ייעוץ לימודים חינם
תואר שני בייעוץ חינוכי

תואר שני בייעוץ חינוכי

מה כדאי לדעת על לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי?

אם בעבר היועץ החינוכי היה יושב בחדרו ומחכה שיפנו אליו ילדים שחשים מצוקה או שיופנו התלמידים על ידי מוריהם, הרי שהיום תפקידו של היועץ החינוכי גדול ומגוון הרבה יותר. היועץ החינוכי חבר בצוות ההנהלה של בית הספר ובכך משפיע על עיצוב אופיו החינוכי של המוסד והוא שאחראי לפתח אורח חיים בריא במערכת. יתר על כן, כיום ניתן למצוא יועצים חינוכיים לא רק בבתי ספר אלא גם במתנ”סים, מועצות מקומיות, בבסיסי הדרכה בצבא ובמשטרה ואף בחברות פרטיות.

בהתאם לשינויים באופי התפקיד בשטח גם הלימודים האקדמיים משתנים ואלו מתקיימים בדרך כלל בקבוצות קטנות, תוך הכשרה מעשית משמעותית ובליווי אישי צמוד של אנשי מקצוע ומרצים מן החוג. במהלך הלימודים יכירו התלמידים את המערכת החינוכית באופן עמוק וירכשו את מכלול המיומנויות וכלי העבודה הנדרשים למילוי התפקיד. התכנים שנלמדים בתואר שני בייעוץ חינוכי לקוחים ממגוון תחומי ידע כגון פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, לקויות למידה ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר שני בייעוץ חינוכי?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר שני בייעוץ חינוכי?

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי משלבים בין פסיכולוגיה לחינוך, כמו גם נושאים משיקים נוספים, ונועדו להכשיר יועצים חינוכיים שישתלבו במסגרות חינוכיות שונות ויהוו מענה ותמיכה פסיכולוגית לתלמידים במערכת החינוך. מרבית מוסדות הלימוד האקדמיים מציעים מסלולי לימודים בתחום ייעוץ חינוכי המתקיימים במסגרת תואר שני בלבד, כאשר לימודים במסלול זה נלמדים באוניברסיטאות ובמכללות.
 
לימודי ייעוץ חינוכי מתמקדים בייעוץ, טיפול ותמיכה במתבגרים המתחנכים במסגרות חינוכיות שונות ובייחוד בחטיבות הביניים ובבתי ספר תיכוניים. גיל ההתבגרות הוא גיל עמוס ומורכב מבחינה רגשית ופסיכולוגית, במהלכו חווים המתבגרים תהליכי התפתחות שונים בכל המישורים ורובם נזקקים לסיוע רגשי נפשי. יועצים חינוכיים פועלים בכלל מסגרות החינוך, ביניהן בתי ספר יסודי, חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים, וכיום גם במסגרות בלתי פורמליות ובמסגרות שהן לא בהרכח חינוכיות בהגדרתן. מדובר בתפקיד מספק ומאתגר, שיתאים במיוחד לאנשים שאוהבים לעבוד עם בני נוער.
פתיחה

למי מתאימים לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני?

הלימודים מתאימים לבוגרי תואר ראשון בייעוץ חינוכי וכן בוגרי תארים ראשונים מכל התחומים אשר רוצים להרחיב את השכלתם בתחום וכן לעלות את רמת תנאי ההעסקתם ושכרם. הלימודים נפרשים על פני כשנתיים אקדמיות, כשבפני הסטודנטים מוצעות כמה תכניות לימוד בהתאם לעניינם ולתחום עיסוקם.

כמו כן, הלימודים פונים לאלו המעוניינים להמשיך בסופו של דבר ללימודי דוקטורט ולהשתלב בסגל ההוראה והמחקר במוסדות להשכלה גבוהה. לשם כך יש ללמוד במסלול המחקרי בתואר מוסמך הכולל הגשת עבודת גמר מחקרית בליווי מנחה מהחוג. בוגרי המסלול העיוני שאינו כולל הגשת תזה אשר ירצו להמשיך ללימודי דוקטורט, יידרשו בהשלמות המכשירות את התלמיד למחקר עצמאי.
פתיחה

מהם תנאי הקבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי?

תנא הקבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. באופן כללי ניתן לומר כי התואר פונה לבעלי תואר ראשון במגוון מקצועות, וביניהם: תואר ראשון ביעוץ חינוכי, חינוך, מדעי ההתנהגות, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, חינוך מיוחד, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, סיעוד ועוד. על הבוגרים להציג ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות וישנם אף מוסדות לימוד אשר מציבים תנאים מחמירים יותר. בנוסף לכך, הפקולטות השונות מציבות תנאי קבלה נוספים כגון: ראיון אישי, סיווג אנגלית ומעבר של בחינות קבלה. מועמדים אשר לא יעמדו בדרישות הקבלה, מועמדתם תיבחן בוועדת חריגים.

חשוב לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ולכן מומלץ לבדוק מול מזכירות החוג במוסד הלימודים הרלוונטי.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי?

בדרך כלל הלימודים נפרשים על פני תקופה שבין שנתיים לשנתיים וחצי. התלמידים מתבקשים לבחור בין מסלול לימודים מחקרי שבסיומו מוגשת עבודה מחקרית (תזה) לבין מסלול יישומי שבסיומו מוגש פרויקט גמר שאינו מחקרי (ללא תזה) או שתיערך בחינת סיום מקיפה. הבחירה נעשית או בתחילת הלימודים או לקראת סוף שנת הלימודים הראשונה. המסלול המחקרי מאפשר המשך ללימודי תואר שלישי. 
 
חשוב לדעת כי חלק מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת שונות כמו למשל לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו נותנת מענה עבור אלו המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין באפשרותם לשלב לימודי בוקר עם שגרת יומם העמוסה, וזאת עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר שני בייעוץ חינוכי?

ייעוץ חינוכי הוא מקצוע יישומי בתוך המערך המסייע של בית הספר, אשר מטרתו היא לסייע לתלמידים למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולסייע לבית הספר להתנהל בצורה היעילה ביותר ולפעול לטובת התלמידים תוך התחשבות במורכבויות שמביא איתו גיל ההתבגרות. בהתאם לכך, לימודי תואר מוסמך אוניברסיטה בייעוץ חינוכי הינם נרחבים ומגוונים, ומכילים קורסים עיוניים רבים כמו גם הקניית מיומנויות ושיטות מחקר, סדנאות ופרקטיקום להכשרה מעשית.

בין הקורסים שניתן למצוא בתוכניות הלימוד במחלקות השונות בולטים הקורסים הבאים: הנחיית קבוצות ליעוץ, ייעוץ פרטני, פסיכולוגיה חיובית, אהבה ורווחת האדם, ייעוץ להורים, ייעוץ קצר מועד, ייעוץ במצבי לחץ, הורות והתפתחות בגיל הרך, תהליכי תיווך בהוראה ולמידה וייעוץ למשפחה בשלב ההתבגרות.
פתיחה

מה אפשר לעשות עם תואר שני בייעוץ חינוכי?

תואר שני בייעוץ חינוכי מיועד לאלו המעוניינים לקחת חלק אינטגרלי במערכת החינוך הישראלית. בוגרי התואר משתלבים במוסדות חינוכיים מכל הסוגים ובארגונים שונים הנוגעים לתחום החינוך. כמו כן, הבוגרים מעניקים ייעוץ והדרכה למורים, לאנשי חינוך ולאנשי מקצוע בתחום החינוך המיוחד.

בנוסף, בוגרי תואר מוסמך אוניברסיטה בייעוץ חינוכי במסלול המחקרי, אשר כולל הגשת עבודת תזה, יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי. בוגרי המסלול העיוני, שאינו כולל הגשת תזה, יוכלו לעבור השלמות המכשירות אותם לביצוע מחקר עצמאי, לאחר מכן יוכלו גם הם להמשיך ללימודי תואר שלישי. בסיום לימודי הדוקטורט יוכלו הבוגרים להשתלב בסגל ההוראה והמחקר של המוסדות להשכלה גבוהה, לשמש כמרצים בתחום ולערוך מחקרים מובילים בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר שני בייעוץ חינוכי?

בוגרי תואר מוסמך אוניברסיטה בייעוץ חינוכי המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום, לעסוק במחקר באופן עצמאי ולרכוש כלים משמעותיים לביצוע מחקר מקצועי ברמה גבוהה, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט. כאמור, רק סטודנטים שסיימו את המסלול המחקרי הכולל הגשת עבודת גמר מחקרית (תזה) בתואר מוסמך אוניברסיטה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי.

בסיום מסלול הדוקטורט יוכלו הבוגרים להשתלב כחלק מסגל ההוראה האקדמי במוסדות להשכלה גבוהה וכן להשתלב בצוות החוקרים במחקרים מובילים ופורצי דרך בתחום. כמו כן, בוגרי התואר יוכלו להשלים לימודי תעודת הוראה. במסגרת הלימודים הבוגרים יוכשרו להעברת חומר הלימוד המבוקש לתלמידים תוך שימוש באסטרטגיות ומיומנויות הוראה שונות ומגוונות, יכולות אלו יכולות לסייע ליועץ החינוכי בעבודתו. 
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ