ייעוץ לימודים חינם
קורס ציור ורישום

קורס ציור ורישום

מה כדאי לדעת על לימודי ציור ורישום?

ציור ורישום הם שני תחומים עיקריים וחשובים בעולם האמנות והם מאפשרים כלי מרכזי וחשוב להבעה אישית ולביטוי רגשות, יצירתיות וייחודיות. בכדי לעסוק בתחומים אלו אמנם יש צורך בכשרון טבעי מסוים, ביצירתיות ובחוש אסתטי מפותח, אך כדי להצליח בתחום יש ללמוד טכניקות מקצועיות וחשובות שיש באפשרותן לשפר את כישרון הציור והרישום של כל אחד ברמה משמעותית. כיום, הציירים הם לא רק אמנים, אלא גם אנשי מקצוע בתחום האנימציה, מעצבים גרפיים, פרסומאים, אדריכלים, מעצבי פנים וכדומה.

הלימודים בקורס ציור ורישום כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות המאפשרות בנייה של ערוץ ביטוי אמנותי ועוצמתי, פיתוח טכניקות ביצוע יצירתיות, פיתוח ראייה מרחבית והעשרת הידע הקיים בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס ציור ורישום?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ציור ורישום?

הציור נחשב לאחת האומנויות העתיקות ביותר בעולם המשמשת לקישוט חללים, הבעת רגשות ודעות ועוד. את הציור ניתן לבצע על משטחים שונים כמו נייר, קנבס, אבן, לוח, קיר וכדומה, באמצעות צבעים שונים כמו אקריליק, טושים, עפרונות, ספריי צבע, פסטל, צבעי שמן, צבעי מים, גואש ועוד, תוך שימוש בטכניקות מגוונות הכוללות צבעים וקווים, משחקי תאורה, הצללות, נפח, עומק וכדומה. כל אחד מן המשתנים הללו משפיע על אופן היצירה ועל משמעותה.

הרישום, לעומת זאת, מתייחס לקו ולא לצבע ובאמצעות כך מזכיר את טכניקות התחריט וההדפס הקיימות. בעבר, שימש הרישום לביצוע סקיצות, הכנות ותרשימים מקדימים, אך כיום נחשב לאומנות בפני עצמה. את הרישום ניתן לבצע באמצעות עפרונות שחורים וצבעוניים, טושים, פחם, גרפיט ועוד. שתי המיומנויות הללו משתייכות לקטגוריית האמנות הפלסטית והן דרך שימושית לביטוי אישי, יצירתי ואמנותי עוצמתי במיוחד.
פתיחה

למי מתאים קורס ציור ורישום?

הלימודים בקורס ציור ורישום פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האמנות והאיור ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים המעוניינים באפיק ביטוי אמנותי חדש באמצעותו יוכלו להתפתח ברמה האישית בצורה משמעותית. הלימודים מיועדים לאנשים חסרי ניסיון המעוניינים להיחשף לתחום יצירתי זה, כמו גם לאנשים מנוסים בתחום האיור, הציור והרישום, אשר יש ברצונם להיחשף לטכניקות חדשות בעולם זה ולפתח את יכולותיהם המקצועיות ואף להפוך לאנשי מקצוע מיומנים בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ציור ורישום?

תנאי הקבלה לקורס ציור ורישום יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

לעיתים, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, להציג תיק עבודות ולהיות בעלי ניסיון מעשי ברישום, ציור או כל תחום אומנות רלוונטי אחר. כמו כן, מרבית מוסדות הלימוד מקיימים ראיונות קבלה אישיים מול ראשי מסלול הלימודים ומטרתם היא לבדוק את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ציור ורישום?

משך הלימודים בקורס ציור ורישום עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים הבסיסיים כוללים בין 50 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים ספורים ואילו לימודים מקיפים ומעמיקים ביותר בתחום כוללים מעל ל-300 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ציור ורישום?

תוכנית הלימודים בקורס ציור ורישום משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תולדות הציור והרישום, פיתוח חשיבה יצירתית, קומפוזיציה, צורות וקווים, חלל ופרופרוציה, אור וצל, צבע, חומרי עבודה, סגנונות ציור ורישום, טכניקות בסיסיות ומתקדמות, ציורי נוף, ציורי פורטרטים, טבע דומם, ציורי עירום, גלגל הצבעים ותכונות הצבעים, צבע כערוץ ריפוי, ציור כביטוי אינדיבידואלי, הפשטה, פרספקטיבה, יסודות ההתבוננות במציאות, ניתוח ציורים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ציור ורישום?

לבוגרי קורס ציור ורישום אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס ציור ורישום הם אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדי פרסום בתפקיד מעצבים גרפיים, בתחום פיתוח משחקי המחשב, בעולם האנימציה, בתחום הגרפיקה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ומכירת יצירותיהם לגלריות, תערוכות או לקוחות פרטיים המעוניינים בעבודתם היצירתית, המעניינת והמרתקת. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה, ולכן בוגרים רבים בוחרים באפשרות זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ציור ורישום?

בוגרי קורס ציור ורישום המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיצוב חלונות ראווה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב חלונות ראווה של חנויות ובתי עסק מתוך מטרה למשוך אליהם עוד לקוחות ולהגדיל את רווחיהם תוך שימוש בטכניקות, כלים ומיומנויות מקצועיות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס טיפול באמנות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לטיפול במגוון קשיים, הפרעות ובעיות באמצעות כלים שונים מעולם האמנות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ