ייעוץ לימודים חינם
קורס תסריטאות

קורס תסריטאות

מה כדאי לדעת על קורס תסריטאות?

מקצועו של התסריטאי הוא מקצוע חשוב, עיקרי ומרכזי במיוחד בתחום יצירת הסרטים, הסדרות, תוכניות הטלוויזיה, הפרסומות וכדומה, שכן בחוברת התסריט כלולים כל הפרטים בנוגע לתוכן שיצולם, מתוארות ההתרחשויות השונות וסדר הסצנות ועוד. איכות התסריט היא פרמטר מהותי במיוחד להצלחת היצירה הסופית. אומנם בכדי להשתלב בשוק העבודה ולעסוק בתחום זה אין צורך בהכשרה מקצועית, אך לימודים מקצועיים יכולים לסייע לכותבים במידה רבה וללמד אותם כיצד להתבטא בצורה הטובה ביותר כך שיצליחו בעבודתם בתעשיית הטלוויזיה והקולנוע הישראלית.

הלימודים בקורס תסריטאות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום. המשתתפים ילמדו כיצד לשלב את החוש היצירתי שלהם יחד עם הצדדים הטכניים הנדרשים. בוגרי הקורס יכולים ללמוד למצוא עניין גם בקורס כתיבה יוצרת ולשפר את הכתיבה שלהם.

למי מתאים ללמוד קורס תסריטאות?

1
אמנותי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תסריטאות?

תסריט הוא חומר הגלם אשר עומד בבסיסה של יצירה קולנועית או טלוויזיונית, המסתמך על סיפורים מציאותיים, יצירות ספרותיות קיימות או סיפורים שונים שהומצאו על ידי התסריטאי. כתיבת התסריט היא השלב הראשוני והמרכזי בדרך להפקת יצירות לקולנוע ולטלוויזיה ועל כן חשיבותו היא גדולה במיוחד.

ישנם סוגים שונים ומגוונים של תסריטים, כאשר כל אחד מהם משמש להפקה של סרטים באורכים שונים, החל מפרסומות שנמשכות שניות בודדות בלבד או קליפים האורכים דקות ספורות ועד לסרטי קולנוע או סדרות טלוויזיוניות הנמשכים מספר שעות. בשנים האחרונות, עם התפתחותו של עולם הקולנוע הישראלי, נפתחו אפשרויות רבות עבור יוצרים מקצועים בתחום ועל כן מקצוע זה הפך לנחשב, מבוקש ורווחי במיוחד.
פתיחה

למי מתאים קורס תסריטאות?

הלימודים בקורס תסריטאות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הקולנוע ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, בעלי כישרון כתיבה מפותח ויכולת ביטוי עזה, המעוניינים לשפר את יכולות הכתיבה שלהם ולהשתלב בעבודות השונות בתחום מבוקש זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים קולנוענים, במאים, צלמים, בוגרי תואר ראשון בקולנוע, קופירייטרים, עיתונאים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה חדשה ומעניינת.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס תסריטאות?

תנאי הקבלה לקורס תסריטאות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים והמוסדות דורשים כי המועמדים יציגו יצירות ותסריטים שכתבו בעבר, בכדי לסנן את המועמדים המתאימים ביותר. כמו כן, סביר להניח כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים המתקדמים יותר בתחום, על המועמדים להיות בוגרי הקורסים הבסיסיים או בעלי רקע מעשי קודם בתחום.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תסריטאות?

משך הלימודים בקורס תסריטאות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 40 ל-120 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לחצי שנה. קורסים מעמיקים וארוכים יותר נפרשים על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תסריטאות?

תוכנית הלימודים בקורס תסריטאות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות כתיבת התסריט, התנסות עצמאית בכתיבה לקולנוע ולטלוויזיה, שיווק תסריט, זכויות יוצרים, פנייה למפיקים ולקרנות קולנוע, כתיבה עיתונאית, סוגי תסריטים, הגדרת תפקיד התסריטאי, מבנה התסריט הקלאסי, כותרת הסצנה, סוגי דיאלוגים, האירוע המחולל, סוגי קונפליקטים, מבנה שלוש המערכות ועוד שלל תכנים מרתקים. חשוב לציין כי תוכניות הלימודים שונות במקצת זו מזו בין מוסדות הלימוד השונים. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תסריטאות?

לבוגרי קורס תסריטאות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס תסריטאות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תעשיית הקולנוע, התיאטרון, הטלוויזיה, האנימציה, התקשורת, הניו-מדיה וכדומה, בחברות הפקה וכדומה להפיק סרטונים, קליפים, תכניות, סדרות, סרטים ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם האיכותיים לקהל הרחב, בארץ ובעולם. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן רבים מהבוגרים בוחרים באפשרות זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תסריטאות?

בוגרי קורס תסריטאות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס כתיבה יוצרת. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לפיתוח מיומנויות הכתיבה והדמיון שלהם, תרגום חוויות אישיות ויומיומיות למילים, גיבוש סגנון כתיבה אישי ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא לימודי תואר ראשון בתיאטרון. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לפיתוח תחום התיאטרון והשתלבות בשוק העבודה במסגרתו, תוך טיפוח הבנה והערכה להיבטיו השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ