ייעוץ לימודים חינם
קורס דפוס

קורס דפוס

מה כדאי לדעת על קורס דפוס?

לימודי העיצוב בארץ ישראל ובעולם כולו, נותנים כבוד רב לדפוס, לאיכות ההדפסה, לכריכה ולעיצוב הספרים או הכתבים. השפעתם של אופני הדפוס השונים על תגובת הקורא הפכה לכלי שיווקי, באמצעותו נעזר המפרסם להביע את רעיונותיו ומטרותיו בצורה יעילה יותר. הדפוס אינה שיטה טכנית בלבד והיא טומנת בחובה אלמנטים עיצוביים רבים. אם כן, בין עיצוב הטקסט ובין תחום השיווק והפרסום קיים קשר ישיר והדוק.

הלימודים בקורס דפוס כוללים ידע תיאורטי נרחב ומקיף, כלים ומיומנויות מעשיות, ומטרתם להכשיר את הלומדים בהבאת קבצים לדפוס תוך שימוש בשיטות עבודה שונות ומגוונות. כמו כן, עוסקים הקורסים השונים בתחום הדפסה על משטחים שונים, עיצוב גרפי ועוד. אלו לימודים מבוקשים במיוחד, כיוון שבעלי מקצוע בתחום זה נחשבים לנדרשים ביותר בשוק העבודה.

למי מתאים ללמוד קורס דפוס?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס דפוס?

עולם הדפוס עבר שינויים רבים בשנים האחרונות, כתוצאה מהתפתחותן של תוכנות גרפיות רבות ומגוונות המאפשרת ביצוע של שלל פעילויות בקלות ובמהירות. כיום מרבית השימוש מתבצע באמצעים דיגיטליים, דבר הגורם להזנחת איכותו וייחודיותו של הדפוס, עם זאת הדפוס אינו הולך ונעלם מהעולם. אנשי מקצוע שונים בתחום הדפוס נחשבים למבוקשים ביותר בשוק העבודה ולימודים אלו נחשבים ליוקרתיים במיוחד.

כוחה של התקשורת הכתובה הולך וגדל עם הזמן, שכן אנו פוגשים את המילים הכתובות במדיות השונות והמגוונות. משמעות המילה היא אמנם רבה, אך הדרך בה היא מוצגת חשובה לא פחות. בעלי הכשרה זו משתלבים בעבודה בבתי דפוס, חברות שיווק ופרסום, עיצוב גרפי, הוצאות לאור, סטודיו לתקשורת חזותית, במערכת העיתונות, במערכת אתרי האינטרנט ועוד.
פתיחה

למי מתאים קורס דפוס?

הלימודים בקורס דפוס פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומבוקש זה, בין אם הם בעלי ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת הכשרה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה כעובדים מיומנים בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים טכניים ויצירתיים במיוחד המבקשים להשתלב בתחום הדפוס וההוצאה לאור.

כמו כן, הלימודים מתאימים לעובדים בבתי דפוס, מנהלי דפוס, מנהלי תפעול, בקרי איכות, מנהלי ייצור, מנהלי רכש, מעצבים גרפיים, פרסומאים, אנשי תקשורת חזותית ועוד, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם מתוך מטרה למצות את הפוטנציאל הרב אשר קיים בתחום, וכן להעשיר את ידיעותיהם בו. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס דפוס?

תנאי הקבלה לקורס דפוס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. מרבית מוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

בנוסף לכך, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בכדי להתקבל לקורסים המתקדמים יותר בתחום זה, על המועמדים להיות בעלי ידע מקדים הכולל הכרות עם תוכנות גרפיות נפוצות כמו Photoshop, Indesign וכדומה. כדי לברר את תנאי הקבלה המדויקים לקורסים המתקדמים יש לפנות ישירות למזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס דפוס?

משך הלימודים בקורס דפוס עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, קורסים אלו הם קצרים יחסית וכוללים כ-20 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש לחודשיים. קורסים מקצועיים יותר נפרשים על פני טווח זמן שבין חודשיים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס דפוס?

תוכנית הלימודים בקורס דפוס משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים ובין הקורסים השונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מושגי יסוד בדפוס, תורת הדפוס, תכונות צבעים, חומרים מדללים, הכרות עם סוגי אריזות, הכרת תכונות דבקים, גלופות, מכונות המשמשות לדפוס, איתור תקלות דפוס ופתרונות אפשריים, שלבי הכנה לדפוס, תכנון ועיצוב דפוס, שיטות ואפשרויות הדפסה, בקרת איכות הדפסה, דפוס בלט, דפוס צילינדר ודפוס שקע, הדפס עץ, דפוס משי, עבודה מול בתי דפוס, תמחור, סוגי כריכה, הכנת קבצים למחשב ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס דפוס?

לבוגרי קורס דפוס אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי דפוס, סטודיו לעיצוב, חברות  מיתוג, חברות ספרים, חברות לכריכת ספרים, חברות פרסום, חברות שיווק ופרסום, עיצוב גרפי, הוצאות לאור, סטודיו לתקשורת חזותית, מערכת העיתונות, מערכת אתרי האינטרנט ועוד. בכל אלו יוכלו הבוגרים להשתמש בכלים ובמיומנויות אותם רכשו במהלך קורס הדפוס, לצבור ניסיון ולהתקדם בתחום לדרגים גבוהים וניהוליים יותר בארגון או בבית העסק.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס דפוס?

בוגרי קורס דפוס המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחד התחומים בהם יוכלו הבוגרים להשתלב הוא תואר ראשון בעיצוב גרפי. לימודים אלו הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד המקנים לבוגריהם שפה חזותית ותקשורתית המובעת באמצעות מדיות מודפסות ודיגיטליות שונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס גרפיקה ממוחשבת. בוגרי לימודים אלו ירכשו ידע, כלים ומיומנויות מעשיות לעיצוב איכותי בתוכנות הגרפיקה העדכניות והמבוקשות ביותר בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ