ייעוץ לימודים חינם!

קורס עיצוב בנייר

לימודי עיצוב בנייר - ליצור ולפסל בעזרת נייר

הנייר הינו חומר גלם קליל, שקוף, רך, גמיש, בעל יכולת שינוע נוחה, זמין, נוח לשימוש, זול וניתן ליצור ממנו תוצרים רבים בקלות ובפשטות יחסית. כל אלו, וכן המגמה המתחזרת לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ומחזור חומרים, גרמו לכך שהנייר עצמו ואמנות הנייר הפכו למבוקשים במיוחד. ניתן ליצור באמצעות הנייר הן בשיטות יבשות כמו קיפול, גזירה, חיתוך והדבקה, והן בשיטות רטובות כמו עיסת נייר למשל, בהן משלבים סוגי נייר שונים עם נוזלים ודבקים לשם יצירת חומר גלם בסיסי.

עבודה עם נייר הינה עבודה יצירתית אשר מאפשרת ביטוי לסגנון אישי של כל אחד. אמנות העיצוב בנייר הינה אמנות שימושית בעלת אפשרויות מגוונות במיוחד. באמצעות הנייר ניתן לפסל בובות ופסלים, מניפות, עפיפונים, להכין כלים שימושיים, כרטיסי ברכה, אהילים, מראות, כריכות ליומנים, רהיטים, חפצי נוי ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס עיצוב בנייר?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס עיצוב בנייר


הנייר הינו חומר גלם ייחודי, ועל אף הקלילות והעדינות שלו, הוא מאפשר יצירה של אמנויות ותוצרים רבים. הנייר מגיע במגוון רחב של טקסטורות וצבעים, דבר המאפשר יצירה של מוצרים שימושיים רבים, כמו גם פריטי אמנות מגוונים. השימוש בנייר לטובת העיצוב הפך להיות פופולארי במיוחד גם בתחומי עיצוב הפנים, עיצוב האופנה, העיצוב התעשייתי ועוד.

הלימודים בקורס עיצוב בנייר כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לעבודה עם נייר. המשתתפים ילמדו כיצד לעבוד עם הנייר בטכניקות שונות, כיצד ליצור פסלים, בובות ותוצרים נוספים. הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים לבןי התנסויות מעשיות רבות ומכשירים את הבוגרים לעבודה עם חומר גלם איכותי ומבוקש זה.
פתיחה

למי מתאים קורס עיצוב בנייר?

הלימודים בקורס עיצוב בנייר פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום היצירה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים בעלי חוש אסתטי מפותח המעוניינים להיפתח לאפיק אמנותי חדש שיהווה עבורם כלי ביטוי יצירתי חדש. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מורים, גננות, אנשי חינוך מיוחד וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהשתמש בכלי יצירתי מרהיב זה במסגרת עבודתם. בנוסף, העוסקים בתחומי העיצוב השונים יוכלו להנות מלימודים אלו גם כן ולהתחיל לעסוק בתחום מתפתח זה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס עיצוב בנייר?

תנאי הקבלה לקורס עיצוב בנייר יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים ומוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בעלי רקע קודם וניסיון מעשי בתחומי האמנות והעיצוב השונים, כמו איור, ציור ורישום, פיסול ועיצוב בנייר, או כי יהיו בוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום. כמו כן, ישנם קורסים המיועדים לילדים, לנערים או למבוגרים. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיצוב בנייר?

משך הלימודים בקורס עיצוב בנייר עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 10 ל-40 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני בין שניים לשניים עשר מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיצוב בנייר?

תכנית הלימודים בקורס עיצוב בנייר משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: נייר על סוגיו השונים, קרטון וחומרי גלם נלווים, עיסת נייר, פיסול בעיסת נייר, פיסול בנייר על ידי עבודה בשכבות, דבקים ותכונותיהם, טכניקות צביעה ועיטור, הכנת מוביילים, כלי אחסון שונים, הכנת כלים שימושיים, יצירת מסכות נייר, פיסול בנייר על גבי אביזרים, יצירה בנייר גרוס, עיצוב ופיסול של חיות, עבודה עם ניירות עיתון, תבליטי נייר, קולאז'ם, בובות מנייר, מחזור נייר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיצוב בנייר?

לבוגרי קורס עיצוב בנייר אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס עיצוב בנייר עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת סטודיו ליצירות באמצעות נייר, חנויות למכירת פרטי אמנות, חברות לעיצוב אופנה, חברות לעיצוב פנים, חברות לעיצוב רהיטים ופריטי נוי, גלריות ותערוכות ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם במסגרתו יוכלו להציג ולמכור את תוצריהם האמנותיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיצוב בנייר?

בוגרי קורס עיצוב בנייר המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס אספנות והערכת אמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניתוחן ולהערכת שוויין של יצירות אמנות שונות, עתיקות וחפצים בעלי ערך. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס תפירה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים במיומנות יצירתית ושימושית נוספת המאפשרת יצירה של פריטים מגוונים, הן בטכניקות מסורתיות והן בטכניקות מתקדמות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ