ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בכימיה

תואר ראשון בכימיה

מה כדאי לדעת על לימודי כימיה?

כימיה הינה תחום חשוב, מרתק ומרכזי אשר נכלל בתוך ענף המדעים המדויקים ועוסק בכל הקשור לחומר - במבנה החומר, תכונות החומר, גלגולי החומרים השונים, האינטראקציה ביניהם ופעולות הגומלין ביניהם. הלימודים במסלול לתואר ראשון בכימיה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב, מרתק, מאתגר ומרכזי זה. במהלך הלימודים יידרשו המשתתפים לבחור באחד מתחומי ההתמחות, ביניהם: כימיה אורגנית, ביוכימיה, כימיה פיזיקלית, כימיה אנליטית, כימיה ירוקה, נוירוכימיה, הנדסת חומרים ועוד. 

לכימיה חשיבות רבה בתחומי המדעים השונים: ביולוגיה, אסטרולוגיה, גיאולוגיה, פיזיקה ועוד, כמו גם בתחומים מגוונים אחרים, ועל כן כימאים הינם בעלי מקצוע מבוקשים ונדרשים למדי בשוק העבודה. הכימיה מסייעת לייצור של אלפי מוצרים אשר חלק גדול מהם משמש אותנו בחיי היום יום. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בכימיה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בכימיה?

כימיה הוא מקצוע מדעי העוסק בחקירה ופיתוח של חומרים קימיים, ובהפקה של חומרי גלם חדשים שיקלו וייעלו תהליכים מדעיים רבים שאנו חווים מידי יום. במהלך הלימודים הסטודנטים בתואר הראשון רוכשים ידע, מיונויות וכלים שונים במגוון תחומים כמו מתמטיקה, ביולוגיה או פיזיקה. כמו כן הם לומדים את הקשרים בין כל אלו בקורסים ייעודים לכך כמו כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, ביוכמיה ועוד.

בוגרי התואר יכולים להתשלב במגוון תחומים בתעשייה, החל מתעשיית התרופות ועד למזון, דרושים כימאים שמבינים כל תהליך כימי ותגובות שונות של חומרים על מנת לפתור תקלות, לפתח את המוצר ולהפכו ליעיל יותר, ולעזור לאנושות להתקיים בצורה חכמה יותר.


פתיחה

למי מתאים ללמוד כימיה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בכימיה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים בעלי זיקה למקצועות הריאליים, בעלי יכולת חשיבה אנליטית והבנה בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה, הביולוגיה והמדעים בכלל. כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים סקרנים בעלי נטייה מדעית המעוניינים להבין ולחקור את המבנה והתכונות של החומרים המרכיבים את עולמנו, זאת באמצעות רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית. 

פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בכימיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בכימיה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

בדרך כלל, תנאי הקבלה ללימודים אלו אינם גבוהים במיוחד והמועמדים נדרשים לציון פסיכומטרי של 550 לפחות. מוסדות לימוד רבים אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.

פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי כימיה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בכימיה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד. ניתן לרכוש הכשרה זו הן במסגרת תואר ראשון דו חוגי והן במסגרת תואר ראשון חג חוגי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בכימיה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בכימיה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: כימיה אורגנית, כימיה אי אורגנית, כימיה פיזיקלית, כימיה אנליטית, אלקטרוכימיה, חקר מנגנוני תגובות כימיות, ביוכימיה, מעבר חומר ואנרגיה, מתמטיקה, פיזיקה, תרדמודינמיקה, פולימרים, מקורות כוח, חומרים קרמיים, פיתוח תרופות, זרימת נוזלים, פיזיקה, כימיה קוואנטית, כימיה כללית, מעבר חומר ואנרגיה, קינטיקה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בכימיה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בכימיה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Sc בכימיה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בכימיה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי ניהול ופיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, פיתוח התמחות בייצור מוצרים ספציפיים, פיתוח מקורות אנרגיה חדשים, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית החקלאות, תחומי איכות הסביבה ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בכימיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בכימיה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בלימודי תואר שני בכימיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמובילי מחקר בעלי יכולות ניהול, הערכה וביצוע, זאת תוך התמקדות בהתפתחויות השונות שחלו בתחום.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי תואר שני בהנדסת חומרים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למחקר חיוני בתחום, תוך שימוש בכלי מחקר ופיתוחים חדשניים, תוך מתן דגש בשינויים ובעדכונים שחלו בתחום.

ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ