ייעוץ לימודים חינם!

קורס אספנות והערכת אומנות

לימודי אספנות והערכת אומנות

בהתאם לאמונתם ולדעתם הרווחת של רבים, האמנות הינה טעם החיים - היא מעשירה את עולמנו, מגרה את דמיוננו, מעוררת בנו רגשות ומחשבות, מספקת לנו אפשרות לשוטט בעולמות דמיוניים, עתיקים או מומצאים ולכן רבים מבקשים לקשט את ביתם או משרדם ביצירות אמנות, לבקר במוזיאונים ואף לעסוק בתחומי האמנות השונים. 

אספנות והערכת אמנות הינו מקצוע מבוקש במיוחד, הן בגיל המבוגר והן בגילאים צעירים יותר, שכן במסגרת עבודה זו קובעים בעלי המקצוע את מחירן של יצירות האמנות והעתיקות, כמו כלי כסף, תכשיטים, ריהוט עתיק, ציורים, פסלים ויצירות אמנות נוספות. מקצוע זה מתאים לאספני אמנות או למתעניינים להשתלב בעבודה במסגרת חברות ביטוח או בתחום השמאות.

למי מתאים ללמוד קורס אספנות והערכת אומנות?

1
חוקר
2
אמנותי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אספנות והערכת אמנות

כיום, חברות ביטוח רבות מבקשות לצרף לשורותיהן בעלי מקצוע מוסמכים, איכותיים ומיומנים בתחון האספנות והערכת האמנות, כיוון שמקצוע זה מניב רווחים משמעותיים. יצירות אמנות רבות ומגוונות כמו פסלים, ציורים, תכשיטים, עתיקות וחפצי ערך נוספים מוערכים לפני סגנונות, תקופות, מאפיינים, חומרי הגלם ועוד. כל אלו קובעים את מחיר יצירת האמנות.

הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום, בכל הנושאים הקשורים לבניית אוסף אמנות, החל משלב חיפוש המידע ומקורות הרכישה ועד לשלב ההערכה. המשתתפים ילמדו כיצד לזהות, לנתח ולקבוע את מחירם של פרטי אמנות, עתיקות וחפצי ערך שונים.
פתיחה

למי מתאים קורס אספנות והערכת אמנות?

הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האמנות ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאמנים, מתעניינים באמנות, אספני אמנות, שמאים, עובדי חברות ביטוח, לעובדים בגלריות וחנויות עתיקות ועוד, המעוניינים ברכישת ידע נרחב, כלים ומיומנויות להערכת שוויין של יצירות אמנות ועתיקות, לניתוח פרטי אמנות, לזיהוי מציאות אמנות, מציאת ההבדלים בין יצירות מקוריות להעתקים וכדומה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אספנות והערכת אמנות?

תנאי הקבלה לקורס אספנות והערכת אמנות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן המוסדות דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד או בעלי הסמכה אקדמית כלשהי. כמו כן, ישנם קורסים הדורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסי התמחות מתקדמים בתחום הערכת האמנות, על המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בתחום או לעבור בהצלחה את הקורסים הבסיסיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אספנות והערכת אמנות?

משך הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 70 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשמונה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אספנות והערכת אמנות?

תכנית הלימודים בקורס אספנות והערכת אמנות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לאספנות כלי כסף, החלטות איסוף, אוספים לתחביב והשקעה, מקורות מידע ומקורות רכישה, מבוא לאמנות ואספנות יודאיקה, אמנות דקורטיבית, תולדות האמנות, אמנות ישראלית ואמנות בינלאומית, זיהוי והערכה כספית ואמנותית של יצירות לפי תקופות וסגנונות, זירות מסחר מקוונות, מכירות פומביות, זיהוי העתקים וזיופים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אספנות והערכת אמנות?

לבוגרי קורס אספנות והערכת אמנות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס אספנות והערכת אמנות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות שמאות, חברות הערכה וביטוח, מסחר באמנות ובעתיקות, מכירות פומביות ושווקים, תערוכות וגלריות, מוזיאונים, מוסדות תרבות, מתנ"סים, חנויות אמנות פיזיות ואינטרנטיות וכדומה. במסגרת עבודתם יעריכו יצירות אמנות ויתמחרו אותם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אספנות והערכת אמנות?

בוגרי קורס אספנות והערכת אמנות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מוזאולוגיה ואוצרות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לסידור יצירות האמנות בחלל תוך שמירה על המסר אותה מבקשת אותה תערוכה להעביר למבקרים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס הוראת אמנות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להוראת אמנות מקצועית בכל הסוגים והזרמים השונים, השפעתה על תחומי חיים נוספים ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ