ייעוץ לימודים חינם!

קורס בודקי פוליגרף

לימודי בודקי פוליגרף - ללמוד לזהות מי דובר אמת

פוליגרף, גלאי שקר, הינו מכונה מתוחכמת המאפשרת קליטת תגוובת בלתי-רצוניות של האדם המחובר אליה, ומהן, לאחר עיבודן, היא מסיקה וקובעת האם האדם הנחקר דובר אמת או שקר. התגובות אותן בוחן הפוליגרף הינן תגובות פיזיולוגיות כמו עלייה בלחץ דם, שינוי בקצב הדופק, שינוי במוליכות החשמלית של העור, קצב הנשימה ועוד, דבר המתבסס על ההנחה כי תגובות אלו מהוות דחפים בלתי נשלטים ובלתי מודעים של האדם בזמן שהוא משקר.

מכשיר הפוליגרף משמש בעיקר בתהליכי חקירה פלילית, במבדקי תעסוקה במקצועות שונים בתעשייה, באבטחה ועוד. ביצוע הבדיקה במכונת הפוליגרף ופענוח התוצאות הינן מיומנויות אשר דורשות הכשרה מעמיקה וידע מקיף בתחומי הפיזיולוגיה, הפסיכולוגיה והרפואה, בנוסף לניסיון מעשי. 

למי מתאים ללמוד קורס בודקי פוליגרף?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס בודקי פוליגרף

הלימודים בקורס פוליגרף מכשירים את בוגריהם כבודקי מכונת אמת, מכונת פוליגרף, מיומנים ומקצועיים בתחום החקירות, השאלות והעימות. בעת החקירה ופענוח הנתונים, יידרשו העובדים לעסוק במגוון רחב של סיטואציות על רקע אישי, מסחרי, כלכלי, פלילי ועוד. הלימודים בקורס בודקי פוליגרף מקנים למשתתפים ידע נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות להעברת הבדיקה, ניתוח ופענוח התוצאות בצורה הטובה ביותר.

בוגרי קורס בודקי פוליגרף מאפשרים לבוגריהם קידום מקצועי ואישי כאחד, שכן יוכלו לעבוד באופן עצמאי או כשכירים, להציע את שירותיהם לכוחות הבטחון, למשרדי חקירות פרטיים ועוד.
פתיחה

מהו תוקפה החוקי של בדיקת הפוליגרף?

אמינות בדיקת הפוליגרף שנויה במחלוקת, יש הטוענים כי הבדיקה אמינה ובאלוו תומכים מחקרים אשר מצביעים על דיוק הבדיקה בשיעור של כ-80%. לצד הממצאים הללו ישנם מקרים מוכרים בהם ידוע כי אנשים שיקרו באופן מובהק במהלך הבדיקה, אך עברו אותה בהצלחה. לכן, יש הטוענים כי הבדיקה אינה אמינה כלל. החוק בישראל קובע שלבדיקת הפוליגרף אין תוקף חוקי ביחס לדין הפלילי. אמנם, בדין האזרחי רשאי בית המשפט לקבל את תוצאות הבדיקה, בתנאי ששני הצדדים הסכימו מראש לביצוע הבדיקה וכי תוצאות הבדיקה הינן חד משמעיות.

על פי חוק, צבא ההגנה לישראל, משרד הביטחון, השב"כ והמוסד, משתמשים בבדיקות הפוליגרף למטרת סינון ביטחוני.
פתיחה

למי מתאים קורס בודקי פוליגרף?

הלימודים בקורס בודקי פוליגרף פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש ידע, כלים ומיומנויות בתחום במטרה להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני הבדיקה השונים. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים ללא עבר פלילי, המעוניינים ללמוד את תחום זה לעומק ולעסוק בבדיקות פוליגרף ופענוח הממצאים. כמו כן, מתאימים הלימודים לבעלי משרדי חקירות, לפורשים מהתפקידים השונים בצה"ל, לאנשי משטרה, אנשי מצ"ח, אנשים הפועלים במסגרת תפקידים שונים במערכות הביטחון השונות, חוקרים פרטיים, קציני ביטחון,מנהלי חברות שמירה, מנהלי אבטחה וכדומה.

חלק מן הקורסים בתחום בדיקות הפוליגרף פונים לקהלי יעד מסוימים ולבעלי ניסיון מעשי במערכות הביטחון בתחומים השונים.
פתיחה

מה לומדים בקורס בודקי פוליגרף?

תכנית הלימודים בקורס בודקי פוליגרף משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. המשתתפים ילמדו כיצד להשתמש במכונת הפוליגרף, לחקור ולתשאל את הנבדקים, להבחין בין סוגי השאלות, לנתח ולעבד את תוצאות הבדיקה ועוד.

התכנים הנלמדים בקורס יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים והקורסים המגוונים בתחום, אך בדרך כלל כוללים את הנושאים: מבוא לפוליגרף, התפתחות מכשיר הפוליגרף, הכרת המעשיר ותפקודו, ההכנות לביצוע הבדיקה, תהליכי בדיקת הפוליגרף, שיטות לביצוע הבדיקה, ניסוח השאלות, מדדים פיזיולוגיים במהלך הבדיקה, פיזיולוגיה, פענוח ממצאים, עקרונות והיבטים רפואיים, בקרה השוואתית, ניסוח דו"חות, עקרונות החקירה והתשאול המדעי, צינון, מצבים פסיכולוגיים והשפעותיהם, סמכויות והיבטים משפטיים, אתיקה מקצועית, ציוד מקליט וציועד מעקב, גורמים המשפיעים על תוצאות הבדיקה ועוד מגוון רחב של נושאים מרתקים.
פתיחה

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס בודקי פוליגרף?

לבוגרי קורס בודקי פוליגרף אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות בשיעורים, השתתפות פעילה במפגשים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת מטלות, מעבר בחינת הגמר והגשת פרויקט הסיום, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. כמו כן, יקבלו הבוגרים תעודה מקצועית מוכרת מטעם המכללה הישראלית לביטחון וחקירות.

הלימודים בקורס בודקי פוליגרף מאושרים על ידי הארגון האמריקאי לפוליגרף, APA, והבוגרים יוכלו להשתלב באיגוד הישראלי לבודקי פוליגרף ממוחשב. בנוסף, הקורס מוכר על ידי הארגון הבינלאומי לאבטחה, I.B.S.S.A, ובפני הבוגרים עומדת האפשרות לקבל דיפלומה בינלאומית מטעם הארגון בתמורה לתשלום נוסף.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס בודקי פוליגרף?

בוגרי קורס בודקי פוליגרף המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית, העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם והשתלבות בשוק העבודה, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה לימודים אקדמיים בפסיכולוגיה או קרימינולוגיה. לימודים אלו הינם לימודים מעמיקים ומקיפים, דרכם יכול הבודק להכיר את נפש האדם הנבדק בצורה טובה ומדויקת יותר. 

כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בקורס חוקרים פרטיים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע חקירות פרטיות מסוגים שונים, תוך התייחסות לכל שלבי החקירה, החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע. לימודים נוספים בהם יוכלו להשתלב הינם לימודי תואר ראשון במדעי המדינה וביטחון אשר מתאימים לבודקי פוליגרף המעוניינים להשתלב בתחומי הביטחון השונים.
פתיחה

אילו שאלות נשאלות בבדיקת הפוליגרף?

שיטת CQT היא שיטת הבדיקה השכיחה ביותר בבדיקות הפוליגרף, ובמהלכה הנבדק נשאל שלושה סוגים של שאלות:
  • שאלות חמות - שאלות אשר רלוונטיות לנושא הבדיקה. מקובל כי הנבחן עובר על רשימת השאלות הללו לפני חיבורו למכשיר הפוליגרף, וזאת על מנת למזער את תגובות הלחץ השונות הטבעיות למפגש עם שאלות מסוג זה.
  • שאלות קרות - שאלות אשר אינן רלוונטית לנושא הבדיקה. "שאלות סרק" הן שאלות שלנבדק אין כל סיבה לשקר לגביהן, ומטרתן היא להגביר את אמונו של הנבדק בתהליך. 
  • שאלות השוואה - שאלות אשר מהוות ביקורת למענה הנבדק. מטרת שאלות ההשוואה היא יצירת רגשי אשם אצל הנבדק, ללא כל קשר להיבטים עליהם הוא נחקר. כלומר, שאלות מסוג זה יגרמו לתחושות לא נעימות בקרב הנבדקים, והן אמורות לשקף את הלחץ של הנבדק.
שיטת GKT גם היא שיטת בדיקה, אשר במהלכה מוצגים בפני הנבדק פרטי מידע מוחמנים, אשר נשתלו בזירת האירוע. שיטה זו היא אובייקטיבית יותר לעומת שאלות הבידורת, אולם היא עשויה להוביל לדליפת מידע סודי לציבור הרחב.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ