ייעוץ לימודים חינם!

קורס קולנוע

מה כדאי לדעת על לימודי קולנוע?

אומנות הקולנוע, בדומה לאמנויות אחרות, אינה מצריכה מהצופה בה להיות מומחה בתחום בכדי להנות ממנה, אך עם זאת הבנה עמוקה בתחום מספקת רובד נוסף להנאה ואף מגבירה אותה. מלבד הצפייה עצמה בסרט, ידיעת התחום מקנה ידע נרחב בתחום אפשרות לניתוח והבנה של הסרט, דבר אשר הופך את חוויית הצפייה למהנה ומעשירה הרבה יותר.

הלימודים בקורס קולנוע כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה, תוך התייחסות למקצועות השונים בתחום כמו תסריטאות, כתיבה, עריכת וידאו, בימוי ומשחק. המשתתפים ייחשפו להיבטים תרבותיים ומעשיים בתעשיית הקולנוע, הן מתוך מטרה להשתלב בעשייה בתחום והן מתוך מטרה להבין סרטים לעומקם ולחקור אותם ואת משמעותם.

למי מתאים ללמוד קורס קולנוע?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קולנוע?

עולם הקולנוע והסרטים הוא עולם אמנותי פופולרי ומרתק במיוחד. תחושת המציאות שהסרטים הקונלועיים משרים על הצופים מקלה מאוד על חיבורם הרגשי לסרט, לעלילתו ולגיבוריו ועל כן תחום זה הפך למוקד עניין מרכזי עבור רבים. מדי שנה יוצאים לאור אלפי סרטים חדשים ברחבי העולם כולו ומליונים רבים של אנשים מבקשים לראותם, בין אם בבתי הקולנוע ובין אם בבתיהם. קורס קולנוע מספק הבנה מעמיקה של עולם הקולנוע, ובכך תורם להנאה שבצפייה בסרט וליכולת הניתוח שלו. 

הסרטים השונים בעולם הקולנוע מסווגים לפי ז'אנרים שונים, וביניהם: מערבונים, סרטי מדע בדיוני, סרטי מלחמה, סרטי היסטוריה, סרטי פשע, סרטי פעולה, סרטי קומדיה, סרטי אימה, סרטי אנימציה, רומנים רומנטיים ועוד. סיווג הסרטים מתבצע על פי תוכן הסרט והעלילה המתוארת בו, אופיו של הסרט, הרגש העובר לצופים דרך המסך, המסר אותו מבקש הסרט להעביר ומאפייניו המגוונים של הסרט.
פתיחה

למי מתאים קורס קולנוע?

הלימודים בקורס קולנוע פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הסרטים והקולנוע ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי אומנות זו המעוניינים להכיר את ההיסטוריה שלה לעומקה, ללמוד על התפתחותה החל מראשיתה ועד לימינו, לרכוש כלים ומיומנויות להבנה וניתוח של יצירות קולנועיות ולקבל רובד משמעותי נוסף לצפייה בסרט. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אלו גם אנשים בעלי רקע קודם בתחום האנימציה, פרסום, תסריטאות, עיצוב גרפי, תקשורת חזותית וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש הכשרה איכותית בתחום זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קולנוע?

תנאי הקבלה לקורס קולנוע יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה ולעיתים אף בוגרי 12 שנות לימוד. כמו כן, סביר להניח כי המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, חשוב לציין כי לעיתים מוסדות הלימוד השונים מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קולנוע?

משך הלימודים בקורס קולנוע עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים נפרשים על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לשנה אחת. עם זאת, ישנן סדנאות מקוצרות הנפרשות על פני בין שלושה לחמישה מפגשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קולנוע?

תוכנית הלימודים בקורס קולנוע משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של הקולנוע, מקומו ותפקידו של הקולנוע בתרבות האנושית, תפקידיו השונים של הקולנוע, תפקידים מקצועיים בעשייה הקולנועית, התפתחות אמנות הקולנוע, סגנונות קולנועיים, בחינת הקשר בין הקולנוע לאמנויות נוספות, קולנוע ופסיכולוגיה, סקירת סרטים זרים ובחינת התרבויות הנדונות, קולנוע תיעודי, יסודות הבימוי, צילום קולנועי, יסודות התסריטאות, השפעת הקולנוע על המציאות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קולנוע?

לבוגרי קורס קולנוע אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

לימודים אלו מספקים למשתתפיהם הבנה מעמיקה של האומנות הקולנועית, דבר אשר הופך את חוויית הצפייה למעניינת, מהנה ומעשירה יותר. עם זאת, על מנת להשתלב במגוון העבודות בעולם הקולנוע, על הבוגרים להמשיך ללימודים מתקדמים, שכן תעודת הגמר בקורס זה אינה מעניקה רישיון תעסוקתי להשתלבות בעולם הקולנוע בשוק העבודה. לכן, רבים מן הבוגרים יבחרו להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום, ובסיום לימודים אלו יוכלו להשתלב במגוון המשרות המוצעות בשוק העבודה. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קולנוע?

בוגרי קורס קולנוע המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס גרפיקה ממוחשבת. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב ועיבוד דיגיטלי של תכנים חזותיים תוך שימוש בשפות תכנות שונות במחשב. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אנימציה בתלת ממד. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם ליצירת גרפיקה ממוחשבת תלת-ממדית באמצעות תוכנת 3DS MAX, לשם יצירת תמונות, סרטונים, דמויות ואובייקטים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ