ייעוץ לימודים חינם!

קורס תפירה

מה כדאי לדעת על קורס תפירה?

התפירה היא תחום אמנותי המשלב בין יצירתיות לבין יכולת טכנית ומיומנויות עבודה שונות, בין טכניקות עבודה מסורתיות ועתיקות לטכנולוגיה מתקדמת, בין דמיון לפרקטיקה. לימודי תפירה הם הצעד הראשון של העוסקים בתחום האופנה המרתק והמתפתח ולכן נחשבים לימודים אלו לפופולריים ומבוקשים במיוחד, ורבים מבקשים להשתלב בהם וללמוד את רזי המקצוע. 

הלימודים בקורס תפירה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לתפירה מקצועית ואיכותית. המשתתפים ילמדו כיצד לחבר בדים שונים באמצעות חוטים, יוכשרו בטכניקות תפירה מקצועיות, בין אם בתפירה ידנית ובין אם בשימוש במכונות תפירה. ישנם קורסים מגוונים בתחום התפירה, ביניהם קורס תפירה מעשית, קורס תפירה למתחילים, קורס תפירה למתקדמים, קורס תפירה לילדים ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס תפירה?

1
ריאלי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תפירה?

תפירה היא אחת האמנויות הקדומות והעתיקות ביותר בעולם והיא מלווה את האדם כבר עשרות אלפי שנים, החל מהתקופה בה השתמש האדם בעצמות ובשנהב לתפירת עורות ופרוות של בעלי חיים על מנת להכין פרטי לבוש שונים, סלים וכדומה. עד המצאתה של מכונת התפירה במאה ה-19, בוצעו כל עבודות התפירה בצורה ידנית וכיום ישנם התופרים ביד וישנם המשתמשים במכונות התפירה השונות.

התפירה היא הבסיס המרכזי עליו מושתת עולם עיצוב האופנה. האופנה העילית והמעצבים היוקרתיים ביותר עושים שימוש בתפירה ידנית, על אף התפתחותה של הטכנולוגיה המודרנית. איכות הבגד ומקצועיותו של המעצב נמדדות בתפירה נכונה ומדויקת, בבדים הנבחרים, בטכניקות העבודה ובהתאמה לאופנה העדכנית והמתחדשת.
פתיחה

למי מתאים קורס תפירה?

הלימודים בקורס תפירה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האופנה והתפירה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, אמנותיים, בעלי חוש אסתטי ובעלי עניין בתחום הטקסטיל, האופנה והביגוד, המעוניינים ברכישת ידע מקצועי, כלים ומיומנויות בתחום ייחודי זה. כמו כן, מתאימים הלימודים לתדמיתנים, מדגמים, מעצבי נעליים, צורפים ומעצבי תכשיטים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה מעמיקה ומקיפה בתחום מבוקש ורווחי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תפירה?

תנאי הקבלה לקורס תפירה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסי תפירה מתקדמים, על המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בתפירה ולעבור בהצלחה את הלימודים בקורסים הבסיסיים בתחום, לאחר מכן יוכלו להמשיך ולהתקדם בתחום ולהרחיב את ידיעותיהם בו. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תפירה?

משך הלימודים בקורס תפירה עשוי להשתנות בין מוסד לימודםי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים כוללים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לחמישה חודשים ואילו הקורסים המתקדמים והמקיפים יותר כוללים כ-150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנה.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס תפירה?

תוכנית הלימודים בקורס תפירה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של התפירה, בחירת בדים, מושגי יסוד בתפירה, הכנת גזרות, הפעלת מכונת תפירה, תפירת פרטי לבוש, עיבודים וקפלים, סוגי כיסים, מכפלות, תיקוני בגדים, תפירת שרוולים, מבוא לתדמיתנות, רוכסנים, יסודות הטקסטיל, מדידות, יצירת שמלות, פרימת בדים, תך זמני, תכים מכליבים, עבודה עם עור, חישוב כמות הבד הנדרשת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תפירה?

לבוגרי קורס תפירה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס תפירה הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת מתפרות, בתי אופנה בארץ ובעולם, תפירת אביזרים בתאטרון, חברות לעיצוב תיקים ואביזרי אופנה ועוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ותפירת בגדים, שמלות, שמלות ערב וכלה, אביזרים ואקססוריז במסגרת פרטית, לצבור לעצמם קהל לקוחות רחב ולמכור את תוצריהם האיכותיים והאמנותיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תפירה?

בוגרי קורס תפירה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס שיבוץ אבני חן. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשיבוץ אבני חן ויהלומים בתכשיטים, בדים ומוצרי נוי שונים באמצעות טכניקות ושיטות מקצועיות בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס עיצוב תיקים ואביזרי אופנה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון וייצור של אביזרי אופנה ואקססוריז בהתאם לטרנדים הקיימים בשוק.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ