ייעוץ לימודים חינם!

קורס עריכת פטנטים

מה כדאי לדעת על קורס עריכת פטנטים?

מדינת ישראל מצויה בחזית הטכנולוגית העולמית, וחברות סטארט אפ רבות ומגוונות פועלות בה ומובילות המצאות חדשניות ופורצות דרך אשר משפיעות על חיינו ומשפרות אותם במידה רבה ומשמעותית. על כן, קיים ביקוש רב ודרישה לעורכי פטנטים איכותיים, מיומנים ומקצועיים, שיש באפשרותם לסייע לעסקים, ארגונים וחברות לרשום את זכויות הקניין הרוחני על המצאותיהם ופיתוחיהם.

הלימודים בקורס עריכת פטנטים כוללים ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות לביצוע תהליך עריכת הפטנט, החל משלב ניסוח רעיון, דרך הגשת בקשה לרשויות ועד קבלת הפטנט. מקצוע זה הינו מקצוע מרתק ומאתגר אשר משלב בין עולמות תוכן מתחומי המשפטים, הטכנולוגיה והמדעים, והעוסקים בו נהנים מליווי רעיונות פורצי דרך והמצאות חדשניות לפטנט אותו ניתן לשווק, להפיץ ולהשתמש בו.

למי מתאים ללמוד קורס עריכת פטנטים?

1
יזם
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עריכת פטנטים?

פטנט הוא הזכות הבלעדית של בעל ההמצאה בקניין רוחני לפרק זמן מוגבל. כלומר, פטנט מתייחס לכל המצאה חדשה, בין אם מדובר במוצר חדשני ובין אם מדובר בתהליך מסוים, בתנאי שהוא חידוש בכל תחום שהוא וכי הוא מועיל וניתן לשימוש תעשייתי ויש בו התקדמות תעשייתית. לפטנטים ניתנת הגנה ושמירה במסגרת דיני הקניין הרוחני (משמע זכויות על דברים שאינם מוחשיים והינם פרי יצירתו ומחשבתו של אדם מסוים כמו שירים, תמונות, יצירות ועוד).

בכדי לתבוע בעלות על פטנט מסוים, יש להגיש בקשה לרשות הפטנטים של מדינת ישראל. גוף זה מאפשר לבעל ההמצאה לנצל את המצאתו ולמנוע מאחרים להשתמש בה. עורך פטנטים הוא איש המקצוע המוסמך על ידי הרשויות הרלוונטיות במדינה לסייע לעסקים ולאנשים פרטיים לרשום זכויות קניין רוחני על המצאותיהם.
פתיחה

למי מתאים קורס עריכת פטנטים?

הלימוים בקורס עריכת פטנטים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, הן לצורך העשרה אישית והן לצורך השתלבות בשוק העבודה במסגרת תפקיד מבוקש, רווחי ומרתק זה, בין אם הם בעלי רקע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא.

לימודים אלו מתאימים במיוחד לבעלי רקע קודם בתחומי ההנדסה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, מדעי המחשב, רפואה, רוקחות, מדעי המחשב, מתמטיקה וכדומה, המעוניינים לרכוש השכלה נרחבת, מקיפה ומקצועית בתחום עריכת הפטנטים ולהשתלב בשוק העבודה בתחום, במסגרת משרדי עריכת דין, ייעוץ פרטני, עריכת פטנטים בחברות וארגונים וכדומה. כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים אשר יש ברצונם להתעסק עם המצאות ותגליות חדשות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עריכת פטנטים?

תנאי הקבלה לקורס עריכת פטנטים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים, מדעי הטבע או מדעי הרפואה, למשל תואר ראשון בכימיה, תואר ראשון ביולוגיה, תואר ראשון בפיזיקה, תואר ראשון במדעי המחשב, תואר ראשון בוקחות, תואר ראשון במתמטיקה ועוד.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור מבחנים ייעודיים שונים, רלוונטיים לתחום זה.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עריכת פטנטים?

משך הלימודים בקורס עריכת פטנטים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים השונים בין 160 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עריכת פטנטים?

תוכנית הלימודים בקורס עריכת פטנטים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: דרישות עריכת פטנטים, מיומנויות נדרשות, אתיקה מקצועית, זכויות יוצרים וסימני מסחר, מדגמים, דיני פטנטים, סודות מסחריים, פטנטים כמקור מידע טכנולוגי ומדעי, דינים בינלאומיים בתחום הקניין הרוחני, מדגמים וסימני מסחר בארצות תעשייתיות, דיני ראיות, חשיבה עסקית, טכניקות שיווק, ניסוח וכתיבה של פטנטים, רשם פטנטים, קניין רוחני ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עריכת פטנטים?

לבוגרי קורס עריכת פטנטים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. בכדי להשתלב במשרות השונות בתחום, על המועמדים לעבור בחינת הסמכה ושתי שנות התמחות במקומות הרלוונטיים, לאחר מכן יזכו הבוגרים ברישיון לעריכת פטנטים מטעם משרד המשפטים ומשרד הפטנטים.

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי עריכת דין, חברות המספקות שירותים שונים ברישום פטנטים, ייעוץ באופן פרטני בתחום, עריכת פטנטים בחברות וארגונים, חברות מסחריות במגזר הפרטי או במגזר הציבורי וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עריכת פטנטים?

בוגרי קורס עריכת פטנטים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס מבוא לשוק ההון. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע עסקאות קנייה ומכירה של מניות בשוק ההון. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס שיווק ופרסום. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לבניית אסטרטגיות שיווקיות אשר תומכות במטרות החברה או הארגון.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ