ייעוץ לימודים חינם!

קורס הוראת אומנות

מה כדאי לדעת על קורס הוראת אומנות?

ניתוח יצירות אמנותיות אינו דבר פשוט כלל ולכן הדרכת האומנות שונה בתכלית מלימוד כל מקצוע אחר. הוראת האומנות משלבת בין לימודי אומנות ללימודי תעודת הוראה ודורשת מקצועיות מלאה בכל טכניקות האומנות הקיימות, יצירתיות, ידע מעמיק בתולדותיה, בז'אנרים ובזרמים השונים בה, השפעתה על תחומי חיים נוספים ועוד.

הלימודים בקורס הוראת אומנות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק וחשוב זה אשר מהווה מקום משמעותי בכל תרבות וחברה. תוכנית הלימודים במסלול זה מותאמת לדרישות משרד החינוך בתחום הוראת האומנות, החל מהוראת אומנות לגיל הרך ועד להכשרת תלמידי תיכון לבחינת הבגרות באומנות.

למי מתאים ללמוד קורס הוראת אומנות?

1
חברתי
2
אמנותי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס הוראת אמנות?

אמנות היא שם כולל לסוגים שונים ומגוונים של יצירות, ביניהן יצירות ספרותיות, אמנויות במה ואמנויות חזותיות. כל אחד מן הסוגים הללו משמש כביטוי אינדיבידואלי ליצירתיות, דמיון, רגשות, מחשבות ולפנימיותו של היוצר. האמנות תורמת להתפתחות הקוגנטיבית והרגשית של האדם, מפתחת את יצר הסקרנות, מעודדת חשיבה יצירתית ומעמיקה, נותנת לגיטימציה לשונה ועוד.

בכוחה של האמנות ללמד את צופיה על אירועים היסטוריים, תרבויות, דתות, אמונות, דעות וערכים, תוך למידה חווייתית וביטוי של רגשות פנימיים. חשיבות האמנות היא מרכזית בעיקר בגיל הילדות, היא מלמדת כי יש מספר דרכים לבחון מקרים וסיפורים ולהבין אותם בצורה שונה, מלמדת לכבד דעות שונות, מלמדת סבלנות והקשבה לאחר ועוד ערכים חשובים רבים.
פתיחה

למי מתאים קורס הוראת אמנות?

הלימודים בקורס הוראת אמנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ההוראה או האמנות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאמנים מהסוגים השונים כמו פסלים, צלמים, ציירים, שחקנים וכדומה, המעוניינים להעביר את כשרונם ואת ידיעותיהם הלאה אל דור חדש של אמנים, לגרום לתלמידיהם להתאהב באמנות ולהבין את משמעותה החשובה. כמו כן, מתאימים הלימודים למורים ולמתעניינים בהדרכה והנחייה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהחל ללמד אמנות במסגרת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס הוראת אמנות?

תנאי הקבלה לקורס הוראת אמנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

ישנם קורסים אשר דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי תעודת בגרות מלאה ולעיתים אף בוגרי תואר ראשון רלוונטי. חלק מן המוסדות מקבלים מועמדים בעלי רקע או ניסיון קודם בתחומי האמנות השונים או בעולם ההוראה, לעיתים נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות ולעבור מבחן מעשי בתחום. כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים שמטרתו לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הוראת אמנות?

משך הלימודים בקורס הוראת אמנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 300 ל-600 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס הוראת אמנות?

תוכנית הלימודים בקורס הוראת אמנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לאמנות, יסודות הצבע, יסודות הרישום, סדנת צילום, תחריט, קרמיקה, ציור, אמנות בין תחומית, תולדות האמנות, סגנונות שונים, אמנות האסלאם, אמנות ימי הביניים, אמנות הרנסאנס, אמנות בישראל, אמנות מודרנית במערב, מתודיקה של הנחיית תחומי אמנות שונים, האמנות ככלי תומך בנפש האדם, האמנות ככלי ריפוי, סוגיות בחינוך ערכי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הוראת אמנות?

לבוגרי קורס הוראת אמנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. 

בוגרי קורס הוראת אמנות הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת החינוך הפורמלי והחינוך הבלתי פורמלי, בבתי ספר יסודיים או בבתי ספר על יסודיים, במתנ"סים, בפנימיות, בארגונים חברתיים, בעמותות התנדבותיות, בפעילויות קהילתיות, בחוגי אמנות וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים לקיים תערוכות בפלטרורמות המדיה השונות או במוזיאונים, ליצור ולמכור את יצירותים ולפתח את עבודתם בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הוראת אמנות?

בוגרי קורס הוראת אמנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס טיפול באמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש באמנות ככלי טיפולי יעיל שיש באפשרותו לקדם מטופלים ולסייע להם בהתמודדות עם קשיים, בעיות והפרעות שונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ביבליותרפיה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול באוכלוסיות מגוונות באמצעות יצירות ספרותיות שונות המאפשרות פרשנות והתמודדות עם סיטואציות שונות במטרה לטפל בהפרעות רגשיות, חברתיות והתפתחותיות שונות.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ