ייעוץ לימודים חינם
קורס חוקרים פרטיים

קורס חוקרים פרטיים

מה כדאי לדעת על קורס חוקרים פרטיים?

החוקרים הפרטיים נדרשים לידע מעמיק בנושא החוק והמשפט, בכלים ובמיומנויות של תכנון חקירה, מעקב אחר הנחקרים, תשאול הנחקרים, איסוף הנתונים וסיכום המידע. במהלך הלימודים בקורס ירכשו המשתתפים את כל הידע והשיטות הנדרשים מהם לצורך ניהול החקירה מתחילתה ועד סופה, לאורך כל שלביה. לימודים האלה מוצעים במגוון מכללות שונות ברחבי הארץ.

החוק בנושא חקירות פרטיות אינו דורש מהפועלים בתחום לעבור קורס מסוים או לימודים מקצועיים בתחום, אלא התמחות הנמשכת שלוש שנים ומתבצעת במשרד מוכר ואחריה מעבר מוצלח של הבחינות הרלוונטיות מטעם משרד המשפטים. הלימודים בקורס מקנים הכנה לבחינות ולעבודה המעשית בתחום, כך שמומלץ להירשם ללימודים אלו טרם השתלבותם במשרדי החקירות השונים. בסיום הכשרתם, עומדים בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. 

למי מתאים ללמוד קורס חוקרים פרטיים?

1
יזם
2
חוקר
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס חוקרים פרטיים?

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע שתפקידם לבצע פעולות בילוש, חקירה ופענוח של מקרים שונים. אופן פעולתם של החוקרים הפרטיים זהה לאופן לעולתם של בלשי המשטרה, אמנם ההבדל היחיד ביניהן הוא שהחוקר הפרטי הינו בלש הפועל במסגרת האזרחית ועל פי דרישות הלקוח. החוקרים הפרטיים נשכרים באופן פרטי על ידי קהל לקוחות מגוון שכולל אנשים פרטיים, רשויות ממשלתיות, תאגידים שונים, עורכי דין, מוסדות בנקאיים, חברות ביטוח ועוד. כל אלו מבקשים מהחוקרים הפרטיים לעקוב אחר מעשים, עדויות ופרטים של חבריהם, בני משפחתם, מתחריהם, אויביהם, עובדיהם ועוד.

החוקרים הפרטיים מתמחים במגוון רחב של תחומים: חקירות בנושאי ביטוח, תאונות דרכים, תאונות עבודה, נושאי אישות, נושאים כלכליים, חקירות פליליות, ניצול מאגרי מידע, חקירות הונאה, איתור אנשים וחפתים, ריגול עסקי וחקירות אישיות ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס חוקרים פרטיים?

הלימודים בקורס חוקרים פרטיים פונים לקהל הרחב, לנשים ולגברים כאחד, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולהשתלב במקצוע מרגש, מאתגר ומרתק זה. הלימודים בתחום מתאימים במיוחד ליוצאי יחידות צבאיות מובחרות, לאנשי משטרה וכוחות הבטחון, המעוניינים לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות בתחום ולהפוך לאנשי מקצוע מיומנים בתחום החקירות הפרטיות.

תנאי הקבלה לקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת יושר מהמשטרה המעידה על כך שהינם בעלי עבר פלילי נקי. כמו כן, יידרשו המועמדים במרבית המוסדות לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס חוקרים פרטיים?

תנאי הקבלה לקורס חוקרים פרטיים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד וללא עבר פלילי. כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר בתחום מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון תעסוקתי קודם בלבד.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס חוקרים פרטיים?

משך הלימודים בקורס חוקרים פרטיים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים בין 140 ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לעשרה חודשים. לאחר מכן, נדרשים המועמדים לעבור התמחות באורך שלוש שנים תחת משרד חקירות מורשה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס חוקרים פרטיים?

הלימודים בקורס חוקרים פרטיים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה.

התכנים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים והקורסים המגוונים בתחום, אך על פי רוב כוללים את הנושאים: תכנון חקירה, פסיכולוגיה של חקירה, חוק ומשפט, מוסדות אכיפה וחוק, זיהוי פלילי, פוליגרף, עיקוב מבצעי, מודיעין, תשאול ותחקור, מעקב סמוי, הקלטות, מעקב טכני, חקירות כלכליות, חקירות אישיות, חקירות ביטוח, אתיקה מקצועית, סמכויותיו של החוקר הפרטי, שימוש באמצעים טכניים מתקדמים, אבטחת מידע, מאגרי מידע, הקלטות והאזנות, דיני ראיות, הסרטות וידאו, תצפיות, קריאת שפת גוף, דמי מזונות, אבחון דברי אמת ודברי שקר ועוד שלל תחומים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס חוקרים פרטיים?

בוגרי קורס חוקרים פרטיים שיעמדו בחובת ההתמחות ויקבלו את הרישיון התעסוקתי בתחום החקירות הפרטיות יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים ולעבוד במשרדי חקירות שונים ברחבי הארץ. הבוגרים יוכשרו לעסוק בכל סוגי החקירות הקיימים או לבחור לעצמם תחום התמחות ספציפי, למשל: חקירת בגידות בין בני זוג, חקירות פליליות, חקירות הונאה, חקירות מעשי רמייה, חקירות בנושאים כלכליים או בכל נושא אחר בו הם מוצאים עניין.

אפשרות אחרת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת משרד חקירות פרטי משלהם בו יוכלו להעניק ללקוחותיהם שירות מקצועי. כמו כן, יוכלו להציע את שירותיהם לחברות שונות באופן פרטי. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשוק העבודה ולכן בוגרים רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס חוקרים פרטיים?

בוגרי קורס חוקרים פרטיים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ובעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים בתחומים שונים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא המשך לימודים בקורס בודקי פוליגרף. לימודים אלו מכשירים את משתתפיהם כבודקי מכונת אמת בצורה מקצועית, תשאול הנחקרים ופענוח התוצאות שהתקבלו. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אבטחת אישים. קורס זה מכשיר את בוגריו כשומרי ראש של דמויות ציבוריות ופרטיות הנתונות בסיכון יומיומי, תוך הקניית כלים ומיומנויות להתמודדות עם הסכנות ועם האתגרים האפשריים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ