ייעוץ לימודים חינם
תואר ראשון בעיצוב תעשייתי

תואר ראשון בעיצוב תעשייתי

מה כדאי לדעת על לימודי עיצוב תעשייתי?

עיצוב תעשייתי, אשר נקרא גם עיצוב מוצר, הינו תחום אשר משלב בין ההנדסה, הטכנולוגיה והתעשייה לבין האומנות והיצירתיות ושואף לשפר ולשבח את האסתטיקה והשימושיות של תוצרת מסוימת. העיצוב התעשייתי עוסק בפיתוח וביצירה של מוצרים אשר נמכרים ומיוצרים בייצור המוני תוך מתן דגש לנוחות השימוש, לנגישות, לזמינות, למראה, למחיר, לנחיצות ולתועלת של המוצר, בהתאם למטרה שאליה הוא נועד.

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק זה. המשתתפים יוכשרו לשיפור חוויית המשתמש בעת השימוש במוצר, אפיון ממשק המשתמש של המוצר, הצגת המוצר בחנויות, הוראות תפעול המוצר, אורך חיי המדף של המוצר, שילוב המוצר בשוק ועוד.

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

1
אמנותי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

לבעלי המקצוע בתחום העיצוב התעשיתי חלק מרכזי וחשוב בכל שלבי ייצור המוצר, ועל כן עליהם להחזיק בידע נרחב ומעמיק, גמישות מחשבתית, יצירתיות, יזמות ועוד. במהלך לימודי עיצוב תעשייתי ילמדו הסטודנטים כיצד לעבוד עם חומרי גלם שונים, ביניהם: עץ, נחושת, גומי, פלסטיק ועוד, תוך התחשבות בשפה העיצובית, בגרפיקה ובאמנות הפלסטית. 

עם העלייה החדה בצרכנות של בני האדם בשנים החארונות, והופעתם של אינספור מוצרים חדשים על המדפים מידי שנה, עולה הביקוש למעצבים תעשייתים. לעוסקים בתחום זה השפעה גדולה מאוד על האטקרטיביות של המוצר בעיניי הרוכש ועל חוויות המשתמש שכל אלה גורמים לפיתוח והגדלה של החברה.
פתיחה

למי מתאים ללמוד עיצוב תעשייתי?

הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר, מספק, חשוב ומבוקש זה, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך השתלבות בשוק העבודה בשלל המשרות המוצעות בתחום, זאת באמצעות רכישת מרב הידע, הכלים והמיומנויות.

הלימודים מתאימים לאנשים יצירתיים ואמנותיים, בעלי כישרון עיצובי וחוש אסתטי מפותח, בעלי חוש טכני והנדסי המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לשלב בין מיומנויות העיצוב לבין תחום השיווק. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים אמנים, ציירים, מעצבים גרפיים, צלמים, מורים לאמנות, פרסומאים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מבוקשת זו. אמנם, על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לזכור כי חלק מן המוסדות מאפשרים קבלה ללימודים אלו רק על סמך אחד מן הפרמטרים הללו.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים להציג תיק עבודות המאגד את כל תוצריהם הקודמים. כדאי לברר מול המוסד הלימודי בו אתם מעוניינים לרכוש את הכשרתכם מהן הדרישות אותן הוא מציב.
פתיחה

כמה זמן נמשכים לימודי עיצוב תעשייתי?

משך הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד והאילוצים השונים של הסטודנטים הלומדים. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של ארבע שנות לימוד.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעו ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בתואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במסלול זה כוללים את הנושאים: יסודות העיצוב, יסודות המחשב, ציור ורישום, מבוא לתולדות האמנות, עיצוב, יסודות ההמחשה, שרטוט טכני, יסודות הצילום, עיצוב תעשייתי, חומרים ותהליכים, גרפיקה למעצבים, עיצוב מתקדם במחשב, אמנות, טכנולוגיה למעצבים, מבוא להנדסת אנוש, מקורות אמנות העיצוב, עיצוב תערוכות, יזמות, ממשק אדם-מכונה, הקשר בין המוצר למקום, עיצוב אינטראקטיבי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

בוגרי מסלול הלימודים לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, יוענק תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות, שכן בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום זה נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. הבוגרים יוכלו להשתלב בתעשייה בחברות כלכליות, בתאגידים שונים ובעסקים מגוונים, וכן לשלב בין עבודתם לבין תחומי הארכיטקטורה, הוראת מקצועות העיצוב, מחקר, תקשורת וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות קורס מכירות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשימוש בטכניקות קנייה ומכירה שונות, החל משלב קידום המכירות, דרך ניהול משא ומתן במטרה להבין את צרכי הלקוח ועד לשלב בחירת השיטה המתאימה ביותר.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס שיווק באינטרנט. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקידום מוצרים ושירותים במנועי החיפוש השונים ברשת האינטרנט, ליצירת שיתופי פעולה, לפרסום קמפיינים ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ