ייעוץ לימודים חינם
קורס מוזיאולוגיה ואוצרות

קורס מוזיאולוגיה ואוצרות

מה כדאי לדעת על קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

סידור יצירות האמנות וחפצי האמנות בתערוכה משפיע רבות על חוויית הביקור בתערוכה והופך אותה למהנה במיוחד. הסדר בו נמצאים העצמים יוצר סיפור ומקשר בין המוצגים השונים הנמצאים בחלל. הלימודים בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות כוללים את מרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים בכדי לעסוק בתחום יצירתי, מרתק ומאתגר זה.

הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים בנושאי התרבות, האמנות, ההיסטוריה, החינוך והעיצוב לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. המשתתפים יעברו סדנאות, סיורים והרצאות עם אוצרים, מעצבים, גרפיקאים ובעלי תפקידים בתחום התערוכות. לתפקיד האוצר ערך חינוכי וביקורתי רב ועל כן הכשרתם היא מקיפה ומעמיקה. בסיום לימודיהם, ישתלבו הבוגרים כאוצרים מקצועיים ומיומנים במסגרת מוזיאונים, תערוכות, מתנ"סים וכדומה. 

למי מתאים ללמוד קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

1
אמנותי
2
חוקר
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

האוצר הוא בעל תפקיד משמעותי והוא הגורם האחראי על תכנון, ארגון, הקמה וניהול של תערוכות במוסדות אמנות ותרבות שונים כמו מוזיאונים, גלריות, מרכזי ירידים וכדומה. נוסף על עבודתו האמנותית, מתפקד האוצר פעמים רבות גם כמנהל ומוציא לפועל של אוסף האמנות, אשר מארגן את היצירות המוצגות על פי נושא וסדר מסוים ולעיתים אף עוסק בשיווק, יחסי ציבור, גיוס כספים ועוד.

האוצר הוא איש מקצוע נדרש בשוק העבודה, והאוצר נדרש ליצרתיות ולהבנה נרחבת ומעמיקה בתחומי התרבות והאמנות השונים, נוסף על כלים ומיומנויות המשמשים אותו בעבודתו. האוצר מעצב את החלל הנמצא סביבו ואת יצירות האמנות כראות עיניו ולפי טעמו במטרה להציג את נושא התערוכה בצורה הטובה ביותר ולמעשה לשמש כחוליה המקשרת בין האומן לבין הצופה בתערוכה. קורס מוזיאולוגיה ואוצרות מכשיר אנשי מקצוע מן השורה הראשונה שישתלבו בקלות במקומות תעסוקה רבים. 
פתיחה

למי מתאים קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

הלימודים בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו לרכוש הכשרה מעמיקה ומקיפה בתחום מרתק זה, מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאוצרים מוסמכים ולהרחיב את אופקיהם וידיעותיהם בתחום האמנות. הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי האמנות, העיצוב והיצירה, המעוניינים להשתלב בשוק העבודה במסגרת מוזיאונים, גלריות וכדומה. 

כמו כן, מתאימים הלימודים למורים לאמנות, רכזי אמנות, אספני אמנות, מעצבי פנים, מדריכי טיולים, מנהלי מוזיאונים וגלריות, שוחרי אמנות ולכל העוסקים במגוון התפקידים בתחום האמנות אשר יש ברצונם להרחיב את ידיעותיהם בתחום האוצרות והמוזיאולוגיה מתוך מטרה להרחיב את הסמכתם. בנוסף, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם בוגרי תארים ראשונים באמנות, תולדות האמנות, עיצוב, אדריכלות ועוד.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

תנאי הקבלה לקורס מוזיאולוגיה ואוצרות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין הקורסים המגוונים המוצעים בתחום. ישנם קורסים הפתוחים לקהל הרחב ומקבלים לשורותיהם את כל מי שיש ברצונו לרכוש ידיעות מרתקות וכלים מעשיים בתחום. לעומת זאת, ישנם קורסים אשר דורשים מהמועמדים להיות בעלי ידע קודם או ניסיון מעשי בעבודה בעולם האמנות, העיצוב או היצירה.

חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי תואר ראשון במקצועות הרלוונטיים (אמנות, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, חינוך, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל ועוד). דרישה נוספת בה ייתכן והמועמדים יידרשו לעמוד היא מעבר ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים או ועדת קבלה במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

משך הלימודים בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 250 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

הלימודים בקורס מוזיאולוגיה ואוצרות משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים לבין התנסויות חווייתיות ותרגולים מעשיים רבים. נושאי הלימוד יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תולדות האמנות, מבוא למוזיאולוגיה, מבוא לאוצרות, ההיסטוריה של האוצרות, מבוא לעיצוב, הפקה והצגה של תערוכה, בחירת רעיון וקונספט לתערוכה, מגמות עכשוויות באמנות ובאוצרות, עיצוב תאורה במוזיאון, סאונד, מדיה, ניהול מוזיאון, ניהול אוספים, סיורים במוזיאונים, ניהול רישום, סוגי תערוכות, אדריכלות ומוזיאונים, מוזיאונים היסטוריים, תערוכה ככלי ביקורתי, מוזיאוני אמן, המוזיאון הפוסט-מודרני, מוזיאונים ואתרי הנצחה, תודעה וזיכרון קולקטיבי במוזיאון, ניהול הרישום, אוצרות צילום, שיווק ופרסום תערוכה, גיוס מקורות מימון, עיצוב קטלוגים והזמנות, תפקיד הטקסט ועוד שלל נושאים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

לבוגרי קורס מוזיאולוגיה ואוצרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת מטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. כמו כן, חלק מן המוסדות מקנים לבוגריהם אף תעודת גמר המוכרת על ידי המחלקה למוזיאונים במשרד החינוך, התרבות והספורט.

בפני בוגרי הקורס עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, והם יוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה כאוצרים מקצועיים ומיומנים במסגרת מוזיאונים, תערוכות, מתנ"סים וכדומה. בנוסף, יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי הדרכה וחינוך במוזיאונים ובמסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בתפקידי תיעוד ואיסוף, תפקידי ניהול, פרסום ויחסי ציבור של תערוכות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מוזיאולוגיה ואוצרות?

בוגרי קורס מוזיאולוגיה ואוצרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים בתחומים שונים.

אחת האפשרויות העומדות בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס פיסול וקדרות. לימודים אלו יקנו להם ידע מעמיק בתחום וילמדו אותם כיצד לעבוד עם חומרי הגלם השונים וליצור מהם את כל העולה על רוחם. כך, יוכלו להציג את יצירותיהם בתערוכות השונות. אפשרות אחרת אשר עומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אספנות והערכת אמנות. לימודים אלו יקנו למשתתפיהם כלים ומיומנויות להערכה אמנותית וכספית של יצירות אמנות, תכשיטים ודברי ערך על כל סוגיהם.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ