ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה

תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה

מה כדאי לדעת על לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?

ביוטכנולוגיה היא תחום חדש וצעיר יחסית מתוך ענף מדעי החיים, אשר הולך ומתפתח באופן מהיר, הן בארץ והן בעולם כולו, זאת על רקע ההתפתחות הטכנולוגית והמדעית המואצת. הביוטכנולוגיה עוסקת בביולוגיה, כימיה וטכנולוגיה וכן בקשרים שקיימים בין כל התחומים הללו. כמו כן, עוסק התחום באורגניזמים שונים ובמערכות ביולוגיות מגוונות, שבאמצעותם מפתחים טכנולוגיות חדשניות בתחומים רבים.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בביוטכנולוגיה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרכזי, מרתק, ייחודי ומאתגר זה. המשתתפים יוכשרו להבנת היבטיה השונים של הביוטכנולוגיה, ביניהם הנדסה גנטית, ביוטכנולוגיה סביבתית, ייצור תרופות, ייתור תוספי מזון, ייצור אנזימים וביוכימיקלים, ייצור נוגדנים ושימושיהם למטרות רפואיות, הנדסת מזון ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בביוטכנולוגיה?

ביוטכנולוגיה עושה שימוש תעשייתי באורגניזמים חיים, רקמות צמחים, תאים של בעלי חיים, חיידקים ומיקרואורגניזמים, חלבונים, הורמונים ואנזימים לצורך יצירת מזון, תרופות ומוצרים נוספים המשמשים לתועלת האדם. לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה מקנה לסטודנטים ידע רב בביולוגיה, הנדסה וטכנולוגיה, מרחיב את האופקים שלהם ומאפשר להם להבין לעומק כיצד עובדים האורגניזמים החיים וכיצד אפשר לנצל משאבים אורגניים ליצירת מוצרים שונים.

אם כן, תעשיית הביוטכנולוגיה תורמת להתפתחותם של תחומים רבים כמו: רפואה, תעשיית המזון, איכות הסביבה, חקלאות ועוד. מדובר בתחום נפוץ מאוד, מה שמאפשר לבוגרי תואר ראשון בביוטכנולוגיה להשתלב במגוון רחב של תחומי עיסוק לאחר סיום התואר ולהתקבל לתפקידים מעניינים ומאתגרים בהייטק, במכוני מחקר, בחברות תעשייתיות, במפעלים לייצור מזון ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד הנדסת ביוטכנולוגיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בביוטכנולוגיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה לעולם מדעי החיים ומדעי הטבע, בעלי חשיבה ריאלית ויכולות אנליטיות מפותחות, אשר נמשכים לתחומי ההנדסה והמחקר ומעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בעבודה בתחום מבוקש, מעניין וייחודי זה ולהשפיע על התעשיות השונות בתחומי הרפואה, החקלאות ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בביוטכנולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

חשוב לדעת כי מרבית מסלולי הלימוד שמים דגש על ציוניהם הכוללים של המועמדים בנושאי המתמטיקה, פיזיקה, כימיה ואנגלית. כמו כן, דורשים מוסדות רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - הנדסת ביוטכנולוגיה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד אקדמיות. הכשרה זו ניתן לרכוש במסגרת מסלולי לימוד שונים: תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה, תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, תואר ראשון במדעי הצמח עם התמחות בביוטכנולוגיה בחקלאות ועוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בביוטכנולוגיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ביולוגיה מולקולרית, גנומיקה, גנטיקה מולקולרית, אימונולוגיה, חומרים להנדסה כימית, מיקרוביולוגיה, תהליכי ייצור בביוטכנולוגיה, תכנון תרופות, הנדסת בקרת איכות בייצור, הכימיה של המזון, גנטיקה ובסיס גנטי של מחלות, פרמקוגנימיקה, טכנולוגיות מתקדמות בהנדסה, קינטיקה כימית, פרוטאומיקה וסטטיסטיקה גנטית, ביולוגיה של התא, פרמקולוגיה ומטבוליזם של תרופות, ניתוח רצפי DNA, סוגיות משפטיות חברתיות ואתיות בביוטכנולוגיה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בביוטכנולוגיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתעשיית הנדסת המזון, פיתוח תרופות, חקלאות, כימיה וביוכימיה, מפעלי גז טבעי, מפעלי התפלת מים, תעשיית המזון, תעשיית ההיי טק, תעשיית הביוטכנולוגיה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בביוטכנולוגיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ליצירת מוצרי צריכה שונים בתעשייה, בחקלאות, ברפואה, בתחום המזון או בתחום המחקר באמצעו אורגניזמים מסוגים שונים. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תעודת הוראה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להעברת חומר הלימוד המבוקש לתלמידים תוך שימוש באסטרטגיות ומיומנויות הוראה שונות ומגוונות, כך שעם סיום הלימודים ירכשו את רישיון ההוראה המבוקש.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ