ייעוץ לימודים חינם!

קורס כתיבה יוצרת

מה כדאי לדעת על קורס כתיבה יוצרת?

קורס כתיבה יוצרת מתאים לסופרים, משוררים, תסריטאים, מחזאים וכל החולמים לעסוק בכתיבה, אשר יוכלו להעשיר את ידיעותיהם, לשפר את מיומנויות הכתיבה שלהם ולצבור ניסיון נרחב בתחום. נוסף לפן המקצועי של הכתיבה היוצרת, הכתיבה משמשת גם ככלי פסיכולוגי-טיפולי יעיל להתמודדות עם קשיים, בעיות ומצוקות. הכתיבה מאפשרת להעלות את רגשותיהם של הכותבים מבלי לדבר, להבין את אשר קרה בצורה טובה יותר, לתת מענה לבעיות ולעמוד מול חוויות קשות.

הלימודים בקורס כתיבה יוצרת כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ויצירתי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לתרגם חוויות יומיומיות למילים, כיצד לצבור בטחון עצמי ולשתף אחרים ביצירותיהם, איך לפתח את היצירתיות והדמיון שלהם וכיצד לגבש לעצמם סגנון כתיבה אישי וייחודי.

למי מתאים ללמוד קורס כתיבה יוצרת?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס כתיבה יוצרת?

כתיבה יוצרת היא כתיבה בעלת מטרה אמנותית אשר כוללת בתוכה סוגות ספרותיות שונות, למשל: מחזות, פרוזה, שירה וכדומה. הכתיבה היוצרת היא כלי רב עוצמה לביטוי עצמי, רגשי ואמנותי, ורבים מהעוסקים טוענים כי זו נקודת אור עבורם אשר מעצימה את חייהם ותורמת רבות להתפתחותם האישית. ישנם כאלו שהכתיבה באה להם בקלות וישנם אלו הזקוקים לתמיכה ולליווי על מנת לממש את כשרונם בצורה מרבית.

במשך שנים רבות מודפסים בארץ ובעולם ספרי פרוזה ושירה רבים, המבקשים לשתף את הקוראים במחשבות, רגשות, תובנות, סיפורים, קונפליקטים ודעות של כותביהם. כיוון שרבים נמשכים לעולם האמנותי והיצירתי של הכתיבה, הפך תחום זה לפופואלרי ומבוקש במיוחד, הן במוסדות הלימוד השונים והן בשוק העבודה. 
פתיחה

למי מתאים קורס כתיבה יוצרת?

הלימודים בקורס כתיבה יוצרת פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הכתיבה והספרות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, בעלי יכולת הבעה והתנסחות טובה, המבקשים לבטא עצמם דרך הכתיבה והספרות ולפתח ערוץ ביטוי יצירתי, אישי, אמנותי ועמוק לשם כתיבת סיפורים, שירים, מחזות וכדומה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עיתונאים, בוגרי תואר ראשון בספרות, פרסומאים, קופירייטרים, בלוגרים, תסריטאים, סופרים, מורים ללשון ואנשי חינוך בכלל, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה מקצועית שיש באפשרותה לייעל את עבודתם השוטפת.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס כתיבה יוצרת?

תנאי הקבלה לקורס כתיבה יוצרת יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

בחלק מן הקורסים, לרוב באלו המעמיקים והמתקדמים יותר, דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי ניסיון קודם ורקע בכתיבה. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים מהמועמדים להציג יצירות קודמות שכתבו, זאת בכדי לסנן את המועמדים המתאימים ביותר.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס כתיבה יוצרת?

משך הלימודים בקורס כתיבה יוצרת עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. ישנן סדנאות קצרות הנמשכות יומיים בלבד וישנם קורסים ארוכים ומקיפים יותר הנפרשים בדרך כלל על פני בין עשרה לחמישה עשר מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס כתיבה יוצרת?

תוכנית הלימודים בקורס כתיבה יוצרת משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: עקרונות בניית יצירה ספרותית, סגנונות כתיבה, לימוד מבנה יצירה ספרותית תוך כדי תהליך פיתוח חשיבה יצירתית, פיתוח מיומנויות כתיבה, קריאת כתבי יוצרים ידועים, כתיבת יומן, כתיבת מונולוג, כתיבת זכרונות, העמקה במוטיבים ספרותיים, כתיבת יצירות פרוזה, כתיבת שירה, שיפור יכולת כתיבה אינטואיטיבית, פיתוח כלים להערכת עבודה אישית, דיאלוג, גוף שלישי - הסופר והמספר, כתיבה אוטומטית, משלים ואלגוריות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס כתיבה יוצרת?

לבוגרי קורס כתיבה יוצרת אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס כתיבה יוצרת עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרות עריכת תוכן באינטרנט, פרסום סיפורים באתרים, חברות תקשורת, עיתונים, אתרי חדשות, קופירייטינג וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית, לפרסם את יצירותיהם בעצמם, לצבור קהל קוראים רחב ואף למכור את תוצריהם בחנויות ובאתרי אינטרנט שונים. עבודה כעצמאים מאפשרת גמישות בשעות העבודה ולכן בוגרים רבים פונים לאופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס כתיבה יוצרת?

בוגרי קורס כתיבה שיווקית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס כתיבה טכנית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לכתיבת מסמכים נלווים לשירותים או למוצרים שמטרתם להסביר אודות השימוש בו והאפשרויות אותן הוא כולל. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס שיווק ופרסום. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בבניית אסטרטגיות שיווקיות התומכות במטרות החברה או הארגון.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ