ייעוץ לימודים חינם!

לימודים לאנשים עובדים

ללמוד לשלב עבודה ולימודים

רבים מוצאים את עצמם ניצבים בפני דילמה מהותית בבואם להצטרף לשורות האקדמיה – האם להשתלב בלימודים או להישאר בעבודה? האם לוותר על קריירה בהתהוותה ועל מקור הפרנסה כדי לרכוש השכלה אקדמית? כיצד ניתן ללמוד לתואר ראשון כאשר יש לך ילדים קטנים? אם בעבר ניתן היה לראות מסלולים מהסוג הזה רק עבור לימודים קצרים יחסית כמו לימודי תעודה או העשרה, כיום אנו עדים למסלולי ערב המתקיימים עבור לימודי תואר ראשון, לימודים לתואר שני, לימודי הנדסאים ועוד. 

כיום מציעות מכללות רבות מסלולי לימוד נוחים אשר באות לקראת המועמדים ומאפשרים שילוב בין עבודה ללימודים, עבודה ומשפחה ועוד. לימודי ערב מתקיימים במגוון תחומים מבוקשים, כמו : לימודי ערב בחינוך, לימודי ערב במשפטים, לימודי ערב במנהל עסקים, לימודי ערב בהנדסה, לימודי ערב בתקשורת, לימודי ערב בפסיכולוגיה ועוד.
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על לימודי ערב

לימודי ערב, כשמם כן הם, מתקיימים לרוב בשעות אחר הצהריים המאוחרות / הערב (ולעתים גם בימי שישי בבוקר) ונועדו לאפשר שילוב בין עבודה ללימודים. לימודים במסלולים הללו מתקיימים לרוב במקביל למסלולי הלימוד הרגילים, המוכרים גם בשמם – "לימודי יום" / "מסלול יום".

בנוסף לכך, מציעות מכללות רבות מסלולי לימוד ייחודיים בתחומים חדשים, המתקיימים אך ורק במסלול המיועד לאנשים עובדים ולא במתכונת של לימודי יום. לימודים במסלולים מעין אלו נועדו לאפשר לכל המעוניין לרכוש השכלה אקדמית מבלי לחוש פספוס או החמצה בשל ויתור על מקום העבודה.
פתיחה

למי מיועדים לימודי ערב?

לימודים במסלולי ערב מיועדים לאנשים המעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מבלי לוותר על קריירה שבה החלו לעסוק, כמו גם לאנשים המעוניינים להתמקצע במקצוע שאותו הם לומדים כבר במהלך הלימודים. בשל הנוחות שמאפשרות שעות הלימוד, קל יותר למצוא עבודה בתחום הנלמד ולצבור ניסיון מעשי לצד הלימודים התיאורטיים. עם הפיכתה של ההשכלה הגבוהה לנגישה עבור יותר ויותר עבור אנשים, הפכו לימודי הערב למבוקשים במיוחד.

יתר על כן, לימודים במסלול ערב מיועדים לאנשי משפחה המעוניינים לבלות קצת יותר עם הילדים בשעות היום ולהשקיע זמן רב יותר בחינוכם. זאת ועוד, לימודי ערב מיועדים לאנשים בעלי משמעת עצמית גבוהה, רצון עז ללמוד ויכולת טובה לנהל את הזמן העומד לרשותם, היות שהשילוב בין לימודי ערב לבין עבודה עשוי ליצור עומס תמידי על חיי היום יום.
פתיחה

יתרונות וחסרונות

היתרון שבלימודי ערב הוא התנאים הנוחים אשר מתקבלים במסגרת לימודים אלו לאנשים העובדים בבקרים, מבלי לדחות את קידום הקריירה שבה החלו. למעשה, סטודנטים המשלבים בין עבודה ולימודים נהנים מיתרונות בולטים בשוק התעסוקה ואף בלימודים עצמם - הם צוברים ניסיון מעשי בזמן הלימודים, מגיעים לאקדמיה הישר מהפרקטיקה ולמעשה יוצאים נשכרים מכל הצדדים.

כמו כן, במסלולים אלו ניתן למצוא גם אנשים שאינם בהכרח מעוניינים בשילוב בין עבודה ללימודים, אלא דווקא בשילוב בין לימודים לחיי משפחה, וברכישת השכלה אקדמית מבלי לוותר על זמן איכות עם בני הזוג והילדים. מנגד, לימודי ערב דורשים השקעה מרובה והם אינם מתאימים לכל אחד. שילוב זה אינו פשוט, והוא דורש רצינות, ריכוז ואנרגיות כדי להצליח בלימודים.

פתיחה

מתכונת לימודי ערב

לימודי ערב המיועדים לאנשים עובדים מתקיימים בצורה מובנית, המותאמת לצרכי הסטודנטים. מסלולי הלימוד עוצבו כך שהם מתחשבים במיוחד בשעות העבודה של הסטודנטים או בחיי המשפחה. מכללות רבות מציעות לימודים המתקיימים בשעות אחר הצהריים או הערב למשך מספר ערבים בשבוע (משתנה בהתאם למוסד הלימודים, לתואר הנלמד, למשך הלימודים וכו'), ולעתים גם בימי שישי, בשעות הבוקר עד הצהריים.

ישנם מסלולי לימוד לאנשים עובדים המתקיימים במתכונת של יום לימודים מלא אחד וימי שישי, מסלולים המתקיימים במתכונת של מספר ימי לימוד קצרים ועוד מגוון שילובים אפשריים. בשל העובדה שלימודים במסלולים הללו מתקיימים במתכונת שונה מלימודי היום הרגילים, פעמים רבות משתנה משך הלימודים בהם, והם נפרסים על פני תקופה ארוכה יותר מאשר במסלול הרגיל.


פתיחה

מסלולי לימודי ערב

אחד המסלולים המבוקשים ביותר הוא מסלול לימודי ערב בהנדסה, המאפשרים לסטודנטים לרכוש מקצוע ולשלב עבודה כדי לא לפגוע בהכנסתם החודשית. לימודי הנדסה חושפים את הסטודנטים למגוון נושאי לימוד מעניינים הכוללים מערכות בקרה, אלקטרוניקה, מתמטיקה ועוד.

מסלול מבוקש נוסף הוא לימודי מנהל עסקים במסגרת לימודי ערב. מסלול זה מתאים במיוחד לאנשים המנהלים עסק משלהם, והם רוצים להתפתח ולרכוש השכלה מתאימה שתעזור להם לנהל את העסק בדרך טובה יותר. דוגמה נוספת למסלול בלימודי ערב הוא מסלול לתואר ראשון במשפטים. סטודנטים יכולים לשלב עבודה ולימודי משפטים, לסיים את התואר, לעבור התמחות ומבחנים מטעם לשכת עורכי הדין ולהשתלב בעבודה כעורכי דין או כל עבודה אחרת בתחום המשפטי.
פתיחה

תנאי קבלה ללימודי ערב

תנאי הקבלה ללימודי ערב / לימודים לאנשים עובדים לרוב מקבילים לאלו של מסלולי הלימוד הרגילים, שכן התואר הניתן בסיומם הוא אותו התואר, גם אם מדובר בלימודים המתקיימים במתכונת שונה במעט. עם זאת, כדאי לבדוק את תנאי הקבלה מול מוסד הלימודים בו אתם מעוניינים ללמוד ולברר האם קיימים תנאי קבלה מיוחדים למסלולי לימוד אלו.


פתיחה

אפשרויות תעסוקה בסיום לימודי ערב

בוגרי לימודי ערב יוכלו להשתלב במגוון מקומות תעסוקה בהתאם למקצוע שהם רכשו. לדוגמה, בוגרי לימודי ערב בהנדסה יוכלו להשתלב כמהנדסים במפעלים השונים, בוגרי לימודי ערב בחינוך בשילוב תעודת הוראה יוכלו לעבוד כמורים בבתי הספר השונים בארץ, בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה במסגרת לימודי ערב יוכלו למצוא עבודה בחברות השונות המבקשות לקבל לשורותיהן בוגרי תואר ראשון במדעי החברה וכדומה.

יתר על כן, לעתים לבוגרי לימודי ערב קיים יתרון תעסוקתי. זאת משום שבמהלך לימודי ערב משלבים הסטודנטים עבודה, והם צוברים תוך כדי ניסיון תעסוקתי – בין אם בתחום שאותו הם לומדים ובין אם לא. וכך, לא זו בלבד שהניסיון התעסוקתי תורם לסטודנט מבחינת הידע והכלים שהוא רוכש במהלך העבודה, הוא גם מכשיר את הסטודנט לאינטרקציה טובה עם עובדים אחרים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ