ייעוץ לימודים חינם!

קורס עיצוב אופנה

מה כדאי לדעת על קורס עיצוב אופנה?

למעצבי אופנה השפעה מכרעת על התרבות העכשווית ועל השינויים הקיימים והמתעדכנים בתחום. מעבר להיותם של הבגדים פריטי לבוש נחוצים, מהווים אלו אמצעי נוסף לשפה ותקשורת, מעידים על מעמד חברתי, הצלחה כלכלית ותחומי עיסוק שונים. מעצב האופנה אינו רק עוקב אחר הטרנדים האחרונים, אלא אף קובע אותם בעצמו, תוך שילוב בין עולם האמנות, העיצוב והיצירה. בשונה מסטייליסט שיוצר שילובים מעניינים וחדשניים עם פרטי לבוש שונים, מעצב אופנה יוצר וממציא את פרטי הלבוש, מה שדורש ממנו יצירתיות ברמה הגבוהה ביותר. 

הלימודים בקורס עיצוב אופנה נערכים במגוון מכללות בארץ כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים, מיומנויות מעשיות וטכניקות עבודה רבות בתחום. המשתתפים ילמדו כיצד לתפור, לגזור, לשרטט, לעבוד עם סוגי טקסטיל מגוונים, סוגי בדים שונים ואביזרים מהסוגים השונים, כל זאת מתוך מטרה להגשים את חזונם, את סגנונם האישי ואת היצירתיות המאפיינת אותם ולהפוך את כל אלו לתוצר מוגמר.

למי מתאים ללמוד קורס עיצוב אופנה?

1
אמנותי
2
יזם
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס עיצוב אופנה?

עיצוב אופנה הוא אחד מתחומי האמנות השימושית אשר מתמקד בעיצוב בגדים בהתאם לתקופה, למדינה, לתרבות, לכלכלה, לפוליטיקה, לטכנולוגיה, להתליכים החברתיים, להיסטוריה ולאופנה המקובלת בעותה העת. בניגוד לתחומי אמנויות רבים אחרים, תחום עיצוב האופנה משפיע במידה מסויימת על חייהם של כולנו. תחום זה הינו תחום משתנה, דינמי, עשיר, מתחדש, מתעדכן ומגוון, המאפשר השתלבות לכל המתעניינים בביגוד, בדים, מרקמים, צבעים, יצירתיות, אמנות, תכנון וביצוע.

הבגדים, מעבר להיותם פריט לבוש, הם אמצעי לתקשורת ולשפה ויוצרים את הרושם הראשוני של האדם הלובש אותם. כמו כן, מעיד הלבוש על מעמד חברתי, הצלחה כלכלית, מצב רוח, הסכמה עם נורמות חברתיות ואופנתיות ועוד. בהתאם לחשיבותו הרבה של תחום האופנה, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום הולך וגובר.
פתיחה

למי מתאים קורס עיצוב אופנה?

הלימודים בקורס עיצוב אופנה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הביגוד ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים המאופיינים בחוש אסתטי מפותח, יצירתיים ואמנותיים, המעוניינים לפנות לתעסוקה בתחום עיצוב האופנה והביגוד בכדי לבטא את יכולותיהם ואת חזונם האישי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים כל העוסקים בתחומי הגזירה, התפירה והטקסטיל בפסי הייצור, אשר יש ברצונם להתקדם מבחינה מקצועית ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכדי להשתלב בתפקידים מבוקשים במיוחד בעבודה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס עיצוב אופנה?

תנאי הקבלה לקורס עיצוב אופנה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. חלק מן הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, ישנם קורסים אשר דורשים מן המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור מבחני מיון פסיכוטכניים, מבחני איור ורישום, להציג תיק עבודות ולעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס עיצוב אופנה?

משך הלימודים בקורס עיצוב אופנה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הקורסים הקצרים בתחום נפרשים על פני חודשים אחדים בלבד, ואילו קורסים מתקדמים ומעמיקים יותר כוללים בין 500 ל-800 שעות לימוד אקדמיות ונפרשים על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס עיצוב אופנה?

תוכנית הלימודים בקורס עיצוב אופנה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תולדות הביגוד, יצירת הבגד משלב התכנון ועד לשלב הביצוע, פיתוח חשיבה עיצובית אישית, עיצוב אופנה, זרמים באופנה, גזרות ותפירה, עיצוב טקסטיל, בדים וצבעים, תדמיתנות וסטיילינג, תוכנות מחשב רלוונטיות, בניית קולקציה, בחירת הבד המתאים לבגד, התאמת הקולקציה לקהל היעד, העברת הרעיון מדו ממד לתלת ממד, עיצוב אביזרי אופנה, קניינות, ציור קטלוגים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס עיצוב אופנה?

לבוגרי קורס עיצוב אופנה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודת סיום מאושרת על ידי משרד התמ"ת.

בוגרי קורס עיצוב אופנה הם אנשי מקצוע מבוקשים, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הבוגרים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים או כעצמאיים, במסגרת חברות עיצוב אופנה, חנויות בגדים, מעצבי בגדים ופריטי אופנה, חברות לעיצוב טקסטיל, קניינות אופנה, שיווק ופרסום בתחום האופנה, סטיילינג ותדמיתנות, חברות לייצור בגדים, מגזינים לאופנה, צילום אופנה, סוכנויות דוגמניות ועוד.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס עיצוב אופנה?

בוגרי קורס עיצוב אופנה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיצוב תיקים ואביזרי אופנה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתכנון וייצור של אביזרי אופנה מגוונים, בהתאם לסגנונו האישי של המעצב ולאופנה הקיימת, תוך התחשבות בטרנדים המשתנים בתחום. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס צילום. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לצילום מקצועי ואיכותי, הן באופן כללי והן בתחומים ספציפיים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ