ייעוץ לימודים חינם
קורס שיבוץ אבני חן

קורס שיבוץ אבני חן

מה כדאי לדעת על קורס שיבוץ אבני חן?

ניתן לשבץ אבני חן במגוון פריטים כמו למשל כלי בית, תיקים ואופנה שונים. השיבוץ מתבצע באמצעות שיטות וטכניקות שונות ומגוונות, כאשר לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. בין השיטות ניתן למצוא: שיבוץ לחץ, שיבוץ שיניים, שיבוץ כוס, שיבוץ פאווה ועוד. על מנת להיות משבץ מוצלח, יש להכיר את כל אחת מן השיטות ולשלוט בה ברמה המקצועית ביותר, כמו גם לדעת להתאים לכל מוצר ולקוח את שיטת השיבוץ המתאימה לו ביותר.

הלימודים בקורס שיבוץ אבני חן כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בעולם הצורפות, על מנת לשבץ אבני חן ויהלומים בשלל סוגי תכשיטים ומוצרי נוי. המשתתפים יוכשרו בשלל השיטות והמיומנויות המקצועיות בתחום, ילמדו את תורת הגמולוגיה מבסיסה ויוכשרו כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום מרתק, רווחי ומבוקש זה. 

למי מתאים ללמוד קורס שיבוץ אבני חן?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשת קורס שיבוץ אבני חן?

שיבוץ אבני חן ויהלומים הוא אחד מן התחומים המבוקשים, הפופולאריים והחשובים ביותר בעולם הצורפות והתכשיטנות, כיוון שעבודתו של המשבץ קובעת כיצד ייראה התכשיט או החפץ המוגמר, בין אם מדובר בתכשיט ובין אם מדובר בפריט נוי. אמנות שיבוץ אבני החן הינה אמנות ייחודית אשר דורשת יצירתיות רבה, עדינות ושליטה במיומנויות ובטכניקות הרבות שקיימות בתחום.

את אבני החן ניתן למצוא בסלוני כלות, חנויות בגדים, חנויות תכשיטים, חנויות יוקרתיות של כלי בית ועוד. שילוב אבני החן במוצרים השונים פותח בפני הצורף אפשרויות רבות למימוש אומנותו וחזונו ולהעשרת מראה המוצר מבחינת הצורה והצבע. ישנם סוגים שונים של אבני חן, כאשר לכל סוג צורה, צבע ורמת עמידות שונה. עמידותן של אבני החן נמדדת לפי שלושה מדדים: קשיות, קשיחות ויציבות.
פתיחה

למי מתאים קורס שיבוץ אבני חן?

הלימודים בקורס שיבוץ אבני חן פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התכשיטנות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי אופנה ותכשיטים, בעלי חוש אסתטי ועיצובי מפותח, יצירתיים ועדינים, המעוניינים להשתלב בתחום נוצץ זה ולהחל ליצור תכשיטים מיוחדים ויפים באמצעות שילוב של אבנים טובות ויקרות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים צורפים, תכשיטנים, מעצבי אופנה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם באמצעות הכשרה מקצועית בתחום פופולארי זה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס שיבוץ אבני חן?

תנאי הקבלה לקורס שיבוץ אבני חן יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ידע קודם או ניסיון בתחום הצורפות, או שיהיו בוגרי קורסים בסיסיים בתחום. כמו כן, על המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן המוסדות אף דורשים כי יעברו המועמדים מבחני כניסה רלוונטיים טרם הלימודים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שיבוץ אבני חן?

משך הלימודים בקורס שיבוץ אבני חן עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים הבסיסיים והמוזרזים בין 10 ל-20 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של שבעות אחדים. קורסים מתקדמים ומקיפים יותר כוללים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שיבוץ אבני חן?

תוכנית הלימודים בקורס שיבוץ אבני חן משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לשיבוץ, גמולוגיה, הכרת סוגים שונים של אבני חן, בחירת אבן חן מתאימה למבנה התכשיט, כלים המשמשים לשיבוץ, שיטות ניקוי, הכנת והשחזת כלים, שיבוץ שיניים, שיבוץ בשר, שיבוץ כוסות עגולות, שיבוץ בליטוש פנטזי, שיבוץ מסילה, שיבוץ בית אבן, בניית בתי אבן והכנת תשתיות לשיבוץ, תכשיטים משובצים, גימורים, שיבוצים משולבים, ליטוש ברקה וציפוי, ניקוי תכשיטים, יציקה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שיבוץ אבני חן?

לבוגרי קורס שיבוץ אבני חן אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס שיבוץ אבני חן עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות תכשיטים מובילות, חנויות תכשיטים, סטודיו לצורפות וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת עסק פרטי משלהם בו יוכלו ליצור תכשיטים ופריטים שונים, לייצר ולמכור אותם עבור קהל לקוחות רחב שיצברו. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן רבים בוחרים באופציה זו. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שיבוץ אבני חן?

בוגרי קורס שיבוץ אבני חן המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס עיצוב תיקים ואביזרי אופנה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון וייצור של אביזרי אופנה שונים, בהתאם לסגנון האישי שלהם ולאופנה המתחלפת והמתעדכנת, תוך התאמת החומרים למטרת המוצר, לטעמו של הלקוח ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס תפירה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כתופרים מקצועיים בעלי טכניקות תפירה מגוונות, כלים מעשיים וידע נרחב.

ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ