ייעוץ לימודים חינם
קורס ניהול

קורס ניהול

מה כדאי לדעת על קורס ניהול?

בעידן המודרני שבו מוקמים כל הזמן ארגונים חדשים וחברות חדשות, עולה הביקוש למנהלים מיומנים ומקצועיים במקומות עבודה שונים. תחום הניהול כולל תתי תחומים רבים. למשל, לימודי ניהול עסקי. לימודים אלו מקנים כלים עיוניים ומעשיים בנושא הניהול העסקי והתכנון העסקי. לדוגמה: קורס ניהול יחסי ציבור ודוברות. תפקידו של איש הציבור הוא לקדם רעיון כלשהו, להביאו לתודעת הציבור ולפרסמו. לשם כך הוא צריך ללמוד כיצד להשתמש בשיטות טקטיקה ואסטרטגיה כדי לקדם את מטרתו.

מטרת לימודי ניהול משאבי אנוש היא להכשיר את המהלים העתידיים לעבודה עם אנשים, לניהול ולמיקום האנשים בתפקידים השונים. לימודי ניהול פרסום ושיווק מיועדים למנהלים עתידיים המעוניינים לפקח על ארגוני פרסום ושיווק שונים והמעוניינים להתקדם יותר בעולם הפרסום. מעבר לכך, כדי לנהל ארגון בצורה טובה יש צורך ברכישת מיומנויות שונות. אחת המיומנויות היא מיומנות טכנית שבזכותה ניתן ליישם ידע או מומחיות בצורה טובה ויעילה.

למי מתאים ללמוד קורס ניהול?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ניהול?

הניהול הוא אוסף של פעולות שונות הקשורות להובלה ולהנהגה של ארגונים. המנהלים מבצעים פעולות שונות לצורך תכנון וארגון ארגונים שונים וחברות שונות. תפקידי הניהול כוללים תפקידים שונים ומגוונים. מבין התפקידים ניתן למנות דמויות ציבוריות ייצוגיות, אנשי קשר (מנהלי רשת של קשרים וארגונים), מפקחים, מנהיגים, דוברי החברה או הארגון, מפיצי מידע, יזמים, מקצי משאבים, מנהלי משא ומתן ועוד.

קורס ניהול מיועד להכשיר את הלומדים לתפקידי הניהול השונים כדי שיוכלו להשתלב במגוון המשרות המוצעות בשוק העבודה ולעבוד בתפקידי ניהול שונים כאנשי מקצוע מן המעלה הראשונה. הקורס מקנה ידע עיוני רב וכלים מעשיים. הסטודנטים מקבלים רקע תיאורטי בניהול ומתנסים בתפקידי ניהול שונים בעזרת משחקי תפקידים.
פתיחה

למי מתאים קורס ניהול?

לימודי ניהול מיועדים לכל המעוניין לרכוש ידע והשכלה בתחום הניהול, למנהלים מלידה ולאנשי מקצוע העוסקים בתחום הניהול והמעוניינים להרחיב את אופקיהם ולבעלי עסקים המעוניינים לקבל כלים רבים יותר כדי לדעת לנהל בצורה טובה יותר את נישת הניהול שלהם. כמו כן, דרושה גם מיומנות חברתית המאפשרת למנהל העתידי ליצור קשרים טובים עם אנשים, לתת מוטיבציה לאנשים הנתונים תחת חסותו ולנהל יחסי עבודה תקינים.

ולבסוף, הקורס מתאים במיוחד עבור אנשים עם מיומנות רעיונית. מיומנות זו מאפשרת למנהלים לנתח מצבים שונים ובעיות מורכבות כדי לקבל את ההחלטות הנכונות. כמו כן, מתאים הקורס לאנשים בעלי נטייה טבעית לארגן ולקחת אחריות על צוותים, קבוצות ולהוביל תהליכים. עבודת ניהול אינה פשוטה בלשון המעטה ונדרשים כישורים ונטיות מאוד מסויימות לכך. בעלי נטייה טבעית לתחומים אלו עשויים לפרוח ולהצליח בגדול - לאחר לימודים אלו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ניהול?

תנאי הקבלה לקורס ניהול יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי תואר ראשון, בעלי ניסיון מעשי בעבודה רלוונטית, בעלי יכולת עבודה ברמת משתמש מול יישומי המחשב והאינטרנט ובעלי שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ניהול?

משך הלימודים בקורס ניהול עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים נמשכים כשנה אחת, אך ישנן גם סדנאות ניהול קצרות והעשרתיות הנפרשות על פני כמה שבועות. 

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ניהול?

קורס ניהול מציע מגוון נושאי לימוד: מהות הארגון והניהול, שוק העבודה, שכר ומשמעויותיו בניהול, ניהול ישיבות ודיונים, ניהול משא ומתן, יצירתיות בניהול, ניהול והדרכה, ניהול קריירה, ייעוץ ארגוני, קליטת עובדים חדשים, העברת ריאיון אישי, העברת ראיון קבוצתי, ניהול קבוצות רכישה, מוטיבציה ארגונית ואישית, קונפליקטים שונים בניהול, חיי הארגון, מודלים שונים של תקשורת, ניהול משברים, יחסי ציבור לעמותות ועוד.

נושאי לימוד נוספים שניתן למצוא בקורסי ניהול הם: יחסי ציבור ותרומה לקהילה, סגנונות ניהול, פרזנטציות, ארגון מסיבת עיתונאים, ניהול אסטרטגי, בניית תכנית עסקית, חשיבה אסטרטגית, הכנת תוכנית שיווקית, תורת הראיון, מדיניות מחירים, סוגיות בחשבונאות, דוחות שנתיים, דוחות רווח והפסד, היבטים משפטיים של גופים עסקיים, יישומי מחשב למנהלים, תוכנות מחשב למנהלים, ניהול שיווקי, ניהול ארגוני, מודלים להערכת אסטרטגיות, יזמות עסקית וחדשנות, מימון עסקי, שוק ההון ועוד.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ניהול?

תחום הניהול הוא רחב ביותר ונדרש כמעט בכל עסק אפשרי. בוגרי לימודי ניהול יוכלו להשתלב במגוון רחב של תחומים המוצעים בשוק העבודה: מנהלים בארגונים ובחברות - בין אם בתחום ההיי-טק ובין אם בתחום החינוך כגון ניהול פנימיה או בית ספר. בוגרי הקורס ישתלבו בתור ראשי צוותים, אנשי עסקים, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי שיווק ופרסום, מנהלי יחסי ציבור ודוברות, מנהלי פרוייקטים שונים, מגשרים למיניהם ועוד.

על אף שניהול טוב קשור פעמים רבות בכישורי ניהול טבעיים, רצוי להמשיך ולהתמקצע. בוגרי קורס ניהול, יכולים לפנות לקורסים מתקדמים בתחומי השיווק והפרסום, קורסים הקשורים בכלכלה, דינמיקה קבוצתית ועוד. למעשה, אופציות ההתפתחות שעומדות בפני הבוגרים הן רבות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ניהול?

בוגרי קורס ניהול המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים. לימודים מקיפים ומעמיקים אלו מכשירים את בוגריהם במרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, לקבל החלטות מקצועיות, למנוע בעיות ולספק פתרונות יעילים לכלל העובדים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ניהול משאבי אנוש. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לניהול מקצועי ואיכותי של כלל העובדים בארגון או העסק, תחום שהוא חלק מהותי וחשוב בפעילותו.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ