ייעוץ לימודים חינם!

קורס מתקיני מז"ח

לימודי מתקיני מזח - ללמוד על מונעי זרימה חוזרת

אביזרי מז"ח הינם אביזרים שמטרתם למנוע זרימה חוזרת של מים, בין אם כתוצאה משינוי בלחצים בין צד הצרכן לבין רשת האספקה ובין אם כתוצאה ממצב בו יורד הלחץ ברשת האספקה מתחת ללחץ האטמוספרי. זרימה חוזרת של מים היא זרימה בה מים מזוהמים חודרים לתוך מערכת אספקת מי השתייה בכיוון ההפוך לכיוון הזרימה המתוכנן והיא עלולה לגרום לזיהומים ולמחלות.

בכדי להימנע מזרימה חוזרת של מים, יש לתכנן הפרדה של מרווח אוויר בצנרת בין צינור הזרמת המים המיועדים לשתייה לבין מערכת המים שאינה מיועדת לשתייה. במקרים בהם הפרדה זו אינה אפשרית - יש להתקין אביזרים מלאכותיים למניעת זרימה חוזרת, אביזרי מז"ח. 

למי מתאים ללמוד קורס מתקיני מז"ח?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מתקיני מז"ח

התקנת אביזרי מז"ח (מניעת זרימה חוזרת) הינה חובה המוטלת על כל בעל עסק אשר עושה שימוש במערכות מים, למשל: לולים, רפתות, משקים חקלאיים אשר מחדירים חומרים למי ההשקייה, בריכות שחייה, מוסדות רפואיים, תחנות כיבוי אש, מעבדות, מפעלי תעשייה ועוד. כמו כן, חלה חובה זו גם על בתים פרטיים או משותפים בהם קיימת מערכת כיבוי אש או מערכת דישון. התקנת אביזרי המז"ח ובדיקתם באופן תקופתי מתבצעת על ידי מתקין מז"ח שהוסמך לכך על ידי משרד הבריאות ומשרד התמ"ת. 

הלימודים בקורס מתקיני מז"ח כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום זה. המשתתפים יוכשרו לבדיקה מקצועית ולהתקנה איכותית של מערכות מז"ח, כמו גם לתפעול שוטף של המערכות הללו. הלימודים בקורס מהווים הכנה לבחינות החיצוניות מטעם משרד הבריאות.
פתיחה

למי מתאים קורס מתקיני מז"ח?

הלימודים בקורס מתקיני מז"ח פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המים ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לקבלנים העוסקים בחלקאות ובהשקייה, עובדי מים ותברואה, קבלני אינסטלציה, מנהלי אחזקה, עובדי גינון וחקלאות, אחראי תברואה ומים, דוגמי מי שתייה וכדומה, המעוניינים לעבור העשרה מקצועית ואיכותית, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהפוך למתקיני מז"ח מוסמכים ומיומנים.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מתקיני מז"ח?

תנאי הקבלה לקורס מתקיני מז"ח יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, נדרשים המועמדים ללימודים אלו להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודות בתחומים הרלוונטיים כמו התחזוקה או תשתיות המים. 

נוסף על כך, דורשים מרבית מוסדות הלימוד כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מתקיני מז"ח?

משך הלימודים בקורס מתקיני מז"ח עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש אחד לשלושה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מתקיני מז"ח?

תכנית הלימודים בקורס מתקיני מז"ח משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: זיהומי מים, חוקים ותקנות בנושאי המים, רישום ודיווח בהתאם לתקנות, תקנות משרד הבריאות בהתקנת מז"חים, שיטות ואביזרים למניעת זרימה חוזרת, מפרטים ותקנים לאביזרים למניעת זרימה חוזרת, דרגות סיכון מזרימה חוזרת, תקלות אופייניות לזרימה חוזרת, טיפול ותיקון אביזרים למניעת זרימה חוזרת, מונחים בסיסיים בהידראוליקה, דישון דרך מערכות השקייה, מז"חים מאושרים להתקנה, מניעת זרימה חוזרת במגזר החקלאי, תחזוקה מונעת, דרישות לגבי תחזוקה תקופתית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מתקיני מז"ח?

לבוגרי קורס מתקיני מז"ח אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. רק לאחר שיעברו הבוגרים את הבחינות החיצוניות, הן העיוניות והן המעשיות, מטעם משרד הבריאות ומשרד התמ"ת, יוענק להם הרישיון לעסוק בתחום.

בפני בוגרי קורס מתקיני מז"ח עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מבצעי הבדיקות השנתיות לציוד ואביזרי מז"ח בעסקים השונים ובבתים, במגזר הציבורי או במגזר הפרטי.

פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מתקיני מז"ח?

בוגרי קורס מתקיני מז"ח המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס בטיחות וגהות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאיתור וזיהוי של סיכונים בטיחותיים, מניעת ליקויים, טיפול בסכנות והובלת תהליכים בבתי העסק ובארגונים השונים בתעשייה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי עבודה בגובה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כבעלי מקצוע מיומנים ואיכותיים שתפקידם להסמיך דור חדש של עובדים בגובה בתפקידים שונים ומגוונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ