ייעוץ לימודים חינם!

תואר ראשון בעיצוב אופנה

מה כדאי לדעת על לימודי עיצוב אופנה?

תחום עיצוב האופנה הוא תחום מרתק, דינאמי, אמנותי ויצירתי הנכלל תחת ענף העיצוב ועוסק בתחקיר, יצירה וביצוע בתחום האופנה. האופנה מושפעת מאירועים היסטוריים, חברתיים ותרבותיים, ומטרתה היא להגדיר מה עדכני ומקובל חברתית. לימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה מתייחסים להיבטיו המגוונים של העיצוב, ביניהם תקשורת, שיווק, מסחר וכדומה, ומטרתם היא להכשיר מעצבי אופנה איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם להביא את סגנונם האישי לידי ביטוי ממשי ולהצלחה בתחום פופולארי זה.

בעבר, שימשו הבגדים הגנה מפני מפגעי האקלים, הטבע והסביבה, אך במהלך השנים הפך הבגד למקור ביטוי עצמי של האדם, אמצעי המעיד על היותו שייך חברתית, מעיד על מעמדו בחברה, הסכמתו או התנגדותו לנורמות החברתיות וכן בעל משמעויות תרבותיות, פסיכולוגיות, פוליטיות, כלכליות, היסטוריות ועוד. 

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב אופנה?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיצוב אופנה?

מעצבי האופנה הם בעלי המקצוע שאחראים על כלל תהליך ההפקה והשיווק של בגדים ואביזרי אופנה, החל מהגיית רעיון, דרך שלבי הרישום, תפירה, גזירה וביצוע ועד לשיווקו בתעשייה, בין אם המקומית ובין אם הבינלאומית. נוסף על כך, עוסקים מעצבי האופנה בתדמיתנות, סטיילינג, ניהול מותגי אופנה, ייבוא ושיווק אופנה, קניינות, עבודה בסטודיו, בחירת צבעים, מרקמים ובדים לתפירת פרטי לבוש שונים וכדומה. אם כן, לבוגרי תואר ראשון בעיצוב אופנה מצפות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות.

תוכנית הלימודים של תואר ראשון בעיצוב אופנה כוללת ידע תיאורטי ועיוני נרחב ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מבוקש, מרתק, יצירתי ואמנותי זה. המשתתפים יוכשרו לפיתוח רעיונות יצירתיים, ביטוי הרעיונות בצורה ממשית ומוחשית, וכן להבנה טכנית של הבגד, הכרת מרכיביו, עידוד יצירתיות, מדידה, גזירת מידות, תפירה ועוד.
פתיחה

למי מתאים ללמוד עיצוב אופנה?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב אופנה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, אמנותיים, בעלי יכולות איור וציור מפותחות, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם ולהשתלב בתחום עיצוב הטקסטיל והאופנה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים העוסקים בתחום זה מכבר, במסגרת תפקידי התפירה והגזירה של בדים, כמו גם ייצור הבדים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להתקדם ולהתפתח.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב אופנה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, זאת בתנאי כי הוא גבוה מן הנדרש.

בין דרישות הקבלה הנפוצות, על המועמדים לעבור מבחני קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות המאגד את כל יצירותיהם, ומטרתו להעיד על כישוריהם ויכולותיהם האמנותיות. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור: תנאי קבלה - לימודי עיצוב אופנה.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב אופנה?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב אופנה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב אופנה?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב אופנה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: ההיסטוריה של האופנה והטקסטיל, יסודות הנדסת הטקסטיל, עיצוב בדים למטרות מגוונות, יסודות ביישומי מחשב הקשורים לתחום העיצוב, תדמיתנות, עיצוב בגדי ים, עיצוב בגדי ערב, עיצוב שמלות כלה, עיצוב בגדים לילדים, אקססוריז ופריטי אופנה, יסודות התפירה, גזירה, סריגה, צביעת בדים, שיווק אופנה, סטיילינג, הנדסת טקטסיל, בדים וצבעים, בניית קולקציה, קניינות, ציור קטלוגים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב אופנה?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בעיצוב אופנה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Des - Bachelor of Design בעיצוב אופנה מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחומים רבים, ביניהם: עיצוב אופנה ואביזרים, עיצוב טקסטיל, ניהול ייצור בענף הטקטסיל, ביקורת איכות בענף הטקסטיל, מערכות פיתוח טקסטיל, סטיילינג, תיאום אופנה, שיווק, הנדסת טקסטיל, ייבוא טקסטיל ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בעיצוב אופנה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס הום סטיילינג. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעיצוב חללים פנימיים, שילוב ריהוט אופנתי, אביזרים, צבעים, טקסטורות וכדומה, בהתאם לבקשת הלקוח ולאווירה אותה מתכוון החלל להעביר למבקרים בו.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס צורפות ועיצוב תכשיטים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים ליצירת תכשיטים ייחודיים ומרהיבים תוך שימוש בטכניקות עבודה מגוונות, בין אם קלאסיות ובין אם מתקדמות, ועבודה עם חומרים איכותיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ