ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בלימודי עיצוב

תואר ראשון בלימודי עיצוב

מה כדאי לדעת על לימודי עיצוב?

תואר ראשון בעיצוב מקנה לסטודנטים הבנה נרחבת בנושא העיצוב על כל תחומיו, וכן מספק להם את מירב הידע הנדרש לצורך שימוש בטכניקות השונות אשר מהוות תשתית לכל ההתמחויות המקצועיות בתחום. נושאי הלימוד השונים שמוצגים בתכניות הלימוד מסייעים בפיתוח החוש האמנותי ויכולות העיצוב, הדמיון והיצירתיות.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשוק העבודה כמעצבים מיומנים, מקצועיים ואיכותיים. תכניות הלימוד כוללות תכנים הקשורים ליסודות העיצוב, לדו-ממד ולתלת ממד, כמו גם לרישום, פיסול, צילום וכדומה, שימוש בחומרי גלם שונים, עבודה עם מערכות ממוחשבות מגוונות ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בלימודי עיצוב?

1
אמנותי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיצוב?

תחום העיצוב הוא תחום רחב היקף אשר כולל בתוכו תתי נושאים רבים ומגוונים. ישנם סוגים שונים של מעצבים: מעצבי פנים, מעצבי חוץ, מעצבים גרפיים, מעצבים תעשייתיים, מעצבי אופנה וכדומה. כל אחד מתתי הנושאים הללו הוא עולם ומלואו והוא דורש הכשרה מקצועית ואיכותית, בין אם במסגרת לימודי תעודה ובין אם תואר ראשון. הלימודים נעשים לרוב בליווי של מעצבים מובילים בתעשייה ומאפשרים היכרות ראשונית עמם שעשויה להועיל בסיום התואר. 

תואר ראשון בעיצוב יקנה לבוגרים בסיס ידע וכלים פרקטיים לעיסוק באומנות על כל תחומיה. אלו, נוסף על כישרון ונטייה טבעית לאומנות יסייעו לכם להתקבל לעבודה טובה ומספקת, שתאפשר לכם להתפרנס מהכישרון ומהתשוקה שלכם. 
פתיחה

למי מתאים ללמוד עיצוב?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מירב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בחוש אסתטי מפותח, יצירתיים ואמנותיים, בעלי דמיון מפותח וזיקה לתחום, המעוניינים לשנות את הסביבה היום יומית שלנו, לבטא את יכולותיהם ואת חזונם האישי באמצעות טכניקות עבודה שונות ומגוונות בתחומי העיצוב הקיימים, על ידי רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיצוב יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו, בתנאי שהוא גבוה מן הנדרש.

כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. נוסף על כך, ייתכן ויידרשו המועמדים להציג תיק עבודות המאגד את כל יצירותיהם הקודמות. בחלר מהמוסדות מי שלא יעמוד בתנאי הקבלה יהיה זכאי להירשם למכינה ייעודית במטרה להתקבל בשנה העוקבת.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים לימודי תואר על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר ומוסד הלימודים הנבחר. ישנם גם לימודי תעודה שמשך הלימוד בהם קצר יותר - כשנתיים.

חשוב לדעת כי יש מוסדות לימוד אשר מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב?

לימודי עיצוב נלמדים במסגרת אוניברסיטאות, מכללות ייעודיות ללימודי עיצוב, מכללות אקדמיות, בתי ספר לאמנות וכדומה, הן במתכונת של לימודי העשרה, לימודי תעודה או לימודים אקדמיים. ישנם לימודים כלליים בתחום העיצוב אשר מכשירים את בוגריהם כמעצבים רב תחומיים וישנם לימודי עיצוב בתחום התמחות מסוים.

בין מסלולי הלימוד השונים ניתן למצוא: תואר ראשון בעיצוב פנים, תואר ראשון בעיצוב גרפי, תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, תואר ראשון בתקשורת חזותית, תואר ראשון בעיצוב אופנה, תואר ראשון בצורפות ועיצוב תכשיטים, תואר ראשון בתולדות האמנות, תואר ראשון באדריכלות וארכיטקטורה ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד נושאים אלו גם במסגרת קורסים שונים. פעמים רבות מוקדשת השנה האחרונה בתוכנית הלימודים להתנסות מעשית בתעשייה בליווי מעצבים בתחום. 
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בעיצוב אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון B.Des בעיצוב כללי או בהתמחות ספציפית, מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם ובהתאם למסלול הלימודים הנבחר.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כעצמאיים ולהציע את שירותיהם המקצועיים באופן פרטי, אמנם יוכלו גם להשתלב בשוק העבודה כשכירים במסגרת בתי אופנה, חברות בגדים, משרדי פרסום, תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, מערכות עיתונים, אתרי אינטרנט, משרדי עיצוב, משרדי אדריכלות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בעיצוב?

בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בתואר שני בעיצוב משולב שבו לומדים על עולמות העיצוב השונים, הקשר בין המדע והטכנולוגיה לעיצוב ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס שיבוץ אבני חן. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשיבוץ יהלומים ואבני חן בתכשיטים שונים ובמוצרי נוי מגוונים תוך שימוש בשלל הטכניקות הקיימות בתחום.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ