ייעוץ לימודים חינם!

קורס אופטיקה

מה כדאי לדעת על קורס אופטיקה?

תחום האופטיקה הוא תחום רווחי, מבוקש ויוקרתי, שכן המודעות לראייה תקינה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, וכך גם החידושים הטכנולוגיים בשוק. הלימודים בקורס אופטיקה מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות להשתלבות בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בתחום, בעלי ידע בהתקנת משקפיים, ניהול חנות, שיווק המוצרים ועוד, במסגרת של חנויות פרטיות, רשתות אופטיקה גדולות ומעבדות אופטיות.

הכשרותיהם של האופטיקאים נחלקות לשתי דרגות: אופטיקאי סוג 1, שיש באפשרותו לעסוק בתחום האופטיקה אך לא באופן פרטי ודרגת אופטיקאי סוג 2 שיש באפשרותו לנהל בית עסק לאופטיקה ולעבוד באופן פרטי בתחום. קורס אופטיקה מקנה הכנה לבחינת ההסמכה הממשלתית מטעם משרד התמ"ת לדרגת "אופטיקאי סוג 2".

למי מתאים ללמוד קורס אופטיקה?

1
ריאלי
2
חוקר
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אופטיקה?

חלק גדול מן האוכלוסיה סובל מבעיות ראייה ונזקק להרכיב משקפיים או עדשות מגע. רופא העיניים מוסמך לטפל בבריאות העין ויכול לקבוע את גודל המספר של המטופל. בניגוד אליו, האופטיקאי הוא בעל המקצוע שמתאים את המשקפיים למטופל הן מבחינת הגודל, הנוחות וגודל המספר האופטי של המשקפיים.

האופטומטריסט מתמקצע במהלך עבודתו בסוגי המשקפיים ועדשות המגע השונים, בהתייחסות להתפתחויות האחרונות ולחידושים שחלו בתחום. בנוסף, אחראי האופטיקאי גם על תיקוני משקפיים, בחירת מסגרות, ייעוץ ללקוחות ומכירת מוצרים בהתאם לצורכי הלקוח. מכאן, מובנת חשיבותו הגדולה של המקצוע, ומדוע האופטומטריסטים הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים ביותר בשוק העבודה, אשר משתלבים בקלות במגוון המשרות המוצעות בתחום. 
פתיחה

למי מתאים קורס אופטיקה?

הלימודים בקורס אופטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב בשוק העבודה בתחום מרתק ומאתגר זה. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים, מדויקים, בעלי חוש אסתטי מפותח ויד יציבה. כמו כן, מתאימים הלימודים לבעלי רקע בתחומי המתמטיקה והפיזיקה, שכן אלו קשורים לתחום האופטיקה בקשר ישיר.

תנאי הקבלה לקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים בתחום, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף יידרשו לתעודת בגרות מלאה. כמו כן, יידרשו המועמדים לעמוד במבחני קבלה בנושאי הפיזיקה, המתמטיקה והאנגלית ובריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אופטיקה?

משך הלימודים בקורס אופטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה המתקבלת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. קורס אופטיקה כולל בין 900 ל-1000 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס אופטיקה?

הלימודים בקורס אופטיקה משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים, דבר המבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה.
 
הנושאים הנלמדים בקורס אופטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך על פי רוב התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תורת האור, אופטיקת הראייה, עדשות מדע, משקפי ראייה, משקפי שמש, משקפי קריאה, צילינדר, מולטיפוקל, סוגי עדשות למשקפיים, האנטומיה של העין, התאמת משקפיים לילדים ולמבוגרים, תורת החומרים והנדסת אנוש, אתיקה מקצועית, בטיחות בעבודה, קביעת מדידות אנטומיות, קביעת מדידות גיאומטריות, הרכבת עדשות, הפסיכולוגיה של הראייה, שיווק ממוחשב, כלים ומכשירי עבודה, בטיחות בעבודה, הכנת והרכבת עדשות על פי מרשם ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אופטיקה?

תנאי הקבלה לקורס אופטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. 

מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד, וכן מעבר בחינות קבלה בנושאי מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית. מועמדים שאין בידיהם את הידע הנדרש לשם מעבר הבחינות, יכולים לשקול להשתתף בקורסים בנושאים אלו שיחדדו את ידיעותיהם בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה והאנגלית ולאחריהם ייגשו לבחינות הקבלה. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו בסיום לימודיהם. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אופטיקה?

בפני בוגרי קורס אופטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרים שהם בעלי תעודת "אופטיקאי סוג 1" יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חנויות האופטיקה השונות ורשתות האופטיקה הגדולות בארץ, בבתי הספר, בחברות המעניקות שירותי אופטיקה, במרפאות עיניים, במעבדות אופטיקה ועוד.

כמו כן, לאחר שיעברו את הבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת ויוכשרו כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תעודת מקצוע "אופטיקאי סוג 2", יוכלו הבוגרים להמשיך ולהתקדם בדרכם המקצועית ולהשתלב בשוק העבודה כשכירים במעבדות האופטיקה ובחברות השונות, כעובדים בכירים, כמנהלי עסקים וכדומה, או אף לפתוח עסק פרטי ועצמאי משלהם בתחום האופטיקה, בו יוכלו להעסיק עובדים ולהציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אופטיקה?

בוגרי קורס אופטומטריה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת ידע מקצועי נוסף, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והרחבת הסמכתם מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים בעלי ידע נרחב ומיומנויות רבות, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא המשך לימודים אקדמיים במסגרת תואר ראשון באופטומטריה. לימודים אלו מכשירים את משתתפיהם לטיפול במגוון הרחב של בעיות הראייה הקיימות, כאשר הגורם המשותף להן הוא תקלה בתהליך עיבוד המידע אותו קולטת העין ומעבירה למוח. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך לימודים במסגרת תואר ראשון במקצועות הפרא רפואיים למיניהם, למשל תואר ראשון בסיעוד. לימודים אלו הם לימודים מעמיקים ומקיפים המכשירים את בוגריהם בידע מקצועי נרחב, מיומנויות וכלים להשתלבות במערכת הבריאות במקצוע מאתגר ומרתק זה.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ