ייעוץ לימודים חינם
קורס צורפות ועיצוב תכשיטים

קורס צורפות ועיצוב תכשיטים

מה כדאי לדעת על קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

צורפות ועיצוב התכשיטים מאפשרים שילוב בין יצירתיות, אמנות, יופי ואופנה ונותנים מענה להגשמה אישית ועצמית דרך חומר. עיצוב התכשיטים מתמקד בעיקר העיצוב מתכות כמו כסף, זהב ונחושת ושיבוץ אבני חן, יהלומים ואבנים יקרות. עם זאת, בשנים האחרונות התפתחה מגמה של ייצור תכשיטים מודרניים מעץ, טקסטיל, נייר, קרמיקה, צמר, פלסטיק, זכוכית וכדומה. מגוון החומרים העשיר את אפשרויות הביטוי של כל יוצר ונתן מקום לכל אחד למצוא את התכשיט שמתאים לו ביותר.

כיום קיימים קורסי צורפות ועיצוב תכשיטים במגוון מכללות בארץ והם כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות ליצירת תכשיטים איכותיים תוך שימוש בטכניקות בסיסיות ומתקדמות בתחום. המשתתפים ילמדו על ההבדלים בין החומרים השונים, על טכניקות העבודה עם כל אחד מן החומרים הללו, על שיטות שילוב האבנים בתכשיט, יתנסו בעבודה עם הכלים הרלוונטיים ויוכשרו כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים.

למי מתאים ללמוד קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

אמנות הצורפות ועיצוב התכשיטים היא אמנות עתיקה שהייתה קיימת כמעט בכל אחת מן התרבויות בעולם העתיק. במיתולוגיות השונות ניתן למצוא אזכורים רבים לתכשיטים שונים, לענידת תכשיטים, לערך האסתטי של פריטים אלו ולמעמד הכלכלי והחברתי עליו העידו. במהלך השנים הרבות שחלפו מאז, התפתחה עבודתם של הצורפים, עודכנו שיטות וטכניקות העבודה והותאמו לחידושים הטכנולוגיים של התקופה.

התכשיטים עשויים בדרך כלל ממתכות יקרות כמו כסף וזהב ומשובצים לעיתים באבני חן ויהלומים. גם כיום, כמו בימי קדם, יש בכוחם של התכשיטים להעיד על עושר ועל מעמד חברתי. ביקוש לתכשיטים יפים ואיכותיים הוא גבוה במיוחד ולכן בעלי מקצוע מוסמכים הם מבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה.
פתיחה

למי מתאים קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

הלימודים בקורס צורפות ועיצוב תכשיטים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התכשיטנות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, אמנותיים, בעלי חוש אסתטי מפותח וכישרון לעבודת ידיים איכותית אשר מעוניינים לפתח את כישוריהם ולרכוש טכניקות מתקדמות לעיצוב תכשיטים. כמו כן, הלימודים מתאימים למעצבי תכשיטים בפועל אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש טכניקות ומיומנויות עבודה עדכניות וחדשניות בתחום, כדי להפוך לאנשי מקצוע מן השורה הראשונה. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

תנאי הקבלה לקורס צורפות ועיצוב תכשיטים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי ניסיון מעשי באחד מתחומי האמנות וכי יציגו תיק עבודות הכולל את כל תוצריהם. כמו כן, סביר להניח כי יידרשו המועמדים לעבור ועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

משך הלימודים בקורס צורפות ועיצוב תכשיטים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים בין 30 ל-50 שעות לימוד אקדמיות ואילו הקורסים המקיפים והמתקדמים יותר כוללים בין 100 ל-300 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

תוכנית הלימודים בקורס צורפות ועיצוב תכשיטים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.
 
על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: יסודות הצורפות, מונחים בסיסיים בתחום, הכרת כלי העבודה, הכרת המתכות השונות, טכניקות הלחמה, ניסור, פיצור, שימוש בפרייזר, תהליכי גימור, בניית בתי אבן לשיבוץ אבנים, חיבורים קרים, יצירת טקסטורות, צריבת מתכות, עיצובים מורכבים ומתקדמים, פיתוח היצירתיות האישית, בניית מודלים, עיצוב בחרוזים, ריקועים במתכת ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

לבוגרי קורס צורפות ועיצוב תכשיטים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן הקורסים אף מקנים לבוגריהם תעודת מקצוע איכותית ויוקרתית מטעם משרד התמ"ת.

בפני בוגרי קורס צורפות ועיצוב תכשיטים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת בתי מלאכה, סטודיו לייצור ועיצוב תכשיטים, חנויות מובילות לעיצוב ומכירת תכשיטים, חנויות אינטרנטיות, רשתות אופנה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ומכירת תוצריהם בדוכנים, בפסטיבלים, ברשתות החברתיות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס צורפות ועיצוב תכשיטים?

בוגרי קורס צורפות ועיצוב תכשיטים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיצוב אופנה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב בגדים ופרטי אופנה בשלל טכניקות ושיטות עדכניות, כך שיוכלו להביע את סגנונם האישי ואת היצירתיות שלהם בדרך נוספת. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס הוראת אמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להעברת ערכי האמנות, תולדותיה וחשיבותה אל דור חדש של ילדים, בני נוער ומבוגרים, תוך הקניית מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ