ייעוץ לימודים חינם
קורס איור

קורס איור

מה כדאי לדעת על קורס איור?

האיור הוא יצירה ויזואלית המלווה טקסטים ומיועדת להסביר את כוונתם, להקל על הבנתם ולהרחיב את משמעותם. האיורים מופיעים פעמים רבות בספרי עיון, ספרי סיפורים, ספרי קומיקס, בתחום עיצוב האופנה, פרסום ושיווק, עיצוב פנים, אנימציה, עיצוב גרפי ועוד.

הלימודים בקורס איור כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לאיור בסגנונות השונים, תוך ליווי תהליך היצירה החל משלב הרעיון ועד לשלב יצירת התוצר המוגמר. המשתתפים ילמדו את טכניקות האיור הקיימות, העתיקות והחדישות, יוכשרו לשילוב האיורים בקטעים כתובים לצורך הוספת פרשנות והבהרת הטקסט, ילמדו כיצד לאפיין דמויות מצוירות ויצאו אל שוק העבודה כמאיירים מיומנים ומקצועיים שיש באפשרותם להשתלב בשוק העבודה בתחום במסגרות שונות ומגוונות. 

למי מתאים ללמוד קורס איור?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס איור?

איור הוא סוג של אומנות ויזואלית המלווה טקסטים ונשען על יכולות רישום, ציור והמחשה חזותית מורכבת של חומר רעיוני על ידי קווים וצבעים במטרה להעביר את המסר הכתוב באמצעות ציור או רישום. האיור משמש כערוץ ביטוי אמנותי עצמאי ושפה ויזואלית בלתי מילולית ליוצרים רבים. לעיתים האיור משמש ככלי אמנותי בפני עצמו ולעיתים הוא מרכיב עיקרי ומשלים בעבודות אמנות ועיצוב שונות.

ישנן טכניקות שונות ומגוונות בתחום האיור, חלקן ידניות וחלקן, בהתאם להתפתחות הטכנולוגית שחלה בשנים האחרונות, מתבצעות על ידי מחשב. עם זאת, הטכניקה היא בסך הכל אמצעי וכלי להעברת המסר אותו מתכוון המאייר להעביר, הצגת הדמות אותה ברצונו להציג והביקורת אותה הוא מותח על הסיטואציה. קורס איור מכשיר בוגרים מיומנים מן השורה הראשונה, אשר ישתלבו בקלות בשוק העבודה במגוון המשרות שיש לתחום להציע.
פתיחה

למי מתאים קורס איור?

הלימודים בקורס איור פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הציור והרישום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים וכשרוניים המעוניינים בהעשרה והכשרה מרתקת ומקצועית שתסייע להם בהשתלבות בשוק העבודה כמאיירים מוכשרים ומקצועיים, בעלי ידע ומיומנויות באיור ידני ובאיור דיגיטלי המתבצע באמצעות תוכנות ממוחשבות. ישנם קורסים אשר מתמקדים באיור לעולם הפרסום, קורסים המתמקדים בספרי קומיקס ואיור ספרים וכדומה, וכל אחד מאלו פונה לקהל היעד הרלוונטי.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס איור?

תנאי הקבלה לקורס איור יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

ישנם קורסים הדורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע וניסיון קודם בתחום האיור, הרישום והציור ולעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות המרכז את כל תוצריהם, בכוונה לסנן את המועמדים המתאימים ביותר. כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור מבחני קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס איור?

משך הלימודים בקורס איור עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לארבעה חודשים. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס איור?

תוכנית הלימודים בקורס איור משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מהות האיור, התפתחות האיור, הכרות עם טכניקות עבודה שונות, סוגי צבעים וחומרים, בניית קומפוזיציה, תוכנות ממוחשבות, סגנונות איור קלאסיים ומודרניים, פיתוח דמויות, פיתוח רעיון החל משלב הקונספט ועד שלב התוצר הסופי, הקשר בין האיור לטקסט, מפגש עם מאייר, פיתוח סגנון אישי וייחודי, תחריט ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס איור?

לבוגרי קורס איור אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס איור הם אנשי מקצוע מבוקשים, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרות שונות, לדוגמה: הוצאות ספרים, מערכות עיתונים ואתרי חדשות, מקומונים, שבועונים, אתרי אינטרנט פרסומיים, חברות לעיצוב, אפליקציות ומשחקי מחשב, משרדי פרסום, סטודיו לעיצוב ופרסום, חברות אנימציה, חברות עיצוב מוצר ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ומכירת תוצריהם לאנשים פרטיים ולחברות שונות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס איור?

בוגרי קורס איור המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיצוב תעשייתי. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב מוצר החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע הסופי, תוך שילוב בין חשיבה יצירתית לבין גישה מדעית וטכנית. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס פוטושופ. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה עם תוכנת PhotoShop, תוכנת גרפיקה ממוחשבת, שיכולה לסייע להם באיור ובעיצוב.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ