ייעוץ לימודים חינם
קורס עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי

מה כדאי לדעת על קורס עיצוב גרפי?

עבודתם של המעצבים הגרפיים באה לידי ביטוי בעיתונים, בספרים, בטלוויזיה, ברשתות החברתיות, באינטרנט ועוד, בצורה של פרסומות, הזמנות, מודעות, ממשקי משתמש, שלטי חוצות, עטיפות מוצרים וכדומה. תחום העיצוב הגרפי משלב בין עולם האמנות לעולם השיווק והפרסום שכן התוצרים המגוונים בתחום מעבירים מסרים מסחריים ושיווקיים שונים אל הקהל הרחב.

הלימודים בקורס עיצוב גרפי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות, יחד עם היכרות עם תוכנות עיצוב גרפי כמו פוטושופ או אינדזיין. למעשה בקורס זה רוכשים את כל הכלים שנדרשים ממעצבים גרפיים, לצרכי יצירה של אלמנטים עיצוביים ומיתוגיים שונים. המשתתפים ילמדו כיצד לעצב תוצרים שונים בצורה מקצועית ואיכותית, תוך מתן דגש למסר אותו מבקש הלקוח המזמין להעביר לקהל הרחב. בסיום לימודיהם הבוגרים יוצאים אל שוק העבודה כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה.

למי מתאים ללמוד קורס עיצוב גרפי?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיצוב גרפי?

תחום העיצוב הגרפי, אשר נקרא גם תקשורת חזותית, הוא תחום מקיף ומרתק אשר כולל בתוכו את כל האלמנטים, התוצרים והעבודות בהן יש שימוש באמצעים חזותיים שונים כמו תמונות, ציורים, צבעים, פונטים, לוגואים, טקסטים וכדומה, זאת מתוך מטרה להעביר מסר מסוים תוך התחשבות בקהל היעד לו מיועד המוצר.

חשיבות העיצוב הגרפי ואופן הצגת המסרים הפכו לחשובים למדי בעידן בו אנו חיים המאופיים בצריכה אינטנסיבית, ועל כן הלימודים מושתתים על ההנחה לפיה לאופן בו מוצג הטקסט חשיבות רבה, לא פחותה מזו של הטקסט עצמו, עד כדי כך שעיצוב גרוע עשוי לחבל בטקסט טוב ולהיפך. בני האדם צורכים ומטמיעים מסרים שונים על ידי שימוש בחוש הראייה ולכן המטרה המרכזית של המעצבים הגרפיים היא העברת המסרים בדרך היעילה ביותר.
פתיחה

למי מתאים קורס עיצוב גרפי?

הלימודים בקורס עיצוב גרפי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום העיצוב והתקשורת החזותית ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים ואמנותיים, בעלי חוש אסתטי מפותח המעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש, פופולארי ורווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים אנשי שיווק ופרסום, בוני אתרי אינטרנט, מעצבי אתרי אינטרנט, עיתונאים, בוגרי לימודי תקשורת וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהרחיב את הסמכתם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיצוב גרפי?

תנאי הקבלה לקורס עיצוב גרפי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי שליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית ובעלי שליטה ברמת משתמש ביישומי מחשב ובאינטרנט. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. דרישה נוספת לעיתים מציבים בפני המועמדים היא הצגת תיק עבודות, וזאת בכדי לסנן את הסטודנטים המתאימים ביותר ללימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיצוב גרפי?

משך הלימודים בקורס עיצוב גרפי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הקצרים כוללים בתוכם כ-200 שעות לימוד אקדמיות ואילו הלימודים המקיפים והמעמיקים יותר כוללים בין 500 ל-950 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיצוב גרפי?

תוכנית הלימודים בקורס עיצוב גרפי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: פיתוח חשיבה יצירתית, מושגי יסוד בעיצוב, רישום, קומפוזיציה, איור, סגנונות וזרמים בעיצוב, פרסום ושיווק, תולדות האמנות, תקשורת חזותית, גרפיקה ממוחשבת, הפקת עבודות דפוס, סריקה, תחריט, קריאייטיב, תלת ממד, עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב מוצר, תוכנות עיצוב (פוטושופ, אילוסטרייטור, פלאש, מאיה, פריהנד, אפטר אפקטס, אינדיזיין) ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיצוב גרפי?

לבוגרי קורס עיצוב גרפי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק מן הקורסים אף מקנים לבוגריהם תעודת גמר מקצועית ותעודת השתלמות ממלכתית מטעם משרד התמ"ת.

בפני בוגרי קורס עיצוב גרפי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי פרסום, חברות לעיצוב מובייל, חברות לעיצוב אינטראקטיבי, משרדי עיצוב גרפי, חברות טלוויזיה, בתי דפוס, בתי הוצאה לאור, מערכות עיתונים, אתרי אינטרנט, סטודיו לעיצוב והפקה וכדומה. אפשרות נוספת היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם במסגרתו יוכלו להציע את שירותיהם לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיצוב גרפי?

בוגרי קורס עיצוב גרפי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אנימציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להקניית תנועה וחיים לחפצים דוממים ועצמים ויצירת אנימציות שהן מרכיב עיקרי וחשוב בעולם הפרסום, השיווק, המחשבים, הקולנוע, הטלוויזיה, האינטרנט ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס עיצוב תעשייתי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לפיתוח, עיצוב ויצירה של מוצרים אשר מיוצרים ונמכרים בייצור המוני, תוך שילוב בין גישה מדעית וטכנית לבין אמנות ויצירתיות.

ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ