ייעוץ לימודים חינם!

קורס אדריכלות נוף

לימודי אדריכלות נוף - רוצה להיות אדריכל?

אדריכלות נוף מתייחסת לכל מה שנמצא מחוץ לסביבת המגורים של האדם, למשל: פארקים, גינות, כיכרות, טיילות וכדומה. תחום אדריכלות הנוף משלב בין תחום היופי, העיצוב והאסתטיקה לבין יכולות תכנוניות והנדסיות שונות, ועוסק בבעיות סביבתיות הקשורות לנוף, התמודדות עם בעיות אלו ומתן פתרון לתכניות עיצוביות שונות הקשורו לעיצוב סביבה ונוף.

אדריכלי הנוף משרטטים, על פי טעמם ובהתאם לדרישות הקיימות, תכנית על שטח פתוח מסוים תוך שילוב צמחייה ואלמנטים סביבתיים מגוונים כמו פסלים, ריהוט וכדומה, התואמים את סביבת המקום. למעשה, אחריותו של אדריכל הנוף מתמקדת בכל תחום הבנייה מחוץ לבית המגורים או המבנה הקיים.

למי מתאים ללמוד קורס אדריכלות נוף?

1
אמנותי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אדריכלות נוף

אדריכלות הנוף מתמקדת בהפיכת הסביבה לנעימה יותר, אסתטית יותר וירוקה יותר, תוך מציאת האיזון בין שינוי לשימור ובין פיתוח תעשייתי לסביבה טבעית. במסגרת עבודתם, עוסקים בעלי המקצוע בתחום בבעיות הקשורות לתשתיות השונות, לכבישים, לתחבורה, לצמחייה ועוד. פעמים רבות עובדים בצמוד לגיאולוגים, ביולוגים, אנשי איכות הסביבה, אדריכלים, מהנדסי בניין, אנשי גינון ועוד.

הלימודים בקורס אדריכלות נוף כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לתכנון מקומות פתוחים ומרחבים ציבוריים. המשתתפים ילמדו כיצד לשלב את הצומח עם הדומם בצורה הטובה ביותר, באמצעות תחומי ידע שונים כמו מדעי הטבע, עיצוב, הנדסה, טכנולוגיה ועוד. עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים לבצע פרויקט החל משלב פיתוח הרעיון, דרך בניית הפרטים ועד לשלב הביצוע, בצורה המקצועית והטובה ביותר.
פתיחה

למי מיועד קורס אדריכלות נוף?

הלימודים בקורס אדריכלות נוף פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הארכיטקטורה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי תפיסה עיצובית מעולה, חוש אסתטי מפותח ובעלי משיכה לעולם היופי, כמו גם בעלי יכולות בתחומי ההנדסה, בעלי חוש טכני וכדומה, המעוניינים ללמוד יותר על תחום מעניין זה ולרכוש הכשרה מרתקת וייחודית בתחום זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים כל המתלבטים האם להירשם ללימודים מתקדמים בתחום, למשל לימודי הנדסאי אדריכלות נוף או לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף, מתוך כוונה להכיר את התחום מקרוב ולהבין האם לימודים אלו מתאימים להם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אדריכלות נוף?

תנאי הקבלה לקורס אדריכלות נוף יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן המוסדות דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, סביר להניח כי יידרשו המועמדים לעבור מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אדריכלות נוף?

משך הלימודים בקורס אדריכלות נוף עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים הבסיסיים בתחום על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים יותר נפרשים על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אדריכלות נוף?

תכנית הלימודים בקורס אדריכלות נוף משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: אחריותו של אדריכל הנוף, עקרונות תכנון גנים, הכרת הצומח, יסודות בבוטניקה, פרטי גן ונוף, ניהול ותחזוקה,קרקע, השקייה ודישון, תולדות האמנות, יסודות השרטוט, יסודות העיצוב, תכנון בעזרת צמחייה, תכנון וניהול משאבי נוף, האקולוגיה של הנוף, נוף וסביבה, תכנון עירוני, אקלים, יחסי אדם-סביבה, תכנון מערכות השקייה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אדריכלות נוף?

לבוגרי קורס אדריכלות נוף אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס אדריכלות נוף עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי ארכיטקטים ואדריכלות, מחלקות עירייה רלוונטיות וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית, הקמת עסק פרטי משלהם, טיפוח ועיצוב גינות בבתים פרטיים, בבנייני מגורים ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אדריכלות נוף?

בוגרי קורס אדריכלות נוף המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס גינון טיפולי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול באמצעות גינון ועבודה עם צמחים, לצורך יצירת שלווה ורוגע אצל מטופלים אשר מתמודדים עם בעיות שונות, זאת בתנאי שהינם בעלי הכשרה טיפולית מקצועית נוספת.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס פנג שווי. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעיצוב ושינוי החלל תוך שמירה על כללי תורה סינית זו מתוך מטרה להביא לתחושה חיובית וזרימת אנרגיה טובה יותר.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ