו להשתלב הוא קורס קופירייטינג. לימודי אלו מתמקדים בכתיבה בסגנונות שונים שמטרתה ליצור רעיון שימשוך את קהל היעד הרלוונטי למוצר או לשירות מסוים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ