ייעוץ לימודים חינם!

קורס עיצוב ותכנון תאורה

מה כדאי לדעת על קורס עיצוב ותכנון תאורה?

לתאורה ולאור ישנה השפעה רבה על החלל האדריכלי בו הם נמצאים, הן כאלמנט עיצובי ואסתטי והן כאלמנט פונקציונלי ושימושי. תאורה נכונה יכולה להבליט את נקודות החוזק של החלל, לטשטש את נקודות התורפה, להקנות אווירה מסוימת לנוכחים בחלל ועוד. על כן, תחום עיצוב ותכנון התאורה הוא חלק מהותי וחשוב בעולם עיצוב הפנים.

קורס עיצוב ותכנון ותאורה מתקיים במספר מכללות בארץ והם כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות להתאמת תאורה מסוגים שונים לבתי מגורים, גנים, גני אירועים, מרחבים תעשייתיים, משרדים, חנויות, מוזיאונים, ערים ועוד. המשתתפים ילמדו כיצד לזהות את צרכי המשתמש ואת אופי הפעילות בחלל ובהתאם לכך לקבוע את הפוטנציאל הטמון באור כגורם משפיע על החלל.

למי מתאים ללמוד קורס עיצוב ותכנון תאורה?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיצוב ותכנון תאורה?

השמש היא מקור האור והחיים העיקרי והמרכזי על פני כדור הארץ. ללא אור לא ייתכנו חיים, ונוסף על כך שלא ניתן לראות דבר. מקור אור נוסף הוא סוגי הנורות השונים הקיימים, ביניהם פלורסנט, ליבון, הלוגן ועוד. כל אחת מן הנורות הללו מאפשרת יצירה של תאורה שונה, דבר המשפיע בצורה משמעותית ומהותית במיוחד על עיצוב החדר.

התאורה היא אלמנט עיצובי חשוב ומרכזי במראהו של החדר, באווירה שהוא מקנה לו ובחוויה אותה מקבל האדם הנכנס למרחב. אם האור אינו מספק או אינו מתאים לסביבתו ולצרכיו של האדם, יחוש האדם חוסר נוחות והעיצוב ייכשל במטרותיו. בנוסף, מוביל האור את האדם במרחב, קובע מה הוא יראה ומה ייעלם מעיניו, מעצב את האווירה ומעורר תחושות ורגשות. ניתן להבין מכך את חשיבות תכנון התאורה כך שתענה על צורכי האדם, וכי אנשי המקצוע אשר מבצעים עבודה זו, הם מבוקשים ונדרשים מאוד בשוק העבודה. 
פתיחה

למי מתאים קורס עיצוב ותכנון תאורה?

הלימודים בקורס עיצוב ותכנון תאורה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האדירכלות והעיצוב ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד למעצבי פנים, ארכיטקטים, אדריכלים, קבלני בניין, אנשי מכירות של גופי תאורה, מפיקי ומתכנני אירועים, מעצבים מהסוגים השונים, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, מהנדסים וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם וברכישת הכשרה מקצועית ומעשית באמצעותה יוכלו להשתלב בעבודות השונות בתחום במסגרת אולמות מכירה של גופי תאורה, משרדי ארכיטקטים, משרדי עיצוב פנים, אולמות אירועים, משרדי הפקות אירועים, מרכזי תרבות ועוד רבים נוספים.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיצוב ותכנון תאורה?

תנאי הקבלה לקורס עיצוב ותכנון תאורה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק קטן מן הקורסים פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי ניסיון מעשי ורקע קודם בתחום העיצוב, האדריכלות, הבנייה או התאורה. כמו כן, בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים אלו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיצוב ותכנון תאורה?

משך הלימודים בקורס עיצוב ותכנון תאורה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הקצרים בתחום כוללים בין 25 ל-50 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים הארוכים ביותר כוללים כ-200 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיצוב ותכנון תאורה?

תוכנית הלימודים בקורס עיצוב ותכנון תאורה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תאורה טבעית, תאורה מלאכותית, אור וצבע, הגדרות ויחידות מאור, זוויות הארה, יסודות בחשמל לתאורה, סוגי נורות, גופי תאורה, חישוב תאורה, בית חכם, תכנון תאורה לחללים שונים, עיצוב החלל בעזרת הארה נכונה, חלוקת החלל בהתאם לתפקוד, יצירת רצף תאורה בין אזורים שונים, קריאת קטלוגים ומפרטים טכניים, תאורת חוץ, השפעת האור וגווניו על החלל, הכנת מפרטים טכניים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיצוב ותכנון תאורה?

לבוגרי קורס עיצוב ותכנון תאורה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס עיצוב ותכנון תאורה הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת חברות ואולמות מכירה של גופי תאורה, משרדי ארכיטקטים, משרדי עיצוב פנים, אולמות אירועים, משרדי הפקות אירועים, מרכזי תרבות, חנויות לגופי תאורה וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם וברכישת הכשרה איכותית נוספת שתוכל לשמש אותם במסגרת עבודתם הנוכחית.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיצוב ותכנון תאורה?

בוגרי קורס עיצוב ותכנון תאורה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי. לימודים מקיפים אלו מכשירים את בוגריהם לעיצוב מוצרים תעשייתיים חדשים, מקוריים ומעניינים, בהתאם לדרישות השוק. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס פנג שוואי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים בתורה סינית מרתקת העוסקת בהשפעת סביבת המגורים על האדם וילמדו כיצד לאבחן את מרכיבי הבית וליצור שינוי על ידי סידור המקום מחדש.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ