ייעוץ לימודים חינם
קורס יבוא יצוא

קורס יבוא יצוא

מה כדאי לדעת על קורס יבוא יצוא?

הסחר הבינלאומי, כלומר העברתם של מוצרים ושירותים בין מדינתנו למדינות השונות (יצוא) ובין מדינות העולם לארצנו (יבוא), איננו המצאה חדשה. תחום זה ייצר את אחת מדרכי הכלכלה העיקריות בתרבויות שונות של העולם העתיק. בעלי המקצוע העוסקים בתחום נדרשים להבין כיצד להשתמש בדו"חות כספיים במטרה להעריך ביצועים ארגוניים ולהבין כיצד אינטרסים של מחזיקי מניות משפיעים על פיתוח של אסטרטגיות עסקיות.

הלימודים בקורס יבוא יצוא כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות ואלו מספקים הכנה לבחינות משרד הכלכלה. המשתתפים יכירו לעומק את הליכי הלוגיסטיקה הנלווים לתהליך הסחר הבינלאומי, כמו גם את ענייני הביטוח הנלווים אליו וילמדו כיצד להתמודד עם הקשיים הקיימים בתחום. כמו כן, יוכשרו להבנת השווקים השונים, דרכי המסחר בהם ולאסטרטגיות שיווק ותמחור שונות.

למי מתאים ללמוד קורס יבוא יצוא?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס יבוא יצוא?

בימינו, העולם כמעט ואינו מוגבל כלל מבחינת מסחר בין מדינות והסחר הבינלאומי הוא חלק משמעותי בכלכלה הגלובלית של רוב מדינות העולם. חיינו סובבים מוצרים וחומרי גלם מיובאים, וכמו כן ישנם מוצרים ישראליים המיוצאים למדינות העולם השונות. בשנים האחרונות, עם התפתחותה של הגלובליזציה ועם הסרת המכסים והמגבלות על מגוון מוצרים ועל שווקים מקומיים, הרווחים הקיימים בתחום היבוא והיצוא הולכים ועולים.

פעולות מכירה וקנייה יכולות להתבצע כיום מכל מקום ובכל זמן, כמות גדולה של סוחרים וצרכנים החלו בניהול קשרי מסחר ממקומות שונים ברחבי העולם, דבר שהוביל לקהל צרכנים עצום ולריבוי סוחרים ומוכרים. ליבוא, יצוא ולסחר בינלאומי חשיבות כלכלית, תרבותית, חברתית ופוליטית באמצעות שילוב כלכלות, תרבויות ותנועות מכל רחבי העולם. בהתאם לכך, אנשי מקצוע אלו הם מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ומשתלבים בעבודה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, בכל ארגון, חברה או עסק העוסקים ביבוא, יצוא או סחר בינלאומי.
פתיחה

למי מתאים קורס יבוא יצוא?

הלימודים בקורס יבוא יצוא פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך השתלבות בשוק העבודה כשכירים או כעצמאיים במסגרת תפקיד מבוקש, מרתק ורווחי זה.

הלימודים מתאימים ליבואנים המצויים בתחילת דרכם, לעובדים במחלקות הנותנות שירות לעסקי סחר בינלאומי, עובדים במשרדי עמילי מכס ומשלוחים, עובדי בנקים, עובדי חברות ביטוח, רואי חשבון וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בו. כמו כן, מתאימים הלימודים לפקידי רישוי, בעלי עסקים, מנהלי מפעלים עובדי רכש, קניינות ולוגיסטיקה ועוד, אשר יש ברצונם להחל ביבוא ויצוא של מוצרים ושירותים שונים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס יבוא יצוא?

תנאי הקבלה לקורס יבוא יצוא יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה. עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה, בעלי שליטה ברמה בסיסית בשפה האנגלית.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ישנם מוסדות הדורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע וניסיון קודם בתחום הרכש והלוגיסטיקה, השילוח וכדומה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס יבוא יצוא?

משך הלימודים בקורס יבוא יצוא עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין ארבעה חודשים לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס יבוא יצוא?

תוכנית הלימודים בקורס יבוא יצוא משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס יבוא יצוא כוללים את הנושאים: מבוא לסחר בינלאומי,מסמכים בסחר הבינלאומי, תנאי הסחר הבינלאומי, הובלה ימית ואווירית, שטרי מטען, שילוח בינלאומי, פקודות המכס, שיטות תשלום, ביטוח מטענים, היבטים משפטיים רלוונטיים לסחר הבינלאומי, חישוב עלויות יבוא יצוא, דיני נזיקין, ניהול משא ומתן, תקשורת בין-אישית, אזורי סחר חופשיים, סוגי פוליסות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס יבוא יצוא?

לבוגרי קורס יבוא יצוא אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, והם יוכלו להשתלב בשוק העבודה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, בכל ארגון, חברה או עסק העוסקים ביבוא, יצוא או סחר בינלאומי. כמו כן, יוכלו בוגרי הקורס להשתלב במשרד האוצר, משרד הכלכלה, חברות מכס, עמילות מכס, חברות סחר, בנקים, חברות שילוח וכדומה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית במסגרתה ייבאו וייצאו מוצרים שונים באופן עצמאי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס יבוא יצוא?

לבוגרי קורס יבוא יצוא המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בכלכלה. לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים המכשירים את בוגריהם להשתלבות במשק הכלכלי בארץ ובעולם. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אסטרטגיות מסחר בשוק ההון. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למסחר מושכל בשוק ההון ומקנים להם אסטרטגיות ומיומנויות להימנעות מסיכונים והגעה לרווחים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ