ייעוץ לימודים חינם!

קורס פנג שווי

לימודי פנג שווי - להשכין הרמוניה בבית

פנג שוואי, או בסינית - רוח ומים, הינה תורה סינית עתיקה העוסקת בהשפעתה של סביבת המגורים על האדם ומטרתה היא יצירת הרמוניה וזרימה טובה של אנרגיה במרחב על ידי בנייה ועיצוב מתאים של סביבת המגורים, העבודה, הבילוי וכדומה. לפי הפנג שוואי קיים קשר בין מיקום הבית, המשרד או המבנה ואופן עיצובו לבין מצבו הבריאותי, הכספי ואיכות חייו הכללית של האדם הנוכח בו.

אם כן, העיצוב על פי תורת הפנג שוואי אינו רק למטרות אסתטיקה ויופי, אלא גם לצורך יצירת אווירה הרמונית וחיובית, תרומה לאיכות החיים ושיפורה, קידום האנרגיות החיוביות במרחב, ביטול של האנרגיות השליליות הקיימות ופתיחת תקיעות אנרגטיות המצויות בחלל. 

למי מתאים ללמוד קורס פנג שווי?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס פנג שווי

פנג שווי הינה תורה בתחום עיצוב הפנים המתבססת על עקרונות סיניים עתיקים, מהווה חלק מלימודי רפואה משלימה, וקובעת כללים לעיצוב חללים ומבנים. על פי תורה זו, כללי העיצוב יוצרים הרמוניה, איזון, זרימת אנרגיה חיובית טובה יותר, שלווה, הצלחה, שגשוג, בריאות, אהבה ושפע. עיצוב הבית לפי הפנג שווי הפך למבוקש ופופולארי ביותר בשנים האחרונות ולכן הביקוש ללימודים אלו גבוה גם הוא.

הלימודים בוקרס פנג שווי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום. המשתתפים ילמדו כיצד מיקום הרהיטים, כיווני הרוח, זוויות התאורה, הצבעים הקיימים בחדר, הצמחייה המקיפה את האזור ועוד משפיעים על האדם המתגורר או הנוכח בחלל. כמו כן, ילמדו כיצד לסדר את המקום מחדש וליצור סביבה הרמונית, מאוזנת ותומכת חיים.
פתיחה

למי מתאים קורס פנג שווי?

הלימודים בקורס פנג שווי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום העיצוב ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי העיצוב השונים כמו מעצבי פנים, אדריכלים, ארכיטקטים, אדריכלי נוף, מתכנני בניינים, בתים ומשרדים, מעצבי תערוכות וכדומה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולשלב את תורת הפנג שווי במסגרת עבודתם הנוכחית. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים גם העוסקים בתחומי הרפואה הסינית והרפואה המשלימה בכלל, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס פנג שווי?

תנאי הקבלה לקורס פנג שווי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן המוסדות דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה וכי יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לבחון את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להתקבל לקורסים המתקדמים והמקיפים יותר, על המועמדים להיות בעלי רקע וניסיון קודם בתחומים הרלוונטיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פנג שווי?

משך הלימודים בקורס פנג שווי עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. לרוב, כוללים הלימודים בין חמישה לעשרה מפגשים. לימודים מקיפים וארוכים יותר נפרשים בדרך כלל על פני תקופת זמן של בין שנה לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס פנג שווי?

תכנית הלימודים בקורס פנג שווי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: עקרונות הפנג שווי, ההיסטוריה והפילוסופיה של השיטה, סימבוליקה סינית, יין ויאנג, נוסחאות הפנג שווי, שיטות אבחון, חמשת האלמנטים, השפעת כיווני האור והשמש על המבנה, סוגי צמחייה שונים והשפעתם, אלמנטים עיצוביים שונים והשפעתם, טכניקות ניקוי וטיהור אנרגטי של מרחבים, מטרות הייעוץ בפנג שווי, תרגול אבחון ומתן ייעוץ לבתים ומשרדים, שימוש בצבעים, שימוש במצפן הפנג שווי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פנג שווי?

לבוגרי קורס פנג שווי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס פנג שווי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרדים לעיצוב פנים, משרדי אדריכלות נוף, חברות לעיצוב אירועים, משרדי ארכיטקטורה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית במסגרתה יוכלו לפתוח עסק פרטי משלהם ולתת ייעוץ מקצועי לקהל יעד רחב, לחברות, ארגונים ואנשים פרטיים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פנג שווי?

בוגרי קורס פנג שווי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס עיצוב ותכנון תאורה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לקביעת התאורה בחדרים ובמבנים שונים, תוך שמירה על האווירה הנדרשת, האסתטיות והפונקציונאליות של גופי התאורה והנורות.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ארומתרפיה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בתחום נוסף מעולם הרפואה המשלימה העוסק בטיפול בשמנים ובצמחים ריחניים, שכן לניחוחות השונים יש השפעה על מצבנו הגופני והנפשי.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ